Klasy specjalne w szkole ogólnodostępnej.

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #113294

  Anonim

  Spadła na mnie mega odpowiedzialność utworzenia w mojej szkole klasy specjalnej dla dzieci z autyzmem. Nie przez przypadek i jestem zachwycona,że udało mi się nakłonić dyrekcje do takiego rozwiązania trudnej sytuacji.
  Otóż od września ja i koleżanka wracamy po rocznym urlopie do pracy w nauczaniu zintegrowanym ( ja to nawet po prawie 3 latach obijania się :Fiu fiu:). I okazuje sie, ze z 15 nauczycieli-3 idzie do zwolnienia w tym roku i kolejnych 3 w przyszłym. Dyrektor zaproponował klasę intergacyjną, bo mam nauczanie specjalne, ale..nie mamy dzieci.
  A ponieważ od 7 lat pracuje z autystykami ( najpierw jako wolontariusz, a od 4 lat w świetlicy szkolnej)postanowiłam zawalczyć o takie klasy, tym bardziej,że tam, gdzie teraz są „moi”podopieczni- szkoła ma zostać zamknięta za 3 lata i nowych już nie przyjmują.
  Na razie mam mega dużo pracy, bo dyrektor zaupełnie nie wie, jak taka szkoła ma funkcjonować i zlecił mi dostarczenie wszelkich dokumentów prawnych, siatkę godzin i….mam zatrudnić nauczycieli do pomocy. Oczywiscie nasi bedą jako pomoc nauczyciela specjalnego, ale koleżanki z zamykanej szkoły przydadzą się do kolejnych klas i na świetlicę. Tym sposobem- uratujemy nie 3 nauczycieli a 6 :Wow!: od bezrobocia.

  Jeśli mogłybyście jakoś pomóc, poradzić, dać fajne stronki- byłabym wdzieczna. Może macie doświadczenie- jako rodzic, nauczyciel i mozecie mnie pokierować. Chce sie maksymalnie przygotować, wiedzieć wszystko, dać im wszystko.

  Jestem po rozmowie z prezes Fundacji zajmujacej sie dziećmi chorymi na autyzm i ma pomóc, jutro mam rozmowę z wójtem ( bedzie też prezes Fundacji)….pan od finansów powiedział,ze poszuka środków na zagospodarowanie klas, ale pomoce mam sobie kupić sama, bo czasem lepiej jest coś używanego kupić, niż nowe- 3 razy droższe.

  I tutaj też bedę miałą prośbę- jak macie jakieś pomoce, zabawki edukacyjne- które mogłybyscie przekazać szkole…byłabym wdzieczna.

  Na dzis nie mam pewnosci, czy klasa ruszy od tego roku…na pewno na kolejny mamy już 3 osoby, a na ten rok- są 2, ale dowiemy się za 3 tygodnie, czy zostaja odroczone w przedszkolu, czy nie.

  Czekam na jakieś sugestie…

  #5151163

  ewike

  życzę Ci powodzenia i niekończącego się zapału
  daj może w tytule klasę integracyjną zamiast specjalnej  #5151164

  Anonim

  Ale to bedzie typowa klasa specjalna- intergacyjna ma trochę inne zasady funkcjonowania.

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close