jakie badania???proszę o radę

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #83247

  iwona1978

  Może któraś z Was pomoże mi podjąć decyzję jakie badania powinnam zrobić po utracie dzieciątka. Moja myszka zmarła ok 8 tyg. w październiku tego roku. Nie było to poronienie samoistne tylko obumarcie płodu.
  Wiem, że na tym forum wiele wątków dotyczy tego tematu. Dużo przeglądałam i czytałam i chcę zrobić wszystko żeby zmionimalizować ryzyko przy kolejnej ciąży ale z tym niestety wiążą się spore wydatki, a ja zastanawiam się czy jest sens robić niektóre z badań skoro mam już jedno zdrowe dziecko (chociaż od początku ciąży leżałam w szpitalu z poronieniem zagrażającym i lekarze już szykowali mnie do zabiegu ale moja KINGUSIA pokazała, że medycyna też może się mylić i nigdy nie wolno tracić nadziei).
  Wiele z Was pisze o badaniach związanych z tarczycą, przeciwciałach antykardiolipidowych, poziomie prolaktyny. No właśnie, może orientujecie jakich badań na pewno nie ma sensu robić bo skoro już ma się jedno zdrowe dziecko to na pewno nie w tym leży przyczyna?A może pierwsze dziecko nie jest żadną gwarancją, że ma się szanse na kolejne?
  Może takie przeliczanie na pieniądze nie brzmi najlepiej ale same wiecie, że kompleksowe badania nie są najtańsze więc wolałabym wykluczyć przynajmniej te na 100% zbędne. I chociaż jest spora szansa, że to co się stało spowodowane było silną infekcją gardła, nie wyleczoną do tej pory bo pani internistka nie bardzo wiedziała jak leczyć pacjentkę w tak wczesnej ciąży (no ale może to szukanie winnych?) to jednak chcę wiedzieć, że tym razem zrobiłam wszystko co w mojej mocy żeby KINIA miała rodzeństwo.

  mama KINGUSI (ur.05.08.2005) i aniołka (X.2006)

  #1200282

  anetal

  Re: jakie badania???proszę o radę

  Przykro mi z powodu Twojej straty 🙁
  Co do badań, to myślę, że na początek warto zrobić hormony (tarczycy, prolaktyna, progesteron, LH i FSH) i przeciwciała antykardiolipidowe. Zobacz w “starających się” do wątku “Nowe vademecum starających się”. Tam masz opis w jakich dniach zrobić badanie hormonów.
  Tylko z tego, co ja wiem, to badanie hormonów powinno zrobić się ok 3 miesiące po poronieniu. Ja się strasznie spieszyłam z tym wszystkim, chciałam jak najwięcej zrobić i nie czekać bezczynnie, ale lekarz powiedział, że za wcześnie zrobiłam badanie hormonów. Na pewno przeciwciała antykardiolipidowe najpeiej zrobić jak najszybciej.
  Życzę Ci, aby wyniki były dobre.
  Aha, warto zrobić też cytologię i posiew z szyjki macicy.
  Z własnego doświadczenia wiem, że w tym też może leżeć problem. Ja miałam z aniski progesteron i bakterię ureaplazmę w szyjce macicy i to mógł być powód.
  Życzę Ci, aby wszystko było ok i żebyś już niedługo znów cieszyła się małym serduszkiem w sobie.
  Powodzenia,
  Aneta i  #1200283

  anetal

  Re: jakie badania???proszę o radę

  Aha i jeszcze warto zrobić badanie na toksoplazmozę i cytomegalię, jeśli nie robiłaś tych badań przed ciążą lub w ciąży.
  A

  #1200284

  k8-77

  Re: jakie badania???proszę o radę

  bardzo Ci wspolczuje.
  warto zrobic progesteron, pciala antykordiolipidowe (posiadanie jednego dziecka nie wyklucza za wysokiego poziomu), toksoplazmoze, cytomegalie.

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close