Kawa- powód poronienia

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #36844

  luncia1

  Hej dziewczyny. Załączam artykuł który dziś znalazłam w internecie. Myślę że artykuł daje do myślenia, ale nie dajmy się zwariować. Grecy zawsze mówili; wszystko w normie. Pozdrawiam gorąco.

  Ze świata nauki; 2003-03-04 [PAP]
  Picie kawy przez kobiety ciężarne zwiększa ryzyko poronienia

  Spożywanie dużych ilości kawy przez kobiety ciężarne zwiększa ryzyko poronienia – informuje najnowszy „British Medical Journal”.

  Badaniom poddano grupę 18 tys. 478 kobiet ciężarnych zarejestrowanych w szpitalu przy Uniwersytecie w Aarhus w Danii w latach 1989-1996. Każda z kobiet wypełniła dwa kwestionariusze, odpowiadając na pytania dotyczące przebytych chorób oraz indywidualnej konsumpcji używek takich jak papierosy, alkohol i kawa.

  W porównaniu z kobietami ciężarnymi, w których menu nie było miejsca dla kawy, kobiety pijące od 4 do 7 filiżanek kawy dziennie narażone były na 80 procentowy wzrost ryzyka utraty ciąży. Spożywanie 8 lub więcej filiżanek kawy dziennie zwiększało ryzyko poronienia o 300 procent. (PAP)

  #480200

  aggulka

  Re: Kawa- powód poronienia

  OK, ale kto pije tyle kawy??? 🙂 Wcale sie nie dziwie. Toż to i niecieżarne z takim spozyciem muszą mieć spore problemy ze zdrowiem…
  Nie dajmy sie zwariować. Nie mówiac juz o tym, ze w ciaży najczesciej i tak od kawy odrzuca…
  Pozdrawiam, Agata  #480201

  aniusia

  Re: Kawa- powód poronienia

  A ja myślałam, że dużo piję kawy!
  Ale w ciąży nie pilam.
  Tyle tylko co z tym, że przed ciążą się piło duzo kawy. jaki to ma wpływ. Może któraś z was ma jakieś informacje na ten temat?
  Ania

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close