Kiedy zasiłek macierzyński?

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #32451

  kwiatka

  Czy zasiłek macierzyński przysługuje jeśli się bedzie przebywało pół roku na zasiłku dla bezrobotnych?tzn, czy będzie przysługiwał po tym okresie, a w ogóle jakie świadczenia przysługują bezrobotnej, która urodzi dziecko? Bardzo proszę o odpowiedzi?

  kwiatka

  #428721

  reno

  Re: Kiedy zasiłek macierzyński?

  Zasiłek macierzyński nie przysługuje bezrobotnym. Wygląda na to, że bezrobotnej nic w ogóle nie przysługuje, ale może sprawdź w urzędzie pracy bo ja znam tylko przepisy dotyczące pracowników. Ale macierzyński na pewno nie.

  Reno (05.02.2004)  #428722

  arnika

  Reno- pytanie do Ciebie

  A jak jest z zasilkioem dla osoby, ktora jest zatrudniona na umowe zlecenie, w pelnym wymiarze godzin, na czas okreslony? Czy jest jakies minimum czasu, ktore trzeba przepracowac? Czy i tak na nic nie mozna liczyc, jak w przypadku osoby bezrobotnej? Dodam,ze mam oplacane wszystkie skladki ZUS (zdrowotne, emerytakne rentowe).Acha, po porodzie oczywiscie nie bede juz na tej umowie. konczy mi sie przed terminem porodu…
  Pozdrawiam i bylabym wdzieczna za odpowiedz
  Ania

  #428723

  magdalenakaz

  Re: Reno- pytanie do Ciebie

  Ja nie jsetem Reno , ale jestem kardrową z 3,5 miesięczną córeczką i już ci odpowiadam.
  Aby otrzymać zasiełek macierzyński trzeba mieć ubezpieczenie chorobowe (renowe, emerytalne, zdrowotne są w tym przypadku nie ważne)
  Sprawdź u swojego pracodawcy lub na deklaracji RMUA czy są opłacane za ciebie te składki (to ubezpieczenie jest doborwolne i pracodawcy często tego nie płacą)
  Ubezpieczenie powinno trwać nieprzerwalnie 6 m-cy aby dostać świadczenie.

  Pozdrawiam

  Magda z Olą (31.07.2003)

  #428724

  reno

  Re: Magda

  Pozdrawiam koleżankę po fachu! 🙂

  Reno (05.02.2004)

  #428725

  magdalenakaz

  Re: Magda

  Ja co prawda jestem tylko kardówką od przypadku do przypadku bo umnie w firmie nie było nikogo, kto chciałby się tym, zając więc posłali mnie rózne kursy, ale jak zaszłam w ciązę to zaczęłam „odrabiać lekcję” bardziej dokładnie

  Pozdrawiam
  Magda z Oleńką (31.07.2003)

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close