Jaki macie okres?

witajcie dziewczyny.
Chcę was zapytać jak wyglądała wasza @ na przestrzeni lat.Bo u mnie jest ostatnio (rok) bardzo skąpa tzn.praktycznie nie muszę używać podpasek ,wystarczają wkładki.W nocy w ogóle nie leci.Mam 5 dniowe plamienie, Zastanawiam sie czy to normalne, gin mówił, że w ciagu życia kobiety różny jest ten okres, ważne żeby był regularnie. u mnie jest co 30 dni.Napiszcie jak u was jest z tym okresem.

12 odpowiedzi na pytanie: Jaki macie okres?

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Re: Jaki macie okres?

U mnie bez zmian, @ są raczej obfite i bardzo bolesne… po porodzie się to nie zmieniło, zobaczymy jak będzie po zabiegu…

silvja Dodane ponad rok temu,

Re: Jaki macie okres?

U mnie @ też bardzo skąpa, wcześniej była raczej obfita i trwała 6-7 dni. Teraz jest jej bardzo mało, praktycznie tylko 2 dzień jest więcej, na 3 dzień tylko plamienie, trochę w 4 dzień i koniec po okresie.

mati2 Dodane ponad rok temu,

Re: Jaki macie okres?

Nie chcę Was martwić ale bardzo skąpe @ mogą świadczyć o zbyt małym endometrium i niestety problemach z owulacją.
Myślę, że koniecznie trzeba zbadać wszytsie hormony.

Kornel 7.10.2004 + sierpniowa Kruszynka (9.08.2007)

lotos Dodane ponad rok temu,

Re: Jaki macie okres?

Mnie się też wydaje, że to stanowczo za mały tem twój okres- wkładeczki wystarczają na dzień a w nocy nic???? Bardzo dziwne i niepokojące jak dla mnie. Bardzo jest malutkie endo u ciebie?

Moje @ były przez lata raczej obfite – zuzywalam w dzień po 3 podpaski i jedną taką “nocną” Czasem w nocy też musiałąm zmieniać. Trwało to 3 dni, potem jeszce 2 dni plamienia takie, że starczala wkładka. Jakieś 3 lata przed Urodzeniem Domi się intensywność zmienila na nieco lżejszą, ale też szły 3 podpaski dziennie i starczała jedna nocna( taka specjalna), wszystko się zamykał też w 5 dniach, ale obfitość wyplywu spadała już drugiego dnia. co do bolesności, to nikomu nie życzę- z bólu miałam drgawki, pocenie na zimno i omdlenia. Pomagały tylko silne środki przeciwbólowe- najpierw jedna a w końcu 3 tabletki. Regularnośc- co 24-26 dni.

Po urodzeniu Domini jakby ręką odjął – Bezboleśnie, nawet nie wiem kiedy przychodzi@. Córka mnie uratowala:) do tego regularne jak w zegareczku- co 27 dni, Obfitość znów się zmniejszyła trochę – idą trzy podpaski ale bardziej dla higieny niż potrzeby, nocna wystarcza w zupełności – nareszcie nie plamię prześcieradeł. Takie było ostatnie 8 @. Teraz jestem w ciąży to bardzo mnie ciekawi jak będzie po drugim dziecku.

Ania i córeczka Domi (06.06.2005)i lipcowe Słoneczko

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Jaki macie okres?

Popieram dziewczyny – to prawda, ze miesiaczki moga byc z wiekiem mniej obfite, ale tez czesto to wynika z tego, ze kobieta zaczyna miec problemy z cyklem, ktorych nie jest swiadoma. O ile nie stara sie o dziecko, nie bada sobie hormonow – mysle, ze jest wiele kobiet, ktore np. maja PCO a nie sa tego swiadome, a nawet sie ciesza, ze maja rzadsze czy skąpsze miesiaczki.

