Kiedy zacząć wspomagacze i badania?

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #56011

  talka

  Takie mam pytanie.. dużo piszecie o badaniach, o lekach wspomagających, badaniu nasienia.. Skąd wiedziałyście, że to już czas je zażywać, że już czas się badać? Ile miesięcy trzeba się starać bez powodzenia, żeby zacząć szukać pomocy?
  Będę wdzięczna za pomoc : ) Talka

  #716388

  kolka

  Re: Kiedy zacząć wspomagacze i badania?

  Pewnie jest tak że każdy lekarz ma swoją na ten temat opinię, ale wydaję mi się że tak książkowo to po 1 roku regularnego współżycia nalezy się przebadać.
  Ale osobiście uważam że to strata czasu czekać. Po kilku m-cach (2-3) bezskutecznego starania się ja zaczęłabym cos robić w kierunku zdiagnowania przycyny. Najpierw pewnie badania hormonków, a później to już co lekarz zaleci. A wspomagacze, np. wiesiołek czy kwas foliowy wydaje mi się nie szkodzą, więc można zaczą brać od razu.
  Życzę powodzenia i szybkiego sukcesu w staraniach.

  Kolka  #716389

  kabi

  Re: Kiedy zacząć wspomagacze i badania?

  Witaj,
  Podpisuję sie pod słowami KOLKI i jestem przekonana, że jeśli tylko nie będziesz przesadzać i cudować z lekami to będize dobrze. Na razie się staraj z wiesiołkiem i folikiem a przy jakiejś okazji poproś o skierowanie od gin na podstawowe badania z poziomu hormonów. Jeśli cykle masz regularne i obserwujesz owulację to wszsytko będzie dobrze.
  pozrawiam i życzę dużej fasoli
  kabi

  #716390

  lotos

  Re: Kiedy zacząć wspomagacze i badania?

  Lekarze mówią, żeby zacząć diagnostykępo roku a i to bez pośpiechu. Aaaaaale kto by tyle czekał? :)))
  Przede wszystkim zaczęłam od 2-go cylku mierzyć temperaturę i moje przewidywania nie okazały się zbieżne z faktami- owu miałam 4 dni po czasie, kiedy myślałam,że mam:)Pierwsze badania zaordynowałam sobie sama w 4 cyklu starań. Były to badania progesteronu , prolaktyny, tsh, t3 t4 fsh. Wyszły ok. Potem przyszedł czas na cukier, a w lipcu badanie nasienia (wyniki zdziwiły nawet lekarza i mój mąż jest z nich bardzo dumny;) ) Potem planowałam test pct i histeroskopię, ale zaszłam w ciążę:)))
  Jak widzisz nie byłam zbyt cierpliwa w czekaniu, ale sama robiąc badania(i widząc ładne wyniki) bardzo się uspokajałam, co chyba przyczyniło się wreszcie do sukcesu:)))

  Jeśli jesteś niecierpliwa to mozesz podstawowe badanka zrobić już teraz 🙂
  Pozdrowaśki:)

  Powodzenia

  Ania

  #716391

  talka

  lotos kabi KOLKA

  Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi..
  Ja troche sie boje zaczac badac, zeby sie nie okazalo, ze cos jest nie tak.. Łykam tylko Folik..
  Może poczekam jeszcze listopad i grudzień..
  Dzięki : ) Talka

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close