KIEDY OBCHODZIĆ IMIENINY ?

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #32090

  elusiak

  Cześć. Zastanawiam się , kiedy należy obchodzić imieniny, z tradycji wiem, że powinien to być pierwszy „termin” po urodzinach. Szukam w różnych książkach z czego to wynika ale nia znalazłam żadnej informacji. Może któraś z Was wie cokolwiek na ten temat . Dlaczego pytam. Otóż moja córeczka ma na imię Natalia i urodziła się 5 listopada. Najbliższe imieniny wypadają 1 grudnia. Biorąc pod uwagę Mikołaja i święta byłaby kumulacja świątecznych dni. Wolałabym , aby imieniny obchodziła 27 lipca ale nie jestem pewna, czy mogę tak zrobić. Poradźcie.

   

  kiedy obchodzić imieniny?

  #423948

  madeline

  Re: KIEDY OBCHODZIĆ IMIENINY ?

  Chyba nad dniem im bym sie nie zastanawiala.Wybierz te w lipcu.Ja np mam in 10 dni po ur i zawsze dostawalam 1 prezent-to troszke przykre, ale jak sie wydatki kumuluja to konkretnie.Nasza cora ur sie 13 grudnia… wiec Mikolajki,Urodziny,Gwiazdka… za to im obcodzi w czerwcu i tak Dzien Dziecka,Koniec roku szkolnego,Imieniny 🙂
  To czy to bedzie 1 czy 2 „termin” po urodzinach ni ma znaczenia.Np u mnie byl pomysl z przeniesieniem im na lipiec,wtedy obchodzila tez im moja Babcia Maria… ale pozostalam przy maju:)

  Pozdrawiam

  Madeline,Mama Marylki(13.12.2002) i lipcowego Szczęścia  #423949

  cat

  Re: KIEDY OBCHODZIĆ IMIENINY ?

  Nie sądzę, żeby istniał jakis „obowiązek” obchodzenia imienin w pierwszym terminie jaki wypada po urodzinach.

  #423950

  Anonim

  Re: KIEDY OBCHODZIĆ IMIENINY ?

  Chyba nie jest to obowiązujące, o czym piszesz:) Ja mam urodziny w marcu, a imieniny w lutym. Imieniny Agaty są jeszcze 14-stego listopada, ale te popularniejsze są te 5-tego lutego i kiedyś dawno temu moi rodzice zdecydowali, że będę obchodzić je wtedy. Co prawda trochę blisko urodzin, ale jakbym miała w listopadzie to pewnie bym dostawała jeden prezent na imieniny i na Mikołaja;)

  pozdrawiam
  Agata:)

  #423951

  rjotka

  Re: KIEDY OBCHODZIĆ IMIENINY ?

  W Polsce sie tak przyjeło, że imieniny obchodzi sie te które sa pierwsze po urodzinach ale to żadna zasada. Ja urodziny mam w lipcu, a imieniny miałam w sierpniu z czego byłam zawsze niezadowolona. Jak była w liceum to zmieniłam sobie imieniny na maj i juz tak zostało.
  Polecam 27 lipiec :)) na imieniny twojej córcie. To dzień moich urodzin hihi.
  A jak sie zaczełam zastanawiac nad imieninami to stwierdziłam, że moja Gabrysia nie będzie miała za ciekawie. 27 luty – prawie dzień urodzin lub 19 grudzien miedzy Mikołajem a Gwiazdką:( Beznadziejnie

  Asia & Gabrysia (24.02.2004)

  #423952

  malinka

  Re: KIEDY OBCHODZIĆ IMIENINY ?

  pewnie ze mozesz wybrac termin z lipca !
  pozdr,

  syn 29.02.04

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close