Jakie sa konsekwencje przeziebienia?

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #34938

  aga1971

  Często przewija sie w postach, ze lepiej łykac antybiotyki niz byc przeziebionym i pozwolic rozwinąć sie chorobie. Zgadzam sie z tym całkowicie. Zastanawiam sie tylko czysto teoretycznie jakie moga byc konsekwencje różnego rodzaju infekcji, czy to wpływa na rozwój dzidzi, czy na poronienie ciąży, czy powoduje jakies wady. Przepraszam za taki trochę „czarny” post, ale sama przeszłam w 20 tyg. przeziębienie i tak sie zastanawiam, do czego może doprowadzić nieleczone.
  Życze wszystkim zdrówka, aby wszystkie wirusy i bakterie omijały nas z daleka. Agnieszka

  #458213

  milutka

  Re: Jakie sa konsekwencje przeziebienia?

  Zarówno w jednej jak i drugiej ciązy byłam chora. Przy pierwszym dziecku (2 tydzien ciąży) brałam antybiotyk – gentamycyne, co ponoc wpływa na słuch. Nie obyło sie też bez przeziebienia leczonego tylko domowymi sposobami. Syn urodził sie zdrowy i ma juz 5 lat.
  Jak byłam w 13tyg. drugiej ciązy to podobnie przeziebiłam sie i leczyłam tylko czosnkiem, mlekiem, miodem. Potem dopadła mnie grypa wlasnie koło 20tyg. Brałam antybiotyk. Sandra urodziła sie zdrowa.
  Nie mysl zatem o tym co moze sie dziecku stać, po co sie zamartwiac; na pewno wszystko jest ok. A poza tym to juz 20 tyg. czyli dzieciątko jest dokładnie wykształcone.

  Ewa, Sandra , Sebastian  #458214

  gabaa

  Re: Jakie sa konsekwencje przeziebienia?

  Samo przeziębienie, bez gorączki nie jest groźne, wystarczy brać witaminki, czosnek i przeczkać. Tak więc nie martw się zwłaszcza, że byłaś przeziębiona w 20tyg kiedy wszystkie narządy są już ukształtowane i nie powinno się nic stać. Najgroźniejsze są przeziębienia z gorączką na samym początku ciąży, wteyd może dojść do poronienia, bądź wystąpienia wad rozwojowych.
  Pozdrawiam

  Ania i malutka fasolka 03-05-2004

  #458215

  lea

  Re: Jakie sa konsekwencje przeziebienia?

  Bylam w ciazy przeziebiona 3 razy
  ostatnie przeziebienie ciągneło sie paskudnie, na sam koniec ciązy
  brałam antybiotyki, m. in. miejscowe, ale nie tylko , choc podobno bezpieczne
  to chyba sam lekarz powinien zadecydowac, jak powazny jest stan
  moj byl powazny, niby sie podleczylam, ale juz po operacji wszystko niestety wrcocilo i lezalam w szpitalu z zastrzykami w pupe 🙁

  co do dziecka, to jesli ktos duzo i powaznie sie przeziebial w ciazy, istnieje ryzyko wrodzonego zapalenia płuc u dziecka
  grupe przechodzoną w ciazy nalezy zgłosic podczas przyjecia do szpitala (nie wiem czemu, ale mnie pytao o to dopiero na porodówce, w trakcie porodu, a nie przy wpisie), u mnie uznali to za wazna informacje i zapisali, zdaje sie ze wtedy baczniej badaja dziecko pod tym kątem
  tylko nie boj sie, chyba nie slyszalam na forum by komus sie to zdarzylo, po prostu warto zglosic, w razie czego

  Lea i Mateuszek (14.03.03)

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close