Jedna z nóżek krótsza

Postów wyświetlanych: 14 - od 1 do 14 (wszystkich: 14)
 • Autor
  Wpisy
 • #24668

  pawel-c

  Proszę o pomoc !!!
  Udaliœmy się z córeczkš do osoby która zajmuje się masażami, przed przystšpieniem do masażu dziecko zostało sprawdzone czy ma prawidłowš sylwetkę okazało się że jedna z nóżek jest krótsza (różnica około 10 mm), poinformowano nas że powodem jest przykurcz mięsni i ta różnica w długoœci jest od poczštku narodzenia (wadę to można usunš poprzez masaże?). Córka ma 8 miesięcy. Dwukrotnie była na badaniu ortopedycznym gdzie stwierdzono, że wszystko jest w porzšdku.
  Proszę o pomoc?
  Czy ktoœ z państwa zna dobrego Ortopedę w Warszawie?
  Czy ktoœ miał podobny problem?

  #331709

  iwwoj

  Re: Jedna z nóżek krótsza

  Jeżeli to jest przykurcz to może warto zajrzeć do neurolga. Myślę, że na rehabilitację nie będzie za późno. Mogę polecić panią Banaszek( tel. 815-27-82 )
  Jeżeli chodzi o ortopedów to dziewczyny na pewno coś Ci znajdą. Albo przeszukaj starsze posty. Już były podawane namiary na dobrych ortopedów.
  Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze czego mocno Wam życzymy.
  Iwona i KONRAD (ur.10.01.03)  #331710

  ada77

  Re: Jedna z nóżek krótsza

  Po niedawnym pobycie na forum straciłam wszelkie złudzeniaco do lekarzy i innych fachowców z branzy okołolekarskiej , dlatego napisze tak: nie wierzcie tak od razu tej diagnozie, bo oni może polecają masaże by trochę na was zarobić, a córcia ma obie nózki rowne i zadnego problemu. Może zrobią jakieś obojętne dla zdrowia masaże, które pochłona spora sumkę. W dzisiejszych czasach i tak bywa. Ale oczywiście do lekarza trzeba iśc, koniecznie!!!
  ada77 i miki

  #331711

  pawel-c

  Re: Jedna z nóżek krótsza

  Po ułożeniu na brzuszku i przyłożeniu nóżek widoczna jest różnica (10 mm).

  #331712

  ada77

  Re: Jedna z nóżek krótsza

  W takim razie-trzeba faktycznie pędzić i do neurologa i do ortopedy! A o tych masażystach to w takim układzie nawet dobrze świadczy- zauwazyli, a lekarz nie!
  wszystko bedzie dobrze, wiem, bo znam takie przypadki z opowieści znajomych. Ale nazwisk lekarzy niestety nie umiem podać…Trzymaj sie i ucałuj skarbka! Utulcie ją od nas..
  ada77 i miki

  #331713

  iwwoj

  Re: Jedna z nóżek krótsza

  Pod tym telefonem możesz też zapytać o ortopedę. Jest to prywatna klinika, która głównie zatrudnia lekarzy z Centrum Zdrowia Dziecka. Niestety nie znam nazwiska lekarza i opinii na jego temat. Mają na pewno świetnego neurologa,alergologa i urologa. Będe szukała, jak coś wynajde to dam znać.
  P.s. Podobno w Mariocie przyjmuje niezły ortopeda, ale nie znam tam telefonu.

  Iwona i KONRAD (ur.10.01.03)  #331714

  pawel-c

  Re: Jedna z nóżek krótsza

  Jeśli chodzi o ortopedę to zgłoszę się dr med. Krzysztof Okłot bardzo dobro opinie.

  #331715

  iwwoj

  Re: Jedna z nóżek krótsza

  Narazie to znalazłam.To fragment starego postu.
  Podobno najlepszym ortopeda w Warszawie, (osoba do ktorej przyjezdzaja dzieci z calej Polski, nawet z bardzo powaznymi problemami) jest dr. Okłot (ul Czerniakowska 26 b/12 tel. 400434(przed pierwsza cyfra jeszcze cos sie wstawia, ale mam stara pieczatke)). Nam polecalo go kilku lekarzy (nawet z IMiD i z innych miast) i teraz wierzymy tylko niemu. Wizyta kosztuje 90 zl i niestety USG musisz robic osobno

  Iwona i KONRAD (ur.10.01.03)

  #331716

  iwwoj

  Re: Jedna z nóżek krótsza

  Jeszcze znalazłam 2 nazwiska ze starszych wiadomości. Oto fragment:
  „Dr Szymanek w Centrum Medycznym w hotelu Marriott – b.dobry ortopeda wykonujacy usg. Jesli chcesz namiary na innych, uznanych specjalistow lecz nie wykonujacych usg to daj znac. Akurat niestety jestem w tym temacie obryta jak malo kto.”
  Drugie nazwisko to dr. Kruszyk. Autorem tego postu jest „basik” możesz jej wysłać prywatną wiadomość. Może powie Ci coś dokładniej.
  Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka. Ucałowania dla niuni.

  Iwona i KONRAD (ur.10.01.03)

  #331717

  kura-plemienna

  Re: Jedna z nóżek krótsza

  Mój Basiulec miał krótszą nóżkę jak walczyliśmy z jej dysplazją bioderka, teraz po 5 miesiącznym trzymaniu w pieluszce ortopedycznej nóżki się wyrównały. Moim zdaniem trzeba to skonfrontować z lekarzem a masaż???!!! Trezba ćwiczyć na pewno, ale masaż, moim zdaniem zdzierstwo kasy!!!

  Anka i Basiulec (8 i 1/2 m-ca)  #331718

  pawel-c

  Re: Jedna z nóżek krótsza

  W dniu dzisiejszym mamy wizytę dr med. Krzysztof Okłot „bardzo dobro opinie”.

  #331719

  iwwoj

  Re: Jedna z nóżek krótsza

  Życzymy powodzenia. Zobaczysz wszystko będzie ok. Trzymamy kciuki i daj znać co po wizycie.

  Iwona i KONRAD (ur.10.01.03)  #331720

  sylwiaaa

  Re: Jedna z nóżek krótsza

  Mój synek urodził się z przkurczem jednej nóżki (końsko-szpotawa), od razu ortopeda polecił nam doktora Okłota, w dwa tygodnie po urodzeniu miał założony pierwszy gipsik teraz mały skończył już 4 miesiące i jesteśmy już po operacji przedłużania ścięgna.
  Jakbyś potrzebował więcej informacji to napisz.

  pozdawiam
  Sylwia i Filipek

  #331721

  anet

  Re: Jedna z nóżek krótsza

  Znam SWIETNEGO ortopede – ale jest on z Buska-Zdr. (zreszta szpital na gorce w tej miejscowosci jest chyba najlepszy w kraju) Dobrowolski – przyjmuje tez w Kielcach

  +

  Aneta+Agniesia(7.07.02)+?(17.01.04)

Postów wyświetlanych: 14 - od 1 do 14 (wszystkich: 14)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close