kilka pytań o cc w W-wie

dziewczyny wiem że na ten temat wiele już było i z góry przepraszam… ale zupełnie nie jestem w temacie a zależy mi na czasie i konkretnych odpowiedziach…
Piszę w imieniu przyjaciółki która jest w 36 tc. Kilka dni temu okazało się że jej dzidzia usadowiła się na tyłku i najprawdopodobniej już nie zmieni pozycji. Lekarka powiedziała jej że w tym przypadku urodzi przez cc, ale ona nic zupełnie nie wie na ten temat (jak i ja) bo przygotowywała się do porodu naturalnego. I w związku z tym mam kilka pytań:
1 – gdzie w W-wie przy cc może być mąż
2 – czy w tym szpitalu przy ułożeniu pośladkowym od razu robią cc czy najpierw każą próbować…?
3 – jakie jest standardowe postępowanie gdy wiadomo że ma być cc, tzn czy wyznacza sie datę cc na którą ona ma się stawić w szpitalu czy ma czekać aż zacznie się poród?

Ania planowała rodzić na Starynkiewicza i tam w jej przypadku zrobią od razu cc z tym że mąż nie będzie mógł w tym uczestniczyć, a bardzo jej na tym zależy.

Z góry dziękuję za wszelkie info i cierpliwość w pisaniu kolejny raz o tym samym.

pozdrawiam serdecznie
Iza, mama Liwii (ur. 10.02.2003)

3 odpowiedzi na pytanie: kilka pytań o cc w W-wie

56062004-03-29 10:20:42

Re: kilka pytań o cc w W-wie

na Żelaznej mąż może być przy cc

duska2004-03-29 10:46:11

Re: kilka pytań o cc w W-wie

Potwierdzam żelazną. Miałam cc z mężem, ale nieplanowane, po porodzie naturalnym. Kosztuje chyba 200 zł, jest w cenniku na ich stronie.
Jeżeli to pierwsze dziecko, to napewno nie będą kazać rodzić naturalnie. A co do daty, to chyba musi się zgłosić przed terminem i wtedy ustalą co i jak, i kiedy.
Pzdr.

Duśka i Emila (09.10.2003)

kassma2004-03-29 19:18:13

Re: kilka pytań o cc w W-wie

Położna na zajęciach szkoły rodzenia przy Starynkiewicza powiedziała, że mąż obserwuje cc przez szybkę i wkrótce po urodzeniu dziecka dostaje je do ręki (nawet na 2 godziny) – czyli częściowo uczestniczy w cc.
Niestety później mama spędza dobę na sali pooperacyjnej gdzie nie ma odwiedzin.
Może zadzwoń bezpośrednio do położnych i zapytaj jak to dokładnie wygląda. Telefon do położnych/zapisy do szkoły rodz. 502-18-92 (godz. 8-15).

KASIA i na 99% SYNEK (8.05.2004)

Znasz odpowiedź na pytanie: kilka pytań o cc w W-wie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jedno- i dwulatki
za 12 dni...
stanie się ! w Święta obiecałam sobie, że przestanę karmić Tamkę. teraz wygląda to tak: wieczorkiem po kolacji do podusi by zasnąć- Tamarka pije z cycusia, a w nocy budzi się kilkakrotnie
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Ile powinien spać 6 tyg maluszek?
moja córcia ma 6 tyg. i od 3 dni prawie cały czas śpi. Zaczynam się martwić. Wcześniej też dużo spała ale jakoś bardziej marudna była. A od tych 3 dni
Czytaj dalej