jakie szczepionki wybieracie??

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #59493

  otagaa

  jakie wybralyscie szczepienia dla swoich dzieci?ja wybralam ta platna..kilka szczepionek w jednej jednak natknelam sie na forum na wiadomosc ze wcale nie sa dobre i moga miec zwiazek z powstawaniem autyzmu czy to prawda?mi sie za bardzo niechce w to wierzyc

  #759539

  qr-chuck

  Re: jakie szczepionki wybieracie??

  Tak, były badania potwierdzające, co spowodowało, że narosło wiele mitów…
  po pierwsze: chodzi tu tylko i wyłącznie o szczepionkę na świnka+różyczka+ospa (a może odra?), którą się szczepi dziecko w drugim roku życia (nie pamiętam dokładnie, ale chyba koło 18 miesiąca).
  Ta szczepionka jeszcze parę miesięcy temu była szczepionką płatną, teraz jest już obowiązkowa (chyba że sobie wybierzesz innego producenta, niż NFZ, to wtedy zapłacisz).
  Moja lekarka przedstawia problem autyzmu po szczepionce tak:
  Faktycznie ktoś ogłosił, że po tej szczepionce u iluś tam dzieci zdiagnozowano autyzm. Tylko że ten kto to badał, zupełnie nie brał pod uwagę, że to jest właśnie wiek, w którym diagnozuje się autyzm! Ponieważ wynik badań był dość przerażający, poszło to w świat. Sprostawania (jak dopatrzyli się skąd takie wnioski) nie były już tak atrakcyjne, wobec tego nie zostały aż tak nagłośnione. Stąd mit. Tak przynajmniej twierdzi mój pediatra.

  Co do płatności za tą szczepionkę: mam dwie koleżanki, mające dzieci w podobnym wieku: Jedna szczepiła (cały czas mówię o powyższej szczepionce, nie o wszystkich potrójnych!) tą płatną, bo lekarz stwierdził, że ta jest lepsza i wylądowała z dzieckiem w szpitalu.
  Druga szczepiła tą refundowaną, bo z kolei jej lekarz stwierdił, że właśnie ta jest najlepsza i faktycznie nic się nie działo. Trudno powiedzieć, jak jest naprawdę, ale prawdopodobnie nie sprawdzisz, dopóki nie zaszczepisz…
  Pozdrawiam,
  Anka i Aśka (29.04.04)  #759540

  ika

  Re: jakie szczepionki wybieracie??

  Spoglądając na zdjęcie Twojego maluszka wnioskuję, że raczej chodzi Ci o szczepienia DTPa +IPV+Hib a nie o szczepieniu przeciwko różyczce odrze i śwince. Odnośnie opinii w związku z tą ostatnią zgadzam sie z moją przedmówczynią. Badania nad autyzmem nie potwierdzaja takiego wpływu tej szczepionki na dziecko. Natomiast co do Infanrixu to zgadzam sie, że jest o wiele lepszą , nowocześniejszą szczepionką niż refundowana przez NFZ. Moja dr powiedziała, że ona szczepiłaby własnie taką. Ponadto znajomi lekarze którzy mają małe dzieci też zdecydowali sie na te szczepionki ze względu na mniejszą ilość skutków . Wszystko na temat tych szczepień możesz poczytać na stronie http://www.szczepienia.pl/mmw/ Myślę, że to rozwieje Twoje wątpliwości.

  ika i Igor 01.04.2004

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close