kiedy zacząć dokarmiać malucha

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #8739

  fabia

  Hej,
  Mój synek właśnie skończył 3 miesiące. Od kilku dni zaczął częściej domagać się cyca. W nocy jadł co 3, 4 godziny, teraz karmię go co 2 (tak, jak na początku). Prawdopodobnie oznacza to, że maluch domaga się już dokarmiania. Jak na razie nie eksperymentowałam z żadnymi soczkami, jak do tej pory je tylko moje mleko. Ale pewnie niedługo muszę wprowadzić do jego menu coś nowego.
  Od którego miesiąca i co zaczęłyście podawać maluchom? Czy wasze maluchy też zaczęły częściej „prosić” o cyca?
  Dodam jeszcze, że Piotruś uwielbia jeść i waży już ponad 7 kilo.

  Pozdrawiam
  Aśka

  #146368

  joannamaria1973

  Re: kiedy zacząć dokarmiać malucha

  Większość lekarzy jak i pewnie dziewczyn z forum odradzi Ci dokarmianie czy tez dopajanie.jednakże i tochyba u dzieci dokarmianych sztucznym mlekiem mozna wprowadzic soczek w 4 miesiącu.Mój je z cyca ale że niedługo wracam do pracy na cały etat to przyzwyczajam mojego 3,5 miesieczniaka do soczku marchwiowo-jabłkowego.
  Asia  #146369

  czarna

  Re: kiedy zacząć dokarmiać malucha

  to bardzo indywidualna sprawa mussz poradzic sie lekarza i powoli stopniowo urozmaicac diete
  asia

  #146370

  ida

  Re: kiedy zacząć dokarmiać malucha

  Jeśli karmisz piersią to nie podawaj jeszcze nic dodatkowego oprócz piers.Ja też myślałam,że mój synek szybko chciał coś nowego kiedy dałam mu pierwszy soczek a potem deserek okazało się,że wcale nie oto chodzi.No i w efekcie zaczął jeść dodatkowe posiłki w wieku 7 miesięcy.Najlepiej poradź się lekarza ale na pewno zaleci Ci dopiero od 6 miesiąca,chyba,że słabo przybiera na wadze.3 miesiące to zdecydowanie za wcześnie,dzieci karmione sztucznie zaczyna się dokarmiać dopiero od 4 miesiąca!

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close