kiedy szkoła rodzenia? (listopadówka)

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #42941

  olena

  Witajcie,

  Wiem, jestem na samym początku ciąży i nie powinnam się jeszcze tym martwić. jednak przeraziła mnie sytuacja w jednej z szkół rodzenia w moim mieście, gdzie wolne terminy są dopiero na pażdziernik….!!!!
  Termin porodu mam wyznaczony na 21 listopada. Nie wiem czy to prawda, że w większości szkół nie ma zajęć w wakacje. I właśnie w związku z tym nie wiem co robić. czy chodzić na zajęcia jeszcze przed wakacjami, czy też dopiero we wrześniu (początek września to u mnie 29tc).
  Proszę, napiszcie mi kiedy Wasztm zdaniem powinno się zacząć szkołe rodzenia.
  Pytanie do listopadówek- kiedy Wy macie zamiar rozpocząć tego typu szkołę?

  Pozdrawiam serdecznie.
  Olena i listopadowe szczęście

  #562474

  asia-adi

  Re: kiedy szkoła rodzenia? (listopadówka)

  Witaj,
  jeszcze szczerze mówiąc nie interesowałam się tym aż tak!! Ale myślę że w przyszłym tygodniu zacznę się rozlądać, ale chodzić będę na 100% – przecież jest to stworzone po to by pomagać i uświadamiać.
  Pozdr  #562475

  usianka

  Re: kiedy szkoła rodzenia? (listopadówka)

  Powinnaś się dowiedzieć w wybranej przez siebie szkole rodzenia jak u nich wygląda program zajęć i kiedy powinno się zacząć na nie uczęszczać. U nas chodziło się od 28 tygodnia ciąży do samego porodu, chociaz część dziewczyn dołączała później i tez było ok. Pamiętam, że ja wraz z koleżanką z forum zapisałyśmy się w lipcu a zaczęłyśmy chodzić pod koniec sierpnia.
  powodzenia.

  Usianka i Emilka (4.XI.2003)

  #562476

  lilianka

  Re: kiedy szkoła rodzenia? (listopadówka)

  Ja zapisłam się do szkoły w 25 tygodniu, połozna prowadząca zastanawiała się czy to nie za wcześnie; na dwóch ostatnich zajęciach nie byłam więc przesunie się o dwa tygodnie. U nas szkoła trwa 7 tygodni więc jak skończe to będę w 34 tygodniu ciąży ( o ile dobrze policzyłam) . Za wcześnie raczej nia ma co się zapisywać, bardzo możliwe, że wiele zapomnisz z tego czego się nauczyłaś. Chociaż lepiej wcześniej albo za późno niż wcale.
  Pozdrawiam


  lilianka

  #562477

  sysim

  Re: kiedy szkoła rodzenia? (listopadówka)

  Nie wiem jak jest w Waszych miastach, ale u mnie dowiedziałam się że szkoła rodzenia od niedawna jest płatna i to aż 150,00. Podobno ze względu na NFZ który przestał płacić na szkoły rodzenia?
  Jak to wygląda u Was?

  #562478

  lilianka

  Re: kiedy szkoła rodzenia? (listopadówka)

  Z tego co wiem od poczatku roku wszystkie szkoły rodzenia są płatne. Dokładnie z tego względu o którym napisałaś. Koszty jak zauwazyłam są bardzo różne. U nas wynosi to 100 złotych za teorię i 100 zł. za ćwiczenia, więc razem 200.
  Jest 7 zajęć teoretycznych i 7 godzin ćwiczeń. Całość trwa 7 tygodni.
  Pozdrawiam


  lilianka

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close