kiedy do szkoły rodzenia?

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #47471

  izaibachorek

  Hej dziewczyny!
  Jestem w 16 tygodniu i w końcu zaczęłabym się trochę ruszać. Boję się sama, na własną rękę ćwiczyć, bo prawie dwa miesiące przeleżałam – obniżona ciąża z powodu tyłozgięcia macicy. Teraz lepiej i przede wszystkim minęły uciążliwe dolegliwości pierwszego trymestru. Zaczęłam więc niedługie spacery i podróże i generalnie jest OK. Tylko nie wiem czy na szkołę rodzenia nie jest za wcześnie. A w ogóle jesteście zadowolone z chodzenia tam. Ja w pierwszej ciąży chodziłam do szkoły w Gdańsku na Jaśkowej Dolinie, ale to było 12 lat temu. Wtedy bardzo mi się podobało i w czasie porodu nie panikowałam tylko oddychałam.
  Pozdrawiam i piszcie o swoich wrażeniach ze szkół rodzenia.
  Iza

  #615109

  shibaa

  Re: kiedy do szkoły rodzenia?

  Rozmawiałam z położną i w/g niej do szkoły rodzenia najlepiej iść tak gdzieś w 6-7 m-cu ciąży.
  Nie wiem tylko dlaczego mój lekarz odradzał mi szkołę twierdząc że dla mnie to „strata czasu” (lekarz jest młody i z bardzo nowoczesnym podejsciem do sprawy więc mnie to zdziwiło, bo sądziłam że raczej bedzie namawiał) – powiedzial że oddychać nauczę się w 10 minut na łóżku porodowym, a innych rzezcy to nie muszę się uczyc bo sobie poradzę – może to zależy od pacjentki – niektóre są „trudne” a inne „zdyscyplinowane” – ja należę raczej do tych drugich :), oprócz tego bardziej i mniej zorientowane w różnych sparawch dot. ciąży, porodu … panikary i twardzielki … itd, itd, itd …

  Agata + Ania 13.IX  #615110

  fr-ania

  Re: kiedy do szkoły rodzenia?

  Niektóre szkoły rodzenia przyjmują po 20 tc, są też takie, gdzie trzeba mieć skończone 30. Mój lekarz też mówił, że szkoła rodzenia nie jest koniecznością i że mogę zapisać się, jeżeli mi na tym zależy. Zdarzają się sytuacje, w których wiedza wyniesiona ze szkoły rodzenia nie przydaje się, bo każdy poród jest inny. Mnie bardziej interesowało wsparcie psychiczne i pozytywne nastawienie się do porodu, które taka szkoła daje, ale to już moje subiektywne oczekiwania. Pozdrawiam.

  Ania

  #615111

  wronka

  Re: kiedy do szkoły rodzenia?

  Witam! Ja zaczęłam chodzić do szkoły rodzenia w 27 tyg. i myslę że to był bardzo odpowiedni czas. Zdarzaja się u nas kobiety, które przychodzą wcześniej ale to nie jest dobry pomysł, bo nawet nie mogą wykonywać za wielu ćwiczeń. Ogólnie bardzo polecam chodzenie do szkoły rodzenia, obydwoje z Mężem jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Mimo, że byliśmy dopiero 4 razy to już bardzo wiele nam dała – oprócz praktycznych wskazówek typu ćwiczenia, oddychanie, fazy porodu czu kąpiel dziecka, to bardzo ważne dla mnie jest uświadomienie sobie czym w ogóle jest ten poród, wsparcie psychczne, możliwość dzielenia się swoimi odczuciami. Poza tym dzięki tym zajęciom mój Mąż zmienił zdanie i chyba pójdzie ze mną rodzić (a jeszcze nie dawno nawet nie chciał o tym słyszeć )
  Pozdrawiam


  Magda

  #615112

  idalka77

  Re: kiedy do szkoły rodzenia?

  Mam bardzo negatywne podejście do szkół rodzenia. Uważam że najlepszą taką szkołą jest sam poród. Oddychania rzeczywiście można się nauczyć w 10 minut a nawet szybciej. Mnie w zasadzie wystarczyło przeczytanie książki i wiedziałam wszystko o fazach porodu i jak z jakiej fazie oddychać (zasadniczo bez tej wiedzy oddycha się instynktownie).
  A pozytywne podejście do porodu… hmmm… jeżeli ktoś chce mieć dziecko i jest do niego nastawiony pozytywnie to tym bardziej do porodu będzie nastawiony pozytywnie.

  Aga & baby

  #615113

  sasanka

  Re: kiedy do szkoły rodzenia?

  Witaj,
  Ja też jestem z Gdańska. Będę rodzić na Zaspie i zapisuję się właśnie do szkoły przy tym szpitalu. Jestem teraz w 24 tyg a kurs zaczyna się 23 czerwca. Ten wcześniejszy 15 czerwca ale położna, która tam pracuje powiedziała, że dla mnie to za wcześnie, więc dla Ciebie tymbardziej. Inna polecana przez koleżankę szkoła znajduje się na Traugutta, ta jest płatna.Niestety nie znam szczegółów. Gdybyś chciała mam numer telefonu do nich.
  Jeśli chodzi o szkoły rodzenia nie uważam kursów za stratę czasu. Jeśli chodzi o teorię- fazy porodu…itd to rzeczywiście kopalnią wiedzy jest forum i szkoła nie jest potrzebna. Jeśłi chodzi o częśc praktyczną, dotyczącą pielęgnacji noworodka to uważam, że można się wiele nauczyć. Również jeśli chodzi o gimnastykę, ćwiczenia rozciągające, relaksacyjne i rozluźniające. Poza tym jeśli szkoła jest przy szpitalu, w którym będzie się rodziło można zaopznać się z personelem, obejrzeć porodówkę- jednym słowem nawiązać kontakt.

  Pozdrawiam

  Milena i dzidziuś (28.09)

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close