Jeszcze raz kupki

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #30474

  paulinac

  Dziewczyny powiedzcie czy termometr na prawdę uzalęznia.
  Moja malutka ma teraz 4 tygodnie, ale ma wielki problem z kupkami niemal od samego początku. Nie chce ich robić sama, strasznie się pręży, wigina i płacze aż się robi sinoczerwona, i najchę tniej ciumkała by wtedy cycusia, z małą przerwą na płacz. Przy czym co zje to podczas prężenia uleje się i tak w kółko….
  Dlatego musimy kożystać z termometru, w bardzo kryzysowych sytuacjach z tekiej malutkiej rureczki (położna nam pokazała jak to robić)-sposób na odgazowanie bo mlutka też mało pryka.

  Oczywiście Majeczka pija herbatkę koperkową (2 razy po 50) i do tego syrop Debridat. Dodam, że kupki są maziste dlatego cały czas podajemy Lakcid-dziś stwierdziłam że może to od jabłek które jadam.

  Jest jedno ale. Ja mam tak ogromne poczucie winy, że jej pomagam przy tych kupkach ale ona się wyrażnie uspokaja i zaraz potem zasypia czasem nawet przy tym zabiegu., boje się że ją to uzależni i ten problem szybko nie minie…

  Paulina i Majeczka

  #402890

  alak

  Re: Jeszcze raz kupki

  Podobno lepiej nie pomagać, ale jak to psychicznie wytrzymać ?/? Nie mam recepty niestety. U nas i bąki i kupki są wyśmienite.

  Alicja (09.09.78) i Maja (09.09.03) i tatko Mateusz  #402891

  kaska

  Re: Jeszcze raz kupki

  Jak Nadia miała 5 tyg to mieliśmy podobny problem kupki co 3 dni , nie miałam sumienia i działałam połową dziecięcego czopka glicerynowego lub taką rureczką -pomagało ,po 1,5 miesiaca mała zaczęła robić kupki sama i to bez wysiłku, poprostu jelitka zaczęły funkcjonować jak należy i do dziś sruli jak trzeba ,teraz śmierdząco bo wcina zupki fu….:-)

  Kaska i Nadia 17.05.2003

  #402892

  monia27

  Re: Jeszcze raz kupki

  Pierwszy raz slysze zeby takie zabiegi mogly uzalezniac ,wydaje mi sie ,ze powinnas pomagac malej jak mozeszNiemniej jednak wydaje mi sie ze powinnas sprobowac po prostu masowac jej delikatnie brzuszek i starac sie nie dawac tak duzo herbatki bo przy karmieniu piersia nie powinno sie dawac dziecku za duzo wody.No i duzo tu tez zalezy od Twojej diety,jezeli Ty masz problemy z wyproznieniem to twoje dziecko tez,Ja przestalam jesc banany bo maly mial po tym olbrzymie problemy z kupa.powodzenia

  Monia i Tymonek (08.08.03)

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close