kiedy testy na alergię

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #11220

  sabka

  Wczoraj byliśmy u pediatry, bo Szymon od świąt dostał jakiejś wysypki na buzi. Myślałam że to od kaloryferów i smarowałam go kremem, ale nie pomagało. Lekarka stwierdziła że to początki skazy białkowej i mam przejść na mleko sojowe.
  Czy teraz każde uczulenie traktowane jest jako skaza>
  czy można jakoś stwierdzić prz pomocy testów że jest to faktycznie skaza. Czy dziecko trzymiesięczne można poddać takim testom, czy nie jest ono za małe?

  Sabka i Szymon (24.10.2002)

  #176863

  czarna

  Re: kiedy testy na alergię

  wiesz wydaje mi sie ,ze wysypka na buzi nie koniecznie musi byc skaza a lakerka pochopnie wydala diagnoze…a za uszkami luszczy mu sie skora??? a jakie sa kupy? zmiany sa tylko na buzi czy na calym ciele?wygladaja na swedzace czy nie?

  Asia mama rocznej Ewy  #176864

  kleeo

  Re: kiedy testy na alergię

  dla takich maluchow jest test z krwi IgE czy jakos tak, ja zrobilam swojej jak miala 2 miesiace

  kleeo i Natalia (ur.26.07.02)

  #176865

  aga-27

  Re: kiedy testy na alergię

  Moja dziecinka też ma wysypke,skórka jest szorstka na buziaczku i na ramionkach, za uszkami się nie łuszczy, a kupki ciemno żółte, czy to jest może skaza na wszelki wypadek nie jem nabiału od poniedziałku, buźka jest lepsza a wcześniej była tragiczna, krostka na krostce, ostra jak tarka. Kiedy powinien być widoczny efekt odstawienia alergenu o ile jest nim nabiał. I czy można w zamian za masło jesć margaryne, i pić kozie mleko ???

  Aga

  Aga mama 3 tygodniowego Bartoszka

  #176866

  o-d

  Re: kiedy testy na alergię

  W tym wieku można zrobić dzieku testy z krwi. Jest to test IeG (albo jakoś podobnie, też nie pamiętam), który stwierdza ogólną podatność na alergię (tak to chyba można określić), a oprócz tego testy (też z krwi) na konkretne alergeny – białko, jajko, mleko, kurz i inne. Jednak te testy nie są do końca miarodajne, tzn. jeśli wyjdą negatywnie to nie znaczy, że dziecko uczulone nie jest. Podobno bardziej wiarygodne są testy skórne, ale je robi się dopiero 2-3 latkowi.
  Wydaje mi się, że musisz nauczyć się, które produkty mogą uczulać i wprowadzać je ostrożnie i pojedynczo, obserwować reakcje dziecka.
  Oczywiście można próbować zastępować mleko krowie mlekiem kozim, ale obecnie praktycznie wszystko może uczulać, więc przede wszystkim OBSERWOWAĆ REAKCJE DZIECKA NA NOWE PRODUKTY! (jedzone przez dziecko lub przez mamę jeśli karmi). Oczywiście jeśli chodzi o alergię pokarmową. Może to być proszek do prania, albo wełniany kocyk…
  Życzę wytrwałości!

  Ola i maluchy: Staś (9.12.98), Tadzio (15.01.01) i …Basia ??? (wkrótce)

  #176867

  malutka

  Re: kiedy testy na alergię

  Margaryna tylko bezmleczna..

  Iwona i Bartek 30.08.2002  #176868

  sabka

  Re: kiedy testy na alergię

  Wysypka jest tylko na buzi, a za uszami troszkę ma wysuszoną. Kupki robi zielonkawe. Wydaje mi się że jest to swędzące bo ostatnio pociera nimi buzię. Kupiłam ostatnio Tormentiol i smaruję buzię nim. Może przejdzie.

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close