Kiedy prześpi całą noc???

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #72887

  aniek22

  Marta za chwilkę skończy 17 mies., a ja mogłabym na palcach jednej ręki policzyć przespane przez nią w całości noce.
  Czasami już nie mam sił w pracy mam wrażenie że zasnę.
  Marta przeważnie budzi się ok. 3 i nie śpi do 5 rano. My z mężem wstajemy niewiele później do pracy. Czasami w tym czasie marudzi, płacze jak próbujemy ją uśpić innym razem ma świetny humor.Oczywiście jedynym sposobem żeby jeszcze wogóle zasnęła jest przeniesienie do naszego łóżka.
  Przesypia w ciagu doby ok.11godz. – Jak sądzicie nie jest to za mało jak na takiego malucha???
  Kilka dni temu teściowa zaproponowała zebym spróbowała dać jej przez sen jeszcze butlę mleka ok. 22, bo jej się wydaje, że może jest głodna. Ok 20 czyli przed snem Marta zjada sytą kolację, w ciągu dnia w sumie ok. 6 posiłków więc raczej nie mało. Poza tym ładnie mówi i jak coś chce to prosi o to, więc myslałam, że gdyby była głodna to by coś powiedziała. W myślach skrytykowłam słowa teściowej, bo przecież moje dziecko nie ma kilku miesięcy żeby jeść w nocy!!! No ale wczoraj wymiękłam, po kolejnej nieprzespanej nocy, postanowiłam jej posłuchać i wiecie co: moje dziecko przespało noc, Marta obudziła się o 6 rano!!!! Powiedzcie Kochane co o tym myślicie, może to zbieg okoliczności???. Ja osobiście nie uważam, żeby to był dobry pomysł pakować mleko przez sen, dodatkowo prawie półtorarocznemu dziecku!!! No ale jeśli to jest jedyny sposób to może jednak powinnam!!! Poradźcie coś, może macie jakieś sprawdzone sposoby na spokojny sen swoich dzieciaczków, bo ja juz nie wiem co robić, a czuje, że 4 godziny snu dla mnie w czasie doby staje się nie do przeskoczenia!!!

  #950960

  pasiasta

  Re: Kiedy prześpi całą noc???

  Też bym chciała wiedziec kiedy moja prześpi całą noc… Kładzie się ok 21, a przed 7 już nie śpi, w nocy budzi się dobre 2 razy, kiedyś starczyła woda, potem herbatka, a teraz jak nie dostanie mleka, to jest syrena i cały dom na nogach… W ciągu dnia – najbardziej optymistyczny wariant obejmuje łącznie 2h snu…

  Dorota 08.08.04  #950961

  aniek22

  Re: Kiedy prześpi całą noc???

  Czyli podajesz Dorotce mleko w nocy???
  Moja Marta zasypia o 21 wstaje 5-6 rano, chyba, że zasypia o 5 po 2 godz. nie spania to wtedy czasem do 7. W dzień tak samo jak Twoja Dorotka najdłużej 2 godziny!!!
  Zamiast kożystać będąc dzieckiem, że można spać do woli!!!

  #950962

  pasiasta

  Re: Kiedy prześpi całą noc???

  Tak, bo ona wyje, a wtedy przybiega moja mama z żalem co jej robimy… młoda nie daje się uspokoić, musi byc flaszka z mlekiem;-(

  Dorota 08.08.04

  #950963

  milunia

  Re: Kiedy prześpi całą noc???

  Ja też nie ma sie czym pochwalić.
  Agnieszka, już prawie 3,5 latek, a też popija czasem mleko w nocy.
  Agnieszka idzie spać ok. g.19.00- 19.30. Wtedy dostaje butelkę mleka (chociaz ostatnio sa dni, ze nie ma na nie ochoty). Zasypia najczęsciej po ok 1/2 godziny.
  Czasem prześpi noc aż do 5.00-6.00 i wtedy prosi o mleczko (po czym spi dalej). A czasem budzi się w nocy i mówi, że jej smutno samej i prosi o zostanie przy niej.
  W ciągu dnia nie śpi już od 1,5 roku; czyli jak miała prawie 2 lata, to przestała spać w dzień.

  Gdy Agnieszka była malutka tez marzyłam o całej przespanej nocce…. teraz już nie mam takich marzeń…

  Pozdrawiam Milunia
  Agnieszka 06.2002

  #950964

  gosik

  Re: Kiedy prześpi całą noc???

  Szczerze ci powiem, że nie znam tego problemu…Fifi przesypia nocki odkąd skończył …3 miechy. Wyjątkiem są choroby (zatkany nosek) no i bóle brzusia (rzadko)…ostatnio myślę że męczą go ząbki bo ślini się niemorzebnie no i budzi się w nocy. Tyle, że nie ,,wybudza” się, przekladam go do naszego łóżka i śpi dalej.
  Wszystkie znajame które wstają w nocy podają dzieciakom picie, i dziecko dalej śpi. Mi udało się uniknąć dopajania…..Fifi na kolację też wypija butlę mleka, Matrusia wcale nie jest za duża… Jeśli pomaga…to czemu nie :)))
  A o której wam zasypia? Może warto spróbować przetrzymać ję godzinkę dłużej?

  Pozdrawiam

  P.S. Twoja Martusia jest przesłodka :)))

  Gosia

  Majowy Cud Filipek (13.05.2004) Kwietniowa Kruszynka (18.04.2006) – ROŚNIE  #950965

  beasia

  Re: Kiedy prześpi całą noc???

  Co do liosci snu, to może jej to wystarczać_Ani wystarcza od dawna, spi wlaśnie ok. 11 godz. na dobę -od 21-ej do 7-ej rano (czasem wcześniej) w dzień ok. 1,5 godz. ale zdarza sie że nie śpi w dzień w ogóle.
  Co do przespanej nocy po podaniu dodatkowej butli, to moze spróbuje zdisiaj znowu i zobacz czy sytuacja sie powtórzy. Ale ja bałabym sietakiemu dzicku podawać butlę w nocy, ze wzgl. na ząbki, których przecież potem nie umyjesz…
  Ania też nienajlepiej sypia. Lekarka mnie pytała, czy nie za dużo ogląda tv czy nie ma za dużo wrazeń w ciagu dnia itp. bo to moze zaburzać sen.

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close