Jedna nerka i ciąża

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #57252

  koka333

  Witajcie!
  Dwa lata temu przeszłam operację usunięcia lewej nerki. Usunięcie nie było spowodowane stanem chorobowym nerki a wadą wrodzoną. Chociaż to jest pocieszające! Teraz planuję ciążę – pierwszą. Może któraś z Was jest w podobnej sytuacji a przechodziła już ciążę – czy mogę mieć jakieś problemy w ciąży? Czy ciąża nie zagraża mojej jedynej nerce. Dzięki za pomoc.

  #732467

  klucha

  Re: Jedna nerka i ciąża

  napiszę Ci o mojej teściowej, kobieta urodziła dwójkę dzieci przy drugim porodzie problemy wakum i strach o życie dziecko (mój mąż) odchowała je, przeżyła spokojnie 50 lat i przy badaniach do operacji okazało się że od urodzenia żyje z jedną nerką

  Izka i Zuzanka (12.V.2002)  #732468

  kasja31

  Re: Jedna nerka i ciąża

  Siostra znajomego ma 1 nerke i w poniedzialek rodzi-ciut wczesniej niz termin, bo nerka sobie kiepsko radzi, no i cesarka Pobywala w miedzyczasie na patologii i lekarz radzi zeby wiecej dzieci nie mieli, ale mysle, ze wszystko zalezy od kondycji tej nerki (nie wiem czy ta jedna jest w pelni sprawna).

  kasja

  #732469

  lea

  Re: Jedna nerka i ciąża

  Moja mama kilkanascie lat po urodzeniu dwojki dzieci (w tym jednego przez cc) dowiedziala sie, ze ma tylko jedną sprawną nerkę, a druga jest niewydolna prawdopodobnie od urodzenia.
  Oczywiscie w niczym jej to przy ciązy i porodzie nie przeszkadzalo, w ogole nie zdawala sobie z tego sprawy.

  Lea i Mateuszek

  #732470

  skate130

  Re: Jedna nerka i ciąża

  Iza, to mnie pocieszyłaś, moje dziecko urodziło się z jedną nerką (w pełni sprawną), fajnie, że tak jest, że się zyje w zdrowiu i nawet nie wie jak twoja teściowa 🙂 Pozdrawiam

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Forum ‘Wszystko o porodzie’ jest zamknięte dla nowych tematów i odpowiedzi.

Close