Jakie badania?

Postów wyświetlanych: 13 - od 1 do 13 (wszystkich: 13)
 • Autor
  Wpisy
 • #91968

  beamama

  Dziewczęta, sorry, że tutaj, potem się wyrzuci, ale to pilne dla mnie,
  Czy można zrobic jakieś badania potwierdzające lub wykluczające szkarlatynę? Wiem, że ASO, ale czy coś jeszcze pewniejszego? 🙁
  Kurcze, z wyszukiwarką sobie nie radzę…

  #1705389

  qr-chuck

  U Aśki ostatnio lekarka podejrzewała szkarlatynę… Ale nic nie mówiła o badaniach, tylko, żeby jeszcze raz ją zawołać, gdyby była wysypka.
  Nie pomogłam 🙁  #1705390

  beamama

  Napisz, proszę, na podstawie jakich objawów podejrzewała.

  #1705391

  olenka-p

  nasza pediatra nie potrzebowała żadnych badań – wystarczyło jej zaczerwienienie pysia w kształcie motyla, czyli tylko policzki i broda, wokół ust jasno. do tego była gorączka, malinowy język i wysypka typu czerwone drobne grudki, głównie na plecach i w zgięciach kończyn.

  mam nadzieję, że trochę pomogłam.

  olenka & chło-patschki:
  adacho

  antek

  #1705392

  kas

  cytat z wiki:
  Także podwyższone jest ASO (powyżej miana 1:200) i OB. W wymazie z gardła występuje paciorkowiec grupy A (Streptococcus).

  Czyli posiew powinien wykazać Streptococcus (powodują także anginę). No i oprócz wysypki malinowy język raczej wyklucza pomyłkę.

  #1705393

  reno

  To paskudztwo Was dopadło? Zosia czy Antek?
  Pytałaś Beatę? Robert miał niedawno szkarlatynę.
  Zdrówka życzę!  #1705394

  kasiex

  kogo podejrzewasz??

  #1705395

  qr-chuck

  Zamieszczone przez beamama
  Napisz, proszę, na podstawie jakich objawów podejrzewała.

  To było tak: w niedzielę dziecko zdrowe, w nocy dostała 40 stopni, po 1 dawce paracetamolu i 1 dawce ibupromu (+ zimne okłady) zbiliśmy do 38,6. Lekarka dojechała w poniedziałek popołudniu, do tego czasu Aśka wyglądała strasznie – język opuchniety (trudno było zajrzeć do gardła), wybroczyny (czy jak to nazwać) pod oczami – wyglądało to jak wielkie sińce tylko różowe. Lekarka dała antybiotyk, ale stwierdziła, że pewnie zaraz ją wysypie – i wtedy mamy jeszcze raz dzwonić. Na szczęście nie wysypało.
  Nie wiem co to było, ale wysoka gorączka trzymała do czwartku.

  #1705396

  awkaminska

  nie przejmuj się szkarlatyną, to tylko tak strasznie brzmi, tak archaicznie, jak usłyszałąm u jagody (miałą 3 lata) werdykt SZKARLATYNA to mi serce zamarlo. generalnie dziś chroba jest w 100% bezpieczna, ona jedynie może dawać powikłąia jeśli nie włączysz antybiotyku.. mało tego opd koniec szkarlatyny jagoda dostała bąbelkow i dzwoniłąm do opediatry co z tym robić a okazało się że wyklułas ^ę równolegle ospa tak że przeszłyśmy 2 zakaźne jednocześnie, dzięki temu że brałą antybiotyk przy szkarlatynei ospa przeszłą baaaardzo delikatnie, nawet za bardzo tego drapania nie było…

  głowa do gory to tylko tak brzmi…

  #1705397

  awkaminska

  u nas byłą wyyyyyyyysoka gorączka i tylko malinowy język  #1705398

  beamama

  Zamieszczone przez awkaminska
  u nas byłą wyyyyyyyysoka gorączka i tylko malinowy język

  U nas była wczoraj lekarka i stwierdziła szkarlatynę tylko na podstawie gardła, temp., i wysypki…żadnego malinowego języka, zero wysypki na buzi, a tym samym nie ma białego trójkąta wokół ust, wysypka strasznie swędząca, a chyba przy szkarlatynie nie swędzi???? Szkoda rąbać w dziecko antybiotyk 10 dni, jeśli to nie to….Temp tylko do 38.5. I jeszcze mnie nastraszyła powikłaniami i kazała jak naszybciej dać antybiotyk 🙁
  Kurcze, dałam wczoraj, ale chyba bez sensu…..Bo dziś Antek prawie normalny, trochę tylko narzeka na brzuch, ale on tak przy każdej wirusówce.
  ?

  #1705399

  awkaminska

  u nas ta wysypka się*pojawiłą jak się*osa dołączyła..

  wiem*ż eantybiotyk jest generalne BE, ale szkarlatyna o tyle nie jset neibezpieczna co jej powikłąnia i tu lepiej wrzucić ten antybiotyk, trudno… ale wtedy masz pewność że nic więcej z tej choroby niewyniknie, wiesz to jest na zasadzie mneiszego zła (nawet jeśli boisz się*że lekarz się pomylił to gorzej by było gdyby nierozpoznał i nei dał antybiotyku)

  a moja Jagoda nawet ten język to tylko trochę*malinowy miała nawet eni spuchniętyt, więc jedyne objawy to kolor języka i bardzo wysoka gorączka  #1705400

  qr-chuck

  Z tego co „nasza” lekarka mówiła, to wysypka przy szkarlatynie jest dość charakterystyczna – takie punkciki, jakby na chwilę szczotkę przyłożyć. Pojawia się w najbardzie „zagrzanych” miejscach – np. pod paskiem od spodenek, w zgięciach… Tylko już nie pamietam, czy znika przy nacisku czy nie. O trójkącie wokół ust nic nie wspominała.
  Jak zapuściłam w pracy temat szkarlatyny, to koleżanka mi się przyznała, że przez powikłania oślepła na jedno oko :(. To chyba lepiej dać antybiotyk na wszelki wypadek…

Postów wyświetlanych: 13 - od 1 do 13 (wszystkich: 13)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close