Karmienie piersią a praca

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #19805

  majab

  Mam pytanie do ma karmiących piersią i pracujących; czy któraś z Was korzysta z możliwości krótszej pracy?
  Nie macie problemu w pracy ?
  Czy lekarz-ginekolog wystawiając Wam zaświadczenie nie robi żadnych problemów?
  Może to dziwne pytania ale…..
  Korzystam z tego prawa, miesiąc temu wróciłam do pracy, nadal krmię Majkę więc stwierdziłam, że skorzystam z takiej moliwości, tym bardziej że dojeżdzam 30 km do pracy a wten sposób jestem prędzej w domu z Majką, która i tak bardzo to przeżywa.
  Pracuję w Państwowej jednostce (Urząd Celny) pewnie gdybym pracowała w firmie prywatnej nie korzystalabym z tego prawa no ale to w końcu jednostka państwowa…..
  W kadrach powiedzieli mi, że nie ma problemu tylko mam przynieść zaświadczenie od lekarza. Natomiast lekarka nie jest zbyt skłonna do wystawiania takiego zaświdczenia, mówi że skoro dziecko ma już rok to nie można itp, itd…
  Mój Naczelnik chce abym co miesiąc dostarczała aktualne zaświadczenie (na początku też powiedział że skoro dziecko ma rok to już się nie należy ale zadzwonił do kadr i zmienił zdanie). No więc dzisiaj byłam u lekarki, oczywiście znowu problem, no i wkońcu napisała mi w zaświadczeniu że dziecko ma już ponad rok i że planowane karmienie do końca sierpnia 2003r. !!!!!!! Nie rozumiem jakim prawem ona mi określa jak długo ma karmić
  Jak jest u Was też macie takie problemy?
  Wiem że to uprawawnienie należy się tak długo jak się karmi. Właściwie to sama chciała z niego korzystać jeszce tylko przez wakacje ale denerwuje mnie to, że ktoś mi to narzuca!
  Przepraszam, że tak chaotycznie ale jestem już zmęczona….

  Iwona i Majka (07.05.02)

  #276827

  anet

  Re: Karmienie piersią a praca

  czytalam gdzies ze karmic mozesz tyle ile chcesz – wystarczy zasw!!! i nie wiem dlaczego ona robi problem??? zmien lekarza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Aneta (17.01.04)+Agniesia (ur 7.07.02)  #276828

  lea

  Re: Karmienie piersią a praca

  Przepisy mówiąo karmieniu piersią, nie określają, jak długo, w związku z czym lekarka nie ma prawa Ci odmówić, może co najwyżej kazać sobie udowodnić, że karmisz….
  w pełni Ciebie rozumiem, słysząc takie ograniczające wywody i to od lekarza, a nie od urzędnika, ze złości bym chyba specjalnie wydłużyła karmienie hihi 😉 tak zeby dopiąć swego…

  zmień lekarza…

  no zdenerwowałam się 🙁

  Lea i Mateuszek (14.03.03)

  #276829

  olasz

  Re: Karmienie piersią a praca

  no więc ja też pracuje w jednostce państwowej i z przerwą na karmienie problemu nie było oprócz strasznie długiej drogi służbowej – podanie, pięć podpisów itp..
  Ja dostała zaświadczenie od pediatry – może spróbuj tam…
  W odpowiedzi na moje podanie napisali mi tylko, że sie zgadzają i że jestem zobowiązana do natychmiastowego powiadomienia ich o zakończeniu karmienia – o wieku nic nie mówili, ale może dlatego, że ja wróciłam do pracy jak Dominika miała 4,5 miesiąca…

  Ola i Dominika ur. 8.12.2002 r.

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close