kiedy Wasze Maluchy zaczely wstawac?

moj ma 7,5 miesiaca, jeszcze nawet nie umie sam usiasc a gad lapie sie byle czego i wstaje na nogi. wiem ze kazde dziecko w swoim tempie… ale czy to nie za szybko?

18 odpowiedzi na pytanie: kiedy Wasze Maluchy zaczely wstawac?

bertolumia Dodane ponad rok temu,

moja miała chyba 9 miesięcy jak juz stabilnie stała, bez problemu się podnosiła
wcześniej to jej tak kulawo wychodziło:Śmiech:

tygryska Dodane ponad rok temu,

Jak miał 8 m-cy i 5 dni pierwszy raz sam wstał. Jakieś dwa tygodnie wcześniej nauczył się siadać.

kas Dodane ponad rok temu,

Zu 11 miesięcy
Tymek 8 miesięcy

mamajoanna Dodane ponad rok temu,

Filip – 12 miesięcy
Zuza – 6,5 miesiąca

calineczkaa Dodane ponad rok temu,

Kuba wstał na nogi jak miał jakoś 7,5 miesiąca-niby szybko,rehabilitantki kazały mu ograniczyć to wstawanie,głupia bo nie zapytałam dlaczego,ale domyślam się że z powodu swojej wagi.

Trafiłam na rehabilitantki dla których było ważne to czy dziecko robi to co powinno na swój wiek,nie obchodziło ich np.to że już wstał bardziej skupiały się na tym co powinien robić w tym wieku.

Pojechaliśmy na rehabilitację jak Kuba miał 3 miesiące z powodu asymetrii i pomimo,że asymetria szybko zanikła chcą mnie widywać co jakiś czas,teraz czeka Nas ostatnia wizyta dla sprawdzenia jak Kuba stawia stopy,czy ma prawidłową postawę przy chodzeniu i koniec 🙂 ale zawsze wypytuje o dodatkowe informacje typu.kiedy i jakie buty…

Synek mojej koleżanki kombinował wstać jak miał 6 miesięcy,wydawało się że zacznie szybko chodzić,ale jednak nie.Zaczął robić samodzielne kroki jak miał prawie 12 miesięcy.

Kuba ma 13 i nadal się przewraca jak chodzi 🙂 ale pod schody wchodzi pięknie 🙂

ninja71 Nam rehabilitantka powiedziała,że czasami dzieciom jest łatwiej wstać niż posadzić pupę 😉 w sumie to racja,bo Kuba na trochę przed wstaniem usiadł z pozycji leżącej,czyli w takiej gdzie robi to dzięki łokciowi,a tak siadał z raczkowania

mam Dodane ponad rok temu,

Moi w 8 mies tez jeszcze nie siedzieli pewnie, ale już stali i przymierzali się do raczkowania:D.

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez ninja71:moj ma 7,5 miesiaca, jeszcze nawet nie umie sam usiasc a gad lapie sie byle czego i wstaje na nogi. wiem ze kazde dziecko w swoim tempie… ale czy to nie za szybko?

Starsza jak miała 7 miesięcy, synek ewenement nawet nie napisze, bo nikt nie uwierzy. Zuzia późno, jakoś w 8 miesiącu. Myślę, że wstawanie na nóżki jest dla dziecka łatwiejsze niż samodzielne siadanie. 7,5 miesiąca to nie zawcześnie, raczej norma.

aruga Dodane ponad rok temu,

Wojtek ok. 9 miesięcy a Emi o. 11 chyba

jak sam wstaje to nie jest za wcześnie

calineczkaa Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez aruga:Wojtek ok. 9 miesięcy a Emi o. 11 chyba

jak sam wstaje to nie jest za wcześnie

nic do dodania ! 🙂

monika-b Dodane ponad rok temu,

nasz Miłosz ma prawie 8 i w ogóle nie widać żeby go brało do wstawania. po Waszych komentarzach pomyślałam, że może już powinien ale wczoraj akurat mieliśmy rehabilitacje i dowiedziałam się, że norma na wstawanie tj około 10-11 miesiąca uffffff mamy jeszcze czas

gosia-1983 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez ninja71:moj ma 7,5 miesiaca, jeszcze nawet nie umie sam usiasc a gad lapie sie byle czego i wstaje na nogi. wiem ze kazde dziecko w swoim tempie… ale czy to nie za szybko?

