jakie mleko sojowe?

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #62921

  makowiec13

  Dziewczyny mam prośbę, doradźcie jakie mleko sojowe najlepiej podać 6 miesięczniakowi? Nie wiem czy każda firma ma to samo pod różną nazwą czy się jakoś różnią?
  Mati dostał uczulenie na mleko krowie i pediatra stwierdził, żeby spróbować mu ewentualnie podać mleko sojowe. Dodam, że cały czas karmię piersią, ale chciałabym mieć co mu podać gdybym musiała wyjść lub w innej awaryjnej sytuacji. Wiem, że często dzieci z alergią na mleko krowie również uczula soja, ale jak nie spróbuje to nie będę wiedzieć.
  Pewnie mi napiszecie, że powinnam podawać Nutramigen albo Bebilon Pepti, ale pediatra powiedziała, że Mati już jest duży i nie zaakceptuje smaku tych „mieszanek” no i oczywiście, że najlepiej karmić dalej piersią.
  No i nie wiem co robić a chciałabym sprawdzić czy on w ogóle zaakceptuje jakieś inne mleko niż moje? Boję się, że już mojego jest za mało (o odciąganiu nie ma już mowy).
  Czy są jakieś mamy w podobnej sytuacji?

  pozdrawiam!

  Beata i Mateuszek (12.09.2004)

  #799652

  madzia78

  Re: jakie mleko sojowe?

  Witam!
  Jestem w podobnej sytuacji. Też karmię piersią małą alergiczkę. Kupiłam jej bebiko sojowe, które parę razy szamała ze smakiem. Robiłam jej na nim kaszkę w butelce. na szczęście nie uczuliło jej!! Jako jedyne sojowe (tak mi się wydaje) dostaniesz bez recepty. Tylko musieliśmy kupić je w hipermarkecie, bo nigdzie indziej nie było. A lekarka nie poleciła Wam jakiegoś mleczka?? Może na receptę byłoby taniej? Opakowanie bebiko kosztuje ok.12zł, a jak chcesz używać awaryjnie to będziesz część opakowania wyrzucać, bo po 2tygodniach od otwarcia mleko traci ważność.
  Pozdrawiam.

  Magda i Karolinka (10.10.04r.)  #799653

  -edyta

  Re: jakie mleko sojowe?

  Pediatra raczej miala racje 🙂 Maja pila nutramigen prawie od urodzenia, natomiast w piatym miesiacu oprotestowala ten „przysmak” calkowicie 😉 Bebilon pepti podobnie.
  Pediatra polecila nam Isomil. I tak na isomilu Maja jest juz prawie 5 miechow 🙂 Mleczko jest smaczne, slodkie. Na recepte puszka kosztuje niecale 9 zl.

  Edyta i Maja (14.05.2004)

  #799654

  jade

  Re: jakie mleko sojowe?

  Bebiko sojowe jest pycha. Sama je zajadam, bo Adas ma podejrzenie skazy białkowej. U mnie w osiedlowym sklepiku je kupuję.

  Pozdrawiam,

  Marta i Adaś 15.11.2004

  #799655

  eris

  Re: jakie mleko sojowe?

  Mat też ma alergię na mleko. Pije sojowy isomil i bardzo mu smakuje. Na receptę jedno opakowanie kosztuje około 8 zł


  Marta i Mat 26.10.2003

  #799656

  amber

  Re: jakie mleko sojowe?

  Maciek też pije Isomil. Zaakceptował jego smak w 5 miesiącu. Jak dostaniesz na nie receptę od lekarza to będziesz miała je za ok 9 zł (50% upustu).

  Beata i Maciek (11.02.2004)  #799657

  cszynka

  Re: jakie mleko sojowe?

  Tez polecam isomil. Moja Ola pije takie od niedawna bo zaczęło ją uczulac krwowie. A piersią skończyłam karmić jak miała rok i osiem miesięcy. Do tej pory nie wiedziałam co to mleko modyfikowane. Potem od razu było krowie. Jak okazało się, że uczula to przeszłyśmy na „zwykłe” modyfikowane. Tez było coś nie tak i teraz jest isomil i jest ok. Pamiętaj o zniżce 50% na receptę.

  Ola (06.01.2003)

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close