Jestem załamana – USG główki

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 29)
 • Autor
  Wpisy
 • #37833

  pora

  Dzisiaj Julcio miał robione USG główki, byłam niemalże pewna, że wszystko będzie w porządku, a tu zaskoczenie. Na wyniku można przeczytać – komory boczne asymetryczne, prawa 4,5 mm, lewa 7 mm, nieznacznie wzmożona echogeniczność splotów naczyniówkowych. Kontrola za 8 tygodni. Jestem przerażona. Pani neurolog jest dzisiaj popołudniu i ja chyba do tego czasu osiwieję!
  Dziewczyny trzymajcie za nas kciuki, żeby to nie było nic poważnego!

  Ada i Juliusz 17.07.03

  #494564

  wasia

  Re: Jestem załamana – USG główki

  Ada – wszytsko będzie dobrze, zobaczysz. Przesyłam milion pozytywnych fluidów.
  Daj znać co powie lekarz.

  Aga i Ania  #494565

  wasia

  Re: Jestem załamana – USG główki

  Ada – wszystko będzie dobrze, zobaczysz. Przesyłam milion pozytywnych fluidów.
  Daj znać co powie lekarz.

  Aga i Ania

  #494566

  sabina1111

  Re: Jestem załamana – USG główki

  Nie martw się wszystko będzie w porządku. Dawidek też miał USG głóówki bo miał złe napięcie mięśni (nie chciał podnosić główki), ale po USG okazało się, że jest wszystko ok, a on jest leniuszkiem i zaczęłliśmy ćwiczyć z nim. Dzisiaj podnosi główkę bez problemu i dobrze się rozwija. Trzymamy kciuki i daj znać co powie Ci lekarz.

  Sabina i Dawidek 24.09.2003

  #494567

  mamaoskiego

  Re: Jestem załamana – USG główki

  Witaj
  Pora hm…ja nic nie mogę Ci powiedzieć o badaniu bo nie znam takiego przypadku ale trzymam kciuki i wiem że wszystko będzie dobrze musisz tak myśleć
  ps. a dlaczego robiłeś mu badanie USG główki miał jakieś objawy czy ktoś Wam kazał ?

  pozdrawiamy
  miłego dnia i głowa do góry
  Magda i Oskarek 06.05.03

  #494568

  callipso

  Re: Jestem załamana – USG główki

  ….a czemu zlecili Ci badanie usg?…nie martw sie…u nas tez wyniki były niepokojące(kilka razy) a okazało sie, ze wszystko ok…u Patryczka BeatyB też wykryli asymetrię komór (nie wiem czy to to samo co komory boczne) i łobuz już mówi mama…daj znać jak poszło…

  Ola i Igorek 25.03.2003  #494569

  pora

  Re: Jestem załamana – USG główki

  Dostaliśmy skierowanie na USG główki od Pani neurolog. Wprawdzie neurologicznie wszystko w porządku, ale zaniepokoiła ją strasznie wysoka (26,59) bilirubina po urodzeniu. Przy wysokim stanie bilirubiny może dojść do uszkodzenia mózgu.

  Ada i Juliusz 17.07.03

  #494570

  callipso

  Re: Jestem załamana – USG główki

  …nie martw sie…skoro neurologicznie nie ma żadnych objawów to bedzie ok….przecież Juliuszek dobrze sie rozwija….trzymamy kciuki, żeby neurolog ostatecznie rozwiał wątpliwości!

  Ola i Igorek 25.03.2003

  #494571

  basiogroszek

  Re: Jestem załamana – USG główki

  Trzymam kciuki. Nam, jak Staś miał 7 tyg., też kazali zrobić USG, bo robił zachody słońca, wyszło OK, mimo moich czarnych myśli. Jak wynika z wątków pisanych przez Juliuszka (;-))), to on świetnie się rozwija, Stas natomiast nie wyrywa się za bardzo do poznawania świata. Tak więc róznie to jest z tymi badaniami.
  Trzymamy kciuki, żeby to był jakis nic nieznaczący drobiazg.
  Napisz, co powiedział neurolog.