moja zaczęła raczkować w dniu kiedy skończyła 6 mies, po dwóch tygodniach zaczęła sama siadać i zaraz po tym wstawała o meble teraz ma 8, 5 i trenuje stanie bez trzymanki, więc nie uważam że to za wcześnie, każde dziecko inaczej…

aruga Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez monika.b:nasz Miłosz ma prawie 8 i w ogóle nie widać żeby go brało do wstawania. po Waszych komentarzach pomyślałam, że może już powinien ale wczoraj akurat mieliśmy rehabilitacje i dowiedziałam się, że norma na wstawanie tj około 10-11 miesiąca uffffff mamy jeszcze czas

nic się nie martw

zresztą jak pisałam syn zaczął wstawać ok. 9 miesięcy i potem mu się nóżki krzywiły i to bardzo. Córcia później i ma piękne proste nóżki. Pewnie inne czynniki też mają wpływ na to, ale stawy muszą być gotowe na utrzymanie ciężaru ciałka

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez ninja71:moj ma 7,5 miesiaca, jeszcze nawet nie umie sam usiasc a gad lapie sie byle czego i wstaje na nogi. wiem ze kazde dziecko w swoim tempie… ale czy to nie za szybko?

Mam gdzieś zdjęcie jak moja niespełna 8 miesięczna córka stoi trzymając się wersalki – sama wstała :). Jeśli chodzi o przemieszczanie się to była wtedy na etapie pełzania.
Żeby było śmieszniej to POTEM nauczyła się raczkować, siadać jeszcze później…
Poszła samodzielnie dokładnie na roczek (ona z 29 kwietnia, a na przełomie kwietnia/maja byliśmy na wakacjach i to wtedy zaczęła sama dreptać), więc wcale jakoś nie tak szybko.

mimbla Dodane ponad rok temu,

Mój Oluś na początku szóstego miesiąca zaczął pełzać a pod koniec sam zaczął wstawać w łóżeczku trzymając się poręczy.
I tak zaczął spędzać życie. Albo stojąc albo śpiąc. Czasem wstawał w nocy i tak sobie stał po ciemku bo nie umiał się położyć :Hmmm…:
Też miał rehabilitację z powodu podkurczania lewej stopy przy podnoszeniu i rehabilitanci dziwili się że tak szybko wstaje. Kazali to ograniczać ale on miał inne zdanie i musiała bym go chyba przywiązać. Nóżka się wyprostowała.
W wieku 10,5 miesiąca zaczął chodzić zupełnie samodzielnie.
Na pierwsze urodzinki biegał dookoła stołu

toffika Dodane ponad rok temu,

Mój z tych troszkę szybszych był, wstawał na 7 m-cy, a samodzielne kroczki w 9 m-cu

brawurkot Dodane ponad rok temu,

Moje chłopaki oba wstawały w 7 miesiącu. Pierwszy zaczął siadać i raczkować tuz po tym. A drugi usiadł samodzielnie ciut wcześnie, ciut później raczkował wa w 10 miesiącu zaczął sam chodzić 😉

muszkamodliszka Dodane ponad rok temu,

Izu 8 m-cy w łożeczku stoi, i chodzi trzymana za rączki ( narazie na boso)

calineczkaa Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez MuszkaModliszka:Izu 8 m-cy w łożeczku stoi, i chodzi trzymana za rączki ( narazie na boso)

my do chodzenia założyliśmy buty dopiero jak stabilnie chodził,nie wiem czy to ma jakiś związek,ale czasami widzę dzieci które depczą się i potykają o buty…za wcześnie założone… :Hmmm…: nie wiem,ale Nasz chodził bardzo dobrze w bucikach-tak samo jak bez nich.A tak buty miał tylko do wózka.Poleciła mi to rehabilitantka Kuby.

Jestem ciekawa ile dziecku zajmuje nauka chodzenia,dzieci z dużym napięciem mięśniowym szybko chodzą podobno,znam 2 przypadki gdzie chodzenie było już 9,5 miesiąca i ciut więcej.

a ze słabym….dłużej np.mojej kuzynki synek zaczął sam chodzić jak miał 16 miesięcy.

Kuba wstał na nogi w prawie 8 miesiącu i od tej pory jest w pionie,teraz ma 13 m-cy i tylko czasami raczkuje,a tak chodzi,ale zalicza nadal glebę… 🙂

Znasz odpowiedź na pytanie: kiedy Wasze Maluchy zaczely wstawac??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dla starających się
Mam Pytanie o hormonki?
Witam Mam takie pytanko czy hormon androstendion ma wpływ na zajście w ciąże?Jakie hormony mają wpływ na zajście w ciąże i przebieg całej ciąży?
Czytaj dalej