Kiedy zlozyc wypowiedzenie?

Jestem teraz na macierzynskim. Na wychowawczy niestety sie nie zalapie (nie pracowalam 6 miesiecy), wiec bede musiala zlozyc wymowienie. Nie moge pracowac dluzej tam gdzie bylam do tej pory zatrudniona.
I tutaj moje pytanie – macierzynski przy drugim dziecku jest 18 tygodni, dobrze pamietam? Urodzilam Kube 12 grudnia. Z moich obliczen wynika, ze macierzynski mam do 17 kwietnia. Kiedy w takim razie musze zlozyc wypowiedzenie? Czy moge wyslac poleconym? Pomozcie, nie chce przegapic tego momentu…

Zuza 23m i Kuba 3m

6 odpowiedzi na pytanie: Kiedy zlozyc wypowiedzenie?

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy zlozyc wypowiedzenie?

Ja nie mam pojęcia, ale zadaj to pytanie na [Zobacz stronę]. Tam na pewno Ci pomogą.


Dorota 08.08.04

kassma Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy zlozyc wypowiedzenie?

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale wiem, że do okresu zatrudnienia ustalającego prawo do wychowawczego wlicza się czas przepracowany u wszystkich dotychczasowych pracodawców łącznie. Jeśli w całym swoim życiu przepracowałas wiecej niż 6 miesiecy, przysługuje ci wychowawczy. (kodeks pracy o tym mówi)
Skoro jestes na macierzynskim (przysługiwał Ci po porodzie), wnioskuję że masz umowe na czas nieokreślony. Nigdzie nie jest powiedziane że to TY MUSISZ złożyć wymówienie. Raczej powinnaś poczekać na wymówienie ze strony pracodawcy. Jeśli pracodawca nie będzie chciał kontynuowac z Tobą współpracy po powrocie z macierzynskiego, powinnien tę pracę wypowiedzieć i zachować płatny okres wypowiedzenia (2 tygodnie przy zatrudnieniu < 6 mies. u danego pracodawcy). Na Twoim miejscu nie składałabym żadnego wypowiedzenia tylko czekała na ruch ze strony pracodawcy. Pamiętaj, że osoba zwalniana przez pracodawcę jest chroniona kodeksem pracy, może w razie sporu udac się do sądu pracy, może się zarejestrowac jako bezrobotna. Pracodawca zwalniając musi podać powód zwolnienia (np. redukcja stanowiska). Gdyby redukowal stanowisko nie może zatrudnic innej osoby na Twoje miejsce. Gdyby chciał powtórnie stworzyć podobne stanowisko, musi najpierw zapytać ciebie czy nie chcesz wrócić (Wiem o tym, bo w mojej firmie zdarzały się przypadki redukcji a następnie powtórnego ustanowienia danego stanowiska pracy).

KASIA i TYMEK 29.04.2004

daga25 Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy zlozyc wypowiedzenie?

A czy do stazu pracy wlicza sie macierzynski? Bo jesli nie, to nie mam szans na wychowawczy 🙁 Wiem, ze urlopy sie wlicza ale niestety nie wiem, czy macierzynski rowniez.
Byloby cudownie, bo tak to bym zlozyla pismo o wychowawczy i dalej sie pracodawca nie przejmowala 😉

Zuza 23m i Kuba 3m

kassma Dodane ponad rok temu,

wg linku poniżej – tak, wlicza się…

Mam nadzieję, że potwierdzą możliwość wychowawczego. Powodzenia!

KASIA i TYMEK 29.04.2004

reno Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy zlozyc wypowiedzenie?

Daga, macierzyński się wlicza, chodzi o 6 miesięcy poprzestawania w stosunku pracy a nie świadczenia pracy. Tak więc po macierzyńskim wybierz urlop wpoczynkowy i złóż czym prędzej wniosek o urlop wychowawczy (najpóźniej 2 tygodnie przed jego rozpoczęciem) do końca trwania umowy (ale nie dłużej niż na 3 lata). Jesli masz jeszcze jakieś pytania, pisz: [email]ren_o@autograf.pl[/email] , mogę Ci przesłać świetne omówienie zasad urlopu wychowawczego jeśli chcesz.

Nadia (7 lutego 2004)

daga25 Dodane ponad rok temu,

Re: wg linku poniżej – tak, wlicza się…

Dzieki :)) O to mi wlasnie chodzilo :))

Zuza 23m i Kuba 3m

Znasz odpowiedź na pytanie: Kiedy zlozyc wypowiedzenie??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystko o porodzie
Czy czuc jak dzidzia sie obraca w brzuszku?
To jeszcze raz ja i moj maly problem - polozenia posladkowego. To juz jest koniec 37tc (wg usg) a ja wciaz czuje glowke pod zebrami (raczej za twarde na pupe).
Czytaj dalej
Polecam
Balsam BALNEUM
Na problemy z suchą skórą rewelacyjny balsam , który zakupiłam w aptece. Jest raczej bezzapachowy i nie działa przez chwilkę jak te inne reklamowane balsamy , tylko naprawdę super nawilża.
Czytaj dalej