kiedy do okulisty?

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #77158

  kallan

  Mam sporą wadę wzroku, około -4,5 (dokładnie sama nie pamiętam, musiałabym poszukać w papierach) i zastanawiam się, kiedy powinnam sobie zbadać dno oka, siatkówkę i takie tam. Mój lekarz narazie nic o tym nie wspomina, a ja zapomniałam zapytać na ostatniej wizycie. No i nie wiem, co robić. Czy nie jest za wcześnie na takie badanie wzroku, czy może powinnam już je zrobić?Czy to jest w ogóle rutynowo robione badanie? A może niepotrzebnie się tym martwię i wcale nie będzie mi to potrzebne? Mam trochę skróconą szyjkę macicy, ale bez rozwarcia, więc może jednak nie urodzę za szybko i dotrwam do następnej wizyty u lekarza (27 kwietnia). Ale pytam Was, bo nie wiem, co o tym wszystkim sądzić. Nerwowość przedporodowa mnie ogarnia…
  Pozdrawiam wiosennie
  Kamila

  #1028511

  koyaga

  Re: kiedy do okulisty?

  Badnie nie zaszkodzi. Będziesz spokojniejsza. Ja takie badanie robiłam w 1 ciąży gdzieś na ok. mc przed terminem. Mam bardzo mała wadę wzroku (minusową) a badanie zrobiłam w przychodni, bezpłatnie. W tej ciązy byłam juz u okulisty z racji tej, że szkła musiałam nowe mieć ale wada tez jest mała, więc juz okulista mi powiedział, że mogę spokojnie rodzic naturalnie.

  Zapytaj gina a jak zapomnisz to idź za jakieś 2 tyg. na spokojnie.


  Aga,Tysia(2l.7m.)i SYNek(20tc)  #1028512

  beasia

  Re: kiedy do okulisty?

  Ja poszłam miesiąc przed terminem, myślę, że spokojnie możesz już iść.
  Twoja wada wcale nie musi być wskazaniem do cesarki, tu chodzi raczej o stan rogówki.

  **Anulka 21 m-cy**

  #1028513

  morena

  Re: kiedy do okulisty?

  Ja badałam w 8 miesiącu; lekarz bada dno oka i ocenia ryzyko odklejenia się siatkówki w trakcie wysiłku; wielkość wady nie ma większego znaczenia (ja mam dwa razy taką jak Twoja i rodziłam naturalnie)

  Asia z Hanią

  #1028514

  cat

  Re: kiedy do okulisty?

  Różnie to bywa.
  W pierwszej ciąży nikt mnie do okulisty nie wysyłał i nawet o tym nie myślałam, a w drugiej ciąży (już z innym lekarzem) gin ciągle mi o tym okuliście przypominał. Poszłam na badanie gdzieś na 2 m-ce przed porodem, robiłam je w szpitalu, w którym potem rodziłam.

  K.

  Łukasz (3l. 3m.), Karolina (13 m.)

  #1028515

  jogibabu

  Re: kiedy do okulisty?

  Moim zdaniem im szybciej tym lepiej, będziesz spokojniejsza. Wada -4,5 nie jest wskaźnikiem że trzeba mieć cesarkę. Ważne jest badanie dna oka i stan siatkówki. Ja byłam w pierwszej ciąży w 3 m-cu wszystko było ok. Teraz w drugiej ciąży byłam w 4 m-cu i o zgrozo okazało się że mama nadszrpnięte brzegi siatkówki. Musiałam laserować żeby móc rodzić naturalnie.
  Ja namawiałabym wszystkich do sprawdzenia bo to nie ważne czy się ma wadę wzroku czy nie. Czasami siatkówka może się „nadszarpnąć” na skutek dużego wysiłku (np. poród) tego się nie czuje, nie widzi gorzej.
  Zniszczone brzegi siatkówki można podlaserować (wzmocnić) i jest ok, gorzej jak się odklei.

  Jogi i Piotruś 13.05.2002 + Okruszek
  Pozdrawiamy ciepło!
  🙂  #1028516

  aniakam

  Re: kiedy do okulisty?

  Ja jestem w 6 miesiacu ciąży u okulisty byłam wczoraj i powiem Ci szczerze jestem przerażona. Mam wadę -3,5. Podczas wizyty Pani doktor stwierdziła zmiany zwyrodnieniowe siatkówki i jeszcze pogroziła jaskrą – fakt jest faktem u mnie w rodzinie występowały przypadki jaskry. Do tej pory regularnie co 6 miesięcy uczęszczałam do okulisty ponieważ stopniowo pogarszała mi się wada, a ponadto używam szkieł kontaktowych – DLACZEGO WIĘC NIKT NIE POWIEDZIAŁ MI O TYM WCZEŚNIEJ!!!! Pani doktor stanowczo powiedziała, że wskzana jest cesarka, chyba że upre sie na poród naturalny, ale wtedy będzie musiała bardzo dobrze umotywować swoją decyzję. No więc radzę Ci isć czym prędzej i wypytać się o wszystko co Cię interesuje. A i jeszce jedno. pani doktor powiedziała mi, żebym narazie zrezygnowała ze szkieł, albo uzywała ich sporadycznie, ponieważ zmiany hormonalne wpływają niekorzystnie na noszenie szkieł.l I faktycznie od pewnego czasu odczzuwam spory dyskomfort.
  Pozdrawiam
  aniakam

  #1028517

  okis

  Re: kiedy do okulisty?

  ja bylam w czasie ciazy u dwoch roznych okulistow. w ciazy wada z -1,5 zwiekszyla mi sie do -4 :/ do tego ciagle wszystko mi sie zamazywalo. no i pierwsza okulistka stwierdzila,ze to nie ma znaczenia i ze moge rodzic (w 4 miesiacu bylam) a pozniej juz w 9-tym bylam u okulisty,ktory stwierdzil ze jesli sie upre no to moja sprawa,ale on by radzil cesarke. zwlaszcza,ze u mnie w rodzinie byly przypadki zwiekszenia sie wady po porodzie.


  okis&Klara 22.02.06

  #1028518

  gucia82

  Re: kiedy do okulisty?

  lec jak najszybciej. ja odkladalam wizyte a tu nagle w 35 tyg zaczal sie porod (nic na to nie wskazywalo, ciaza byla bezproblemowa) i ze szpitala bieglam do najblizszego okulisty (musialam podpisac ze na wlasne zyczenie wychodze na chwile) z rozwarciem i skurczykami:)

  #1028519

  olinja

  Re: kiedy do okulisty?

  Jezeli planujesz wizyte u Okulisty idź teraz.
  Krótkowzroczność nie musi być wskazaniem do cc.

  Ja i…

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close