kamyk na nerce

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #80377

  mamula

  Witajcie!
  Po ostatniej wizycie w szpitalu (podwyższone próby wątrobowe, niedokrwistość) stwierdzono, że wszystko z moim synkiem jest super jeśli chodzi o te przypadłości. Wyniki wyszły bardzo dobrze. Czyli można by było świętować. Niestety, jak nie urok to …. i tym razem podczas usg jamy brzusznej wykryto u mojego Szymonka kamyczek na nerce, a badanie moczu też nie wypadło pomyślnie – obecne fosforany bezpostaciowe i infekcja. Czy ktoś z Was miał z tym styczność? Bardzo proszę o informację

  mamula Kubula (29.07.2002 r.) i Szymonka (12.01.2006 r.)

  #1106709

  jagodziankaj

  Re: kamyk na nerce

  Mój Łukaszek też miał złóg w nerce, ale badania moczu nie wykazywały żadnych fosforanów. Lekarka twierdziła, że złóg mógł się zrobić po przeziębieniu, gdy dostawał dużo wapna i witaminy C. Witamina C sprzyja komasacji np. wapna. Po kilku miesiącach, gdy zaczął więcej pić, złóg zniknął, prawdopodobnie wysiusiał go. Łukasz miał wtedy ok. 1 roku.

  Pozdrawiam,
  Jagoda i Łukaszek 28.07.2004  #1106710

  ewi

  Re: kamyk na nerce

  Od siebie dodam, że USG nie jest badaniem w pełni miarodajnym – jest to rodzaj diagnostyki pomocniczej. To co zostało zdiagnozowane jako kamień wcale nim nie musi być. Wiele zależy od rodzaju sprzętu, doświadczenia lekarza itp. Długo mogłabym Ci pisać na ten temat. Nie zamartwiaj się za bardzo, dawaj synkowi dużo pić. Mała ilość napojów w ciągu doby powoduje, ze mocz się „zagęszcza” co predysponuje do powstawania kamicy a także stanow zapalnych. Za jakieś poł roku radziłabym, żebyś poszła na USG kontrolne – najlepiej do innego specjalisty.
  Pozdrawiam

  Ewa

  #1106711

  ewi

  Re: kamyk na nerce

  Złogu tak łatwo i „bezobjawowo” nie da się wysiusiać!!! Towarzyszy temu ogromny ból. Byc może tego złogu wcale nie było – tak jak napisałam – wyniku USG nigdy nie należy brać za pewnik!!!!
  Pozdrawiam 🙂

  Ewa

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close