Jaka różnica pomiędzy wysypką…

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #34703

  agus-25

  … kontaktową a pokarmową?? Moze ktoś wie?? Czy podczas alergii pokarmowej są zawsze problemy z kupkami??

  Agus i Kamilek (24.03.2003)

  #455219

  rena

  Re: Jaka różnica pomiędzy wysypką…

  Kontaktowa alergia jest od wszystkiego co styka się ze skórą, czyli proszki do prania, kremy, oliwki itp., niektóre typy materiałów, zatrzaski, jak nie są niczym pokryte to mogą uczulać np. nikiel. Pokarmowa jest od tego co się dostanie do żełądka, czyli od tego co ty zjesz lub dziecko.

  Rena i Szymulek  #455220

  agus-25

  Re: Jaka różnica pomiędzy wysypką…

  Chyba, źle napisałam swoje pytanie 🙂 Bo chodzi mi o to czy wysypki się różnią między sobą, czy można je odróżnić od siebie. Może jednak inaczej wygląda pokarmówka a inaczej alergia kontaktowa.

  Agus i Kamilek (24.03.2003)

  #455221

  rena

  Re: Jaka różnica pomiędzy wysypką…

  Dobrze, dobrze napisałaś, myślałam że mi wykasowało, weszłam tutaj dzisiaj, żeby zobaczyć, czy ktoś coś nie wie. Patrze, o rany, a tu moja odpowiedź. Z moich obserwacji nie ma różnicy, ale może w opisie medycznym jest. Późno odpisywałam wczoraj, nie doczytałam, odpisałam, kliknełam dalej i wtedy zobaczyłam kątem oka o co chodzi. Tak jakoś mi wyszło :). Coś z tym kombinowałam ale jak widać mi nie wyszło :). Wysypka kontaktowa jest zwykle w miejscu kontaktu. Pokarmowa (u niemowlaków) zwykle jest na twarzy. Właśnie mi się przypomniało, że pytałam się kiedyś lekarki czy u mojego dziecka, wysypka na twarzy nie jest od kosmetyków, powiedziała mi, że wygląda to na alergie pokarmową (czyli jednak jest jakaś różnica). I jeszcze jedno, w szpitalu był obwiązany pieluchami pranymi pewnie w dziwnych proszkach i miał uczulenie od nich o ile pamiętam te krostki były bardziej obrzmiałe, tak samo jest jak go posmaruje kremem z lanoliną. Z alergii pokarmowej są takie bardziej suche. Ale wiesz to są moje obserwacje, do których doszłam właśnie przed chwilą, nie wiem czy tak jest naprawde.

  Rena i Szymulek

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close