jaki smoczek – gryzaczek?

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #77711

  karina78

  Lenka ma już 4 m-ce i do tej pory nie potrzebowała smoczka. Niestety od jakiegoś czasu ciągle wkłąda rączki do buzi, zarówno w czasie zabawy jak i wtedy gdy jest śpiąca. Usypia przy piersi i mam wrażenie, że zaczyna ją traktowac jak smoczek. Podejrzewam też, że rozpoczęło się ząbkowanie.
  W szkole rodzenia mówiono nam, żeby zacząć używać smoczka, gdy dziecko zaczyna wkładać do buzi rączki i tego mam zamiar się trzymać. Problem w tym, że na rynku jest bardzo dużo smoczków i nie wiem, który wybrać. Miękki czy twardy, silikonowy czy lateksowy, od 0-6 czy 3-6? Ktoś mi polecił kiedyś smoczek firmy Nuby.
  A Wy, jaki smoczek polecacie?

  Pozdrawiam,
  Karina

  #1040846

  beasia

  Re: jaki smoczek – gryzaczek?

  każdemu dziecku co innego odpowida, wiec chyba bedziesz musiala poeksperymentować. Nam sie sprawdził nuk, kauczukowy, ale wiem, że niektóre wolą silikonowy albo tylko aventowski 🙂

  jesli tyle czasu wytrzymala bez smoka, to ze swojej strony radzialabym nie podawać, bo podobo najlatwiej odzwyczaić do 5,6 m-ca


  Basia, Anulka 22 m-ce i 7.11.2006  #1040847

  chilli

  Re: jaki smoczek – gryzaczek?

  teraz wkłada rączki, bo ją dziąsła swędza – lepiej moze gryzaczek jej dac niż smoka – szkoda marnować tego, zę jest bezsmokowa.

  www (10.03.2004)

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close