Moje skapsze miesiaczki jak najbardziej sa jednym z objawow PCOS.
Niestety…

Co do bolesnosci – od czasu porodu – rewelacja po prostu… a przed porodem – mdlalam.

aneta243 Dodane ponad rok temu,

Re: Jaki macie okres?

moje trwają 5 dni w tym 3 dni mocne w 2 dzień niemal mnie zalewa (sorry za dosłowność) o wkładkach to mogę pomarzyć no ewentualnie w 5 dzień… i to czasem

aniek22 Dodane ponad rok temu,

Re: Jaki macie okres?

Od kilku miesięcy jest lepiej, ale wcześniej to była tragedia. Trwał przeważnie 7 dni czasami dłużej, w ciągu pierwszego dnia zużywałam zazwyczj paczkę podpasek, o zakładaniu tamponów nie było mowy. W nocy musiałam wstawać po kilka razy żeby się przebrać do tego straszny ból brzcha – tak, że czasami nie byłam wstanie normalnie funkcjonować. Lekarze rozkładali ręce i mówili, że tak poprostu już mam 🙁 Niestety tabletek anty nie mogę brać bo jedynie one mogłyby może złagodzić. Pierwsze okresy po porodzie to był koszmar – krwotoki. Kończyły się wizytami w szpitalu. Od kilku miesięcy jest lepiej – pomogło łyżeczkowanie i leki hormonalne na menopauze!!! w wieku 25 lat.


Marta i Ania

refik Dodane ponad rok temu,

Re: Jaki macie okres?

miałam robione usg w 16 dc i pisze że endometrium I-fazowe sr.11 mm.To chyba dobrze?.Moim drugim problemem oprócz skapego krwawienia jest jego “konsystencja'”.Tzn.Czuję że wypływa bardziej krwawy sluz niż krew.Sorki za opis.Gin sugeruje że tworzy się torbiel czynnościowa po owulacji.Chce mi przepisać tabl.antykoncepcyjne.Staramy się od czerwca i nie chce brac takich tabl.Czy są jakieś inne hormonalne nieantykoncepcyjne?

refik Dodane ponad rok temu,

Re: Jaki macie okres?

Właśnie wszystko sie zmieniło po zabiegu łyżeczkowania 17 .02 2006[*]

agakaster Dodane ponad rok temu,

Re: Jaki macie okres?

3 DNI śREDNI 2 MAłY PO łYżECZKOWANIU NIC SIE NIE ZMIENIłO. NAWET BóL BRZUCHA

agniecha

sasik Dodane ponad rok temu,

Re: Jaki macie okres?

No ja w sumie od zawsze miałam i mam tylko 4 dni.. ale krwawienie jest dość opfite.

Edited by SasiK on 2006/12/02 02:22.

anies Dodane ponad rok temu,

Re: Jaki macie okres?

ja od zawsze mam malusi okres
krótki i skąpy
często w nocy nie używam nic

po porodzie też krwawnienie było małe, praktycznie jak wyszłam ze szpitala w 3 dniu po porodzie to mogłabym nic nie podkładać, ale na wszelki wypadek oczywiście użyłam podpaski
w domu już sporadycznie

Aga i Wojtaś ( ..lipiec 2003.. )

Znasz odpowiedź na pytanie: Jaki macie okres??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
cos przed obiadem :))))))))))
Jezeli boisz sie utyc, wypij przed jedzeniem setke wódki, to usuwa poczucie strachu [img]/images/forum/icons/wink.gif[/img] [img]http://i134.photobucket.com/albums/q92/dorpuk/chlopakimale.jpg[/img]
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
POLSKA JEST KOBIETĄ
polecam stronkę: [url]http://www.polskajestkobietą.org/page_id=2[/url] idee słuszne i mi bliskie, zapisałabym się a Wy? Aga i Ania 3,5 sentymentalna fotka :) [img]http://foto.onet.pl/upload/22/67/_133145_n.jpg[/img]
Czytaj dalej