KiedyZUSwypłaca 1świadczenia a kiedy robi kontrolę

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #29791

  mania

  Dwa tygonie temu poszło moje pierwsze zwolnienie do ZUS-u i jak do tej pory nie otrzymałam ani pieniędzy ani żadnej wiadomośći od nich. Po jakim czasie wam wypałacono 1 zasiłek. I jeszcze jedno czy ZUS możę przyjechać do mnie do domu mnie skontrolować? Jak to jest i czy wam się zdarzało?
  Pozdrawiam.

  Marzenka i Marysia albo Franek (2.01.2004)

  #393264

  bombus

  Re: KiedyZUSwypłaca 1świadczenia a kiedy robi kontrolę

  Zasiłek chorobowy jest wypłacany dopiero po 33 dniach za kolejne dni. Jeśli się nie mylę to do 33 dni płaci pracodawca. Jeżeli chodzi o kontrolę to miałam takową 2 dni temu(zaczął się okres za który płaci zus) Mnie nie było w domu i miałam się u nich wstawić do dwóch dni. Byłam dzisiaj i przedstawiłam powód mojej nieobecności w domu-kontrola w szpitalu potwierdzona zapisem w karcie ciąży. Babka stwierdziła, że takie wizyty z zus mogą się powtórzyć oraz że mogę dostać wezwanie na kontrolę lekarską Pytam się czy jest takie prawo. Gdzie wolność osobista. Dla mnie, jako kobiety w ciąży było by strasznym poniżeniem kontrolować swój stan u „jakiegoś tam” lekarza Oto nasz mądry, wolny naród. Aż się chce płakać. W razie czego ja się na pewno na takową kontrolę nie zgłoszę i po prostu się zrzeknę ich marnych pieniędzy. Brak słów. Pozdrawiam
  OLGA I BOMBUSia (grudniowi)  #393265

  mania

  Re: KiedyZUSwypłaca 1świadczenia a kiedy robi kontrolę

  Już mi upłunęło pierwsze 33 dni za które płaci pracodawca i teraz powinno coś „przyjść” pd ZUS-owców. A co do tej kontroli to trochę mnie nastraszyłas,ja w zwolnieniu mam napisane „1” czyli leżec. A niech przychodzą, ja muszę leżeć to ich odwiedzać nie będę.A badać się byle komu też nie dam i już.

  Marzenka i Marysia albo Franek (2.01.2004)

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close