  Basia ze Stasinkiem (02.07.03)

  #494572

  lwica

  Re: Jestem załamana – USG główki

  Nie wiem co oznaczają zacytowane przez Ciebie zapisy. Dla pocieszenia tylko podam ,że ja przez miesiąc umierałam z nerwóww. Zacytuję zapisy z usg główki Natalki z 18.12.2003 – ‚ … widoczny hipoechogenny guzek … odpowiadający najprawdopodobniej … . Obok podobny guzek mniejszy ..”
  Odchodziłam od zmysłów ( tutaj nawet o tym nie pisałam, bo tak bardzo się bałam. We wtorek byłam an usg u ponoć najlepszego radiologa. Stwiedziła, że nie ma żadnych guzków i zastanawiała się skąd się wzięły takie zapisy.
  Bez komentarza.
  PolecamTobie powtórzenie badania, gdybym to zrobiła to być może przez miesiąc nie żyłabym w takim stresie.

  lwica z Natalką (05.11.2003r)  #494573

  vieta

  Re: Jestem załamana – USG główki

  Moja córka nim zasnęła miała takie dziwne ruchy rączką, była płochliwa…
  Pani neurolog powiedziała nam:podejrzenie padaczki, obniżenie napięcia mięśniowego…szliśmy do domu jak w transie. Patrzała też na jej główkę bo wydała się jej duża, a później stwierdziła ze tata ma również dużą.
  Po następnej wizycie okazało się, że była to mylna diagnoza. Nie muszę Ci mówić chyba jak bardzo przejęliśmy się tym.Byliśmy prywatnie na konsultacji u innego naurologa i potwierdziła to samo.
  Julka miała dwa razy robione EEg głowy, wyszło ok.
  Myślę, że poiwnno byc dobrze. Trzymam kciuki.

  #494574

  tekilla30

  Re: Jestem załamana – USG główki

  ADA ! Nie martw sie ! Mój Tomek też ma nieznaczną asymetrie komór , wykryto to u niego jeszcze w brzuchu.
  Lekarz , (bardzo dobry z resztą pediatra) powiedział mi , że czasami tak bywa ,że komory nie są zawsze równe , i że taka asymetria się zdarza , i że widocznie jest taka uroda mojego dziecka . Niektórzy ludzie żyją z taką asymetrią i nawet o tym nie wiedzą i wszystko jest z nimi w porządku .
  Mój Tomek rozwija sie świetnie , nie mam z nim żadnych problemów (dzięki Bogu) i oby tak dalej.
  Nie panikuj ! to jeszcze o niczym nie świadczy.
  U mojego Tomka jedna kom. ma 7,5mm a druga 10 .mm !!
  Po 6 tyg. od urodzenia miał usg. główki , nie było to badanie zlecone , tylko lekarz do którego chodzę z dziećmi , robi takie badania rutynowo u noworodków. Dlatego , bardzo chwalę mojego Pediatrę , jest świetny i jeszcze nigdy mnie nie zawidł i mam nadzieję , że mnie nie zawiedzie.
  Głowa do góry ! Bedzie dobrze ! Uf ,ale się nagadałam .
  Pozdrawiam.


  Tomek 30 lipiec  #494575

  munia

  Re: Jestem załamana – USG główki

  Witaj. Wiem co czujesz, bo też przeżyłam podobna historię. Ja miałam poród kleszczowy i niestety moja córcia miała krwiaczka w główce. Też było niewiadomą co sie stanie, czy się nie rozleje i dziecko będzie upośledzone. 2 tygodnie po porodzie były dla mnie po prostu straszne, od rana do wieczora płakałam i czekałam na kolejne wyniki USG, mała była obserwowana, czy nie ma żadnych neurologicznych objawów.Ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze, po 4 tygodniach krwiaczek się wchłonął, nie ma żadnych objawów neurologicznych, Kajka się rozwija prawidłowo, jest cudownym dzieckiem. Ale to co przeżyliśmy będziemy pamiętać do końca życia.
  Pozdrawiam
  I głowa do góry wszystko będzie dobrze

  Ewa i Kaja (ur. 28.09.03 r)

  #494576

  cenka

  Re: Jestem załamana – USG główki

  „robił zachody słońca” – co to znaczy?

  Cenka + Mila 28.05.03 GG 1214770

  #494577

  agap

  Re: Jestem załamana – USG główki

  Mój Kuba też miał robione usg główki, właśnie z powodu wysokiej żółtaczki, dokładnie w kilka dni po urodzeniu. W szpitalu byliśmy 10 dni. Usg wyszło ok, potem jeszcze z tego samego powodu robiliśmy usg brzuszka i chodziliśmy na kontrolę do poradni. Wszystko było ok, więc teraz chodzimy już tylko do „zwykłego” lekarza w miarę potrzeb. Wszystko będzie dobrze.

  Pozdrawiam
  Aga (mama Kuby)

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 29)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close