Klebsilla

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #17332

  ewa77kat

  Klebsilla

  Moje drogie,

  wczoraj odebrałam swoje kolejne wyniki. Wszystko OK za wyjątkiem jednego: liczne bakterie klebsilla penumoniae. Na początku nie wiedziałam, z czym mi się kojarzy ta nazwa, ale szybko zorientowałam się, że głośno o tym było na początku bieżącego roku (kilka przypadków śmierci noworodków po zakażeniu w szpitalu tą bakterią). Ja jestem po trzech poronieniach (wszystkie do 3 m-ca ciąży), przy czym dwa z tych poronień miały miejsce po operacji (laparoskopowe usunięcie torbieli z jajnika). Orientujecie się, czy ta bakteryjka może powodować poronienie? Mam wizytę u swojego gino we wtorek, do tego czasu chyba zwariuję z niewiedzy.

  POzdrawiam Was wszystkie/wszystkich serdecznie

  #246897

  ninka

  Re: Klebsilla

  Ja niestety nie wiem:(( Może spróbuj zapytać na mamuśkach? Może tam coś dziewczyny będą wiedziały? Na mój chłopski rozum to może i mogła to być przyczyna poronień ale specjalista da Ci na pewno lepszą odpowiedź niż moja. Jak coś już będziesz wiedziała to napisz.

  pozdrawiam

  Ninka
  moje temperaturki  #246898

  ika

  Re: Klebsilla

  Bardzo mi przykro, ale i ja nie wiem …. Cóż wierzę jednak, że uda Ci sie wyleczyć z tego i wszystko zakończy sie szczęśliwie. Trzymam za to kciuki. I mam prośbę, gdy już będziesz miała informacje od swojego ginekologa, to daj znać czy wszystko ok. Do tej pory zaciskam piąstki
  pozdrawiam mocno

  ika

  #246899

  kasiafl

  Re: Klebsilla

  Cześć Ewa!

  Oto co udało mi się wyszukać:

  Klebsiella pneumoniae wyst. w układzie oddechowym i w kale u ok. 5% ludzi. Mogą się dostać do organizmu wraz ze strumieniem powietrza lub wskutek przejścia zakażenia z górnych dróg oddechowych. Możliwe jest również zakażenie krwiopochodne. Bakteria ta jest przyczyną ok.2% przypadków zapalenia płuc. Jest to bakteria ze szczepu coli, a te bakterie żyją normalnie w organizmie człowieka i są grożne jedynie w momencie osłabienia ustroju, a jak wiadomo noworodki rodzą się z ,,niewinnością immunologiczną”” tak więc są szczególnie podatne na tego typu zakażenia.

  Być może więc że tu tkwi przyczyna Twoich niepowodzeń. Musisz to wyleczyć zapewne jakimś antybiotykiem. Może zgłoś się od razu do lekarza I kontaktu? Bo to raczej nie ginekolog się tym zajmuje…..

  Pozdrawiam i życzę zdrowia,
  Kasia

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close