Karmienie piersią a smoczek

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #19102

  magia

  Mam pytanie do mam karmiących piersią. Od trzech dni mój synek dostaje smoczek jako uspokajacz – wcześniej nie było takiej potrzeby (karmienie też tylko z piersi). Smoczek ma ok. 1-2 godz./dziennie. Wydaje mi się, że mniej chętnie ssie pierś i jakby mniej chciał jeść, a przynajmniej nie tak często jak wcześniej. Czy to znaczy, że już zdążył złapać „bakcyla smoczkowego” i karmienie naturalne pójdzie w odstawkę?

  Magia z Grzesiem – 13.04.03

  #267615

  emalka

  Re: Karmienie piersią a smoczek

  Ja Ci odpowiem tak: moja Zuzka przez pierwszy miesiąc karmiona była sondą, od 2 tyg. dostaje butlę, a od kilku dni daję jej rónież pierś. Wg mnie niemożliwe jest, żeby dziecko się „odzwyczaiło” od piersi (lub wcale nie umiało ssać) po tym, jak się da butlę lub smoka. Mam przynajmniej nadzieję, że już niedługo przejdę zupełnie na pierś, a od czasu do czasu Zuzolec dostanie butlę(jak np. będę na zajęciach)
  pozdrawiamy
  emalka i Zuzka, ur. 21.04.03  #267616

  cccelinka

  Re: Karmienie piersią a smoczek

  U nas Kacper dostaje smoczek (od 3 tygodnia) i nie gardzi cycem (od urodzenia).

  CCCelinka + Kacper

  #267617

  o-d

  Re: Karmienie piersią a smoczek

  Ja też przez to przechodziłam – tzn. przez „wrażenie”, że Basia nie chce piersi, ale smoka. Teraz wiem, że ona po prostu ma fazę na pierś, jak jej się chce jeść, ale jak jest najedzona – cycuś idzie w odstawkę a mile widzany jest smok.

  Musisz wyczuć swoje dziecko! Na pewno nie będzie gardziło cycusiem, zwłaszcza że to chłopiec!!!! Chłopcy lubią cycuszki… i tak im to zostaje na stare lata :))

  Ola+Staś+Tadzio+Basia

  #267618

  beatab

  Re: Karmienie piersią a smoczek

  to znaczy, że mały trochę sobie juz ciumka sztucznie i nie potrzebuje tyle ciumkac przy piersi. zaspokaja sobie instnkt ssania przy smoczku, a przy piersi zaspokaja głód, więc karmienia są krótsze.
  nie wiem, jak to sie ma do zaprzestania karmienia piersią,a ale wiele mam karmięcych daje smoka… ja też chciałam, bo miał silny odruch ssania, tylko mój nie tolerował.

  Beata & Patryk(03.03.03) http://betka.prv.pl

  #267619

  magia

  Re: Karmienie piersią a smoczek

  Dzięki, trochę mnie uspokoiłyście.
  Mąż usypiał małego i dał mu „smoka”. Przed chwilą zauważyłam smoczka obok główki – Grzesiu wypluł i smacznie śpi. Zaczyna mi już brakować tego jak zasypiał przy piersi – mimo, że zasypianie ze smoczkiem jest prostsze. Najważniejsze, że nie zrezygnuje z piersi!

  Magia z Grzesiem – 13.04.03  #267620

  basik

  Re: Karmienie piersią a smoczek

  U nas smoczek jest w uzyciu od pierwszych dni – tak jak cycus… nie balabym sie na Twoim miejscu „uspokajacza”. Dzieci oczywiscie roznie reaguja, ale moja corka pewnie nie odstepowalaby mojej piersi gdyby nie smoczek, szczegolnie na poczatku. Nie odbieralam tego jako odstawka cycusia ale jako dar wytchnienia od czestego karmienia, ktore bylo tylko ciumkaniem a nie zaspokajaniem glodu… Teraz smoczek pomaga w kryzysie zabkowania – traktowany jest jako gryzak.

  Basik i Tynia urodzona 3.10.2002

  #267621

  lea

  Re: Karmienie piersią a smoczek

  Popieram dziewczyny… po prostu dziecko nie musi ssac tak czesto… ale kiedy jest głodne wybierze piers! spokojnie…
  a u mnie smoczek nawet wzmógł siłe ssania, bo mały przynajmniej był głodny i jadł konkretnie, a nie ciumkał, jak było przedtem, po to tylko by poleżec przy cycku…

  Lea i Mateuszek (14.03.03)

  #267622

  tam

  Re: Karmienie piersią a smoczek

  moje dziecko dostaje pierś i czasem próbujęmy ją oszukać smokiem ,którego nie lubi(przerobiliśmy różne smoki) i czasem dosteje cienką herbatkę w butli a jednak cyca kocha najbardziej i niczego się nie oduczyła.

  Gosia i Tamiczek (03.04.03)

  #267623

  zielony

  Re: Karmienie piersią a smoczek

  Zasysanie smoka nie zmniejszyło u Dawidka chęci cmokania cycusia. Smoka dostawał od 3 tygodnia.

  serdecznie pozdrawiam
  Krzysiek
  mąż Agnieszki
  tatuś Dawidka (17-03-2003)

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close