Kaszka ryżowa czy mleczno-ryżowa?

Postów wyświetlanych: 14 - od 1 do 14 (wszystkich: 14)
 • Autor
  Wpisy
 • #48488

  cytrynas

  Witam serdecznie!
  Lekarz zalecił, by podawać mojemu synkowi kaszkę mleczno-ryżową. Pobiegłam szybko do sklepu i bardzo się zdziwiłam, gdyż owe kaszki można podawać od 10 miesiąca (synek za 2 dni skończy 7 miesięcy). Podałam więc Wiktorkowi kaszkę ryżową na wodzie, ale niestety takiej nietoleruje (tzn. wypluwa). I teraz mam dylemat. Czy podać mu kaszkę mleczno- ryżową? Aha, i czy jest jakaś różnica między taką kaszką a kaszką ryżową przygotowaną na mleku Bebiko?
  Pozdrawiamy i dziękujemy za odpowiedzi
  Cytrynas z Wiktorkiem (23.11.2003)

  #626084

  kocurka

  Re: Kaszka ryżowa czy mleczno-ryżowa?

  Owszem są kaszki mleczno ryżowe nawte od 5-go miesiąca. Kupiłam taką firmy Nestle. I myślę, że zwykła kaszka przygotowana na bebiko to bedzie to samo, co kaszka mleczno-ryżowa.
  pozdrawiam


  Emila z Marcelkiem (14.12.2003)  #626085

  aja79

  Re: Kaszka ryżowa czy mleczno-ryżowa?

  Witam! Ja robiłam do 10 miesiąca kaszki ryżowe na bebiku hypoalergicznym (do mleczka dosypywałam kaszke ryżową) a od jakiegos czasu podaje już mleczno-ryżowe które mnie osobiście lepiej smakują, ale Nadia też chętniej je zjada. Może to bebiko zwykłe ma lepszy smak to wtedy zapewne smakuje podobnie.


  Justyna i Nadia 29.07.2003

  #626086

  agnes75

  Re: Kaszka ryżowa czy mleczno-ryżowa?

  Kaszka mleczno-ryżowa to taka z dodatkiem mleka modyfikowanego (gotowa po dodaniu wody) a ryżowa kaszka jest bez mleka – czyli mleczko modyfikowane trzeba dorobić samemu. Są kaszki, mleczno ryżowe, które można podawać już od 5 m-ca, wszystko zależy od tego z dodatkiem jakich owoców jest kaszka, np. Kaszka mleczno ryzowa firmy HIPP z owocami leśnymi jest od 5 m-ca a mleczno-ryżowa z czekoladą też HIPP od 10 m-ca. Mam nadzieję, że pomogłam

  Agnieszka i Bartuś urodzony 10.07.03 :)))

  #626087

  breskva

  pytanie

  A ja mam pytanie-jesli nadal karmie piersia to kaszki mam robic na swoim mleku czy modyfikowanym?
  pozdr

  Gosia, Arek i Gucio (10.12.03)

  #626088

  izolka

  Re: pytanie

  Jeśli sciagniesz tyle ile potrzeba do kaszki – to super! – posiłek będzie treściwszy no i łatwiejszy do zaakceptowania przez Gucia ( smak mamusinego mleka robi swoje … ).
  Nam lekarz kazał dokarmiać Filipka kaszką – pobiegłam więc i wybrałam ryżowo-jabłkową. Wczesniej Filip pił już jabłkowy soczek, wiec wydawało mi się, że powinno być ok – tymczasem przy podaniu wieczorem – kompletna klapa! Ryk, mostki, płacz w niebogłosy. Dopiero po jakichś 3 dniach wpadłam na to, aby kaszkę zrobić na moim mleku i taką Filip wypił całą, bez mrugniecia okiem. Po mału zmniejszałam ilośc mojego mleka, a właśnie dzis wieczorem pierwszy raz wypił kaszkę rozrobiona od razu w wodzie. 1 września wracam do pracy, więc po mału przyzwyczajam synka do „dorosłego” jedzonka.

  pozdrawiamy
  izolka i Filip (25.01.2004)  #626089

  ellenka25

  Re: Kaszka ryżowa czy mleczno-ryżowa?

  kaszki mleczno-ryżowe [nestle,bobovity] są z dodatkiem zwykłego mleka w proszku, hippa są z modyfikowanym, czyli wychodzi na to ze lepiej będzie jeśli zrobisz zwykłą smakowa kaszkę na bebiku, lub podasz kaszki hippa [są bdobre tyle ze drogie ;-( w porównaniu z bobowitą/nestle]
  pozdrawiam

  Ola z Natalią- 2.06.2003

  #626090

  kamelia

  Re: Kaszka ryżowa czy mleczno-ryżowa?

  Nie jest dokładnie tak jak piszesz… Ostatnio oglądałam skład kaszek mleczno-ryżowych Bobovity… Tam nie ma mleka modyfikowanego tylko mleko pełne w proszku… Dlatego one są od 10 miesiąca życia. Faktycznie są też chyba kaszki mleczno-ryżowe z mlekiem modyfikowanym (innych firm) – trzeba czytać skład!

  Kamelia i Michałek 14.08.2003

  #626091

  mamma

  Re: Kaszka ryżowa czy mleczno-ryżowa?

  Kaszka mleczno ryżowa Nestle-ta bez żadnych dodatków smakowych ( jak banan,morela,pomarańcza ) jest od 5.miesiąca ( na potwierdzenie wklejam link do strony: http://dziecko.nestle.pl/in_menu2_002k_p.phtml ) i jest bardzo smaczna-polecam w imieniu mojej Domi :o)

  buziaki !

  Aga +
  Dominika

  5.grudzień 2001

  #626092

  forsycje

  Mój maluch akurat uwielbia mleczno-ryżową 🙂 musze robić wręcz hurtowe zapasy dla niego 🙂  #626093

  forsycje

  Mój maluch akurat uwielbia mleczno-ryżową 🙂 musze robić wręcz hurtowe zapasy dla niego 🙂

  #626094

  forsycje

  Mój maluch akurat uwielbia mleczno-ryżową 🙂 musze robić wręcz hurtowe zapasy dla niego 🙂  #626095

  forsycje

  Mój maluch akurat uwielbia mleczno-ryżową 🙂 musze robić wręcz hurtowe zapasy dla niego 🙂

  #626096

  forsycje

  Moje dziecko uwielbiało kaszki mleczno ryżowe 🙂

Postów wyświetlanych: 14 - od 1 do 14 (wszystkich: 14)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close