Jedzenie inne niż mleczko w 5 msc życia

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #85998

  kasia

  Witam
  Moja mała córeczka nie chce nawet spróbować nic innego oprócz mleczka. Jak tylko wyczuje przy ustach łyżeczkę to zaciska usta. Ale dziecko w 5 miesiącu już powinno dostawać inne jedzenie. Dodam, że nie jest karmiona piersią. A może to jeszcze za wcześnie i odłożyć to na parę tygodni. Czy wasze dzieci też tak robią?

  Malwina

  #1312932

  chilli

  Re: Jedzenie inne niż mleczko w 5 msc życia

  moja tak miala – jadla jedynie z nowwego chrupoki kukurydziane i z laski jablko

  kusiolson  #1312933

  mamamaksa

  Re: Jedzenie inne niż mleczko w 5 msc życia

  Wezmie jak bedzie gotowa,ale warto caly czas probowac i uzbroic sie w cierpliwosc. Moj synek z kolei chcial ssac lyzeczke, jak butelke i po troszku sie to zmienilo.Teraz z kolei chce jesc tylko nasze jedzenie w ciagu dnia, swojego nie chce prawie tykac, na szczescie w nocy wtrabi za kazdym razem butelke

  #1312934

  kasia

  Re: Jedzenie inne niż mleczko w 5 msc życia

  To samo było z syropami. Wszystko, nawet najmiejszą kroplę wypychała języczkiem. Być może teraz jedzenie kojarzy jej się z braniem leków. A na dodatek w ogóle nie chce pić. Dosłownie raz dziennie się trochę napije. A tak to ma odruchy wymiotne jak jej daję picie. Mleczko nie, bardzo jej smakuje. Tylko dle mnie to jest dziwne, bo mój starszy syn nie miał takich problemów. Jadł i pił wszystko co mu dawałam. A syropki ze strzykawki to cmokał jak smoczek od butelki. Ale cóż każde dziecko jest inne. Zobaczymy co będzie dalej.

  Malwina&Patryk

  #1312935

  kama28

  Re: Jedzenie inne niż mleczko w 5 msc życia

  witaj,
  może trzeba jednak jeszcze trochę poczekac? ja mam jeszcze trochę czasu, ale wydaje mi sie, że spokojnie można karmic piersią do 6 miesiąca bez dokarmiania. wiem, że najczęściej każda mama (i często babcia) mają chęc powoli coś podawac innego do jedzenia.
  rób przerwy w tych próbach dokarmiania, może maleńka za którymś razem sie przekona. powodzenia.

  kaśka i tośka 13.11.2006

  #1312936

  fresz

  Re: Jedzenie inne niż mleczko w 5 msc życia

  No cóz tak czasami bywa. Nie wszystkie dzieci chca jeść od razu z łyżeczki. Ja jestem w komfortowej sytucji, bo mój synuś „pożera” wszystko i to w gigantycznych ilościach. A może po prostu zabki jej „idą”, i łyzeczka po prostu ja drazni. Mojemu synusiowi jak wyrzynały się górne jedynki to nic nie chciał jeść z łyżeczki, odwidzialo mu się na maxa, trwało to ponad tydzień, ale potem wszystko wrócilo do normy. Tak więc cierpliwości !!!


  A & K & M

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close