kleszcz…

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 21)
 • Autor
  Wpisy
 • #122915

  zolwik

  Mam pytanie do Was. Znalazłam kleszcza u siebie jednego, u psa… z 15! ( nawet nie wiem czy to normalne o tej porze roku) Oczywiście wyjęłam go, popędziłam potem do lekarza i pow że wszystko ok, ale gdyby się coś działo to żeby wrócić, o normalne? Nie powinnam dostac jakiegos antybiotyki czy coś takiego? Jak sprawdzic czy nie mam boreliozy?

  #5789446

  antossia

  ”Niestety, żaden z dostępnych testów nie może w 100 proc. wykluczyć ani potwierdzić boreliozy. Badania serologiczne krwi polegają na wykrywaniu przeciwciał IgM i IgG przeciw Borrelii. Niestety, przeciwciała pojawiają się w surowicy dopiero kilka tygodni po zakażeniu, gdy choroba dawno się rozwija. W dodatku bakterie mogą się przenosić (z krwi do płynu stawowego lub centralnego układu nerwowego), a wtedy stężenie przeciwciał we krwi spada. Zdarza się więc, że u chorych, mających żywe krętki w organizmie, wynik badania jest ujemny.”

  Na razie obserwuj siebie czy nie masz objawów 🙂 Jak coś się pojawi to idź do lekarza. Kleszcze już się zaczynają niestety…  #5789447

  kasz-ka

  Tak, to normalne.. Myslisz, ze po kazdym kleszczu daje sie antybiotyk ? No nie.. Poczytaj o objawach boleriozy i tyle.

  #5789448

  tupciochrupcio

  Biorąc pod uwagę, że minął już ponad tydzień, to nie uda się zbadać, bo kleszcz już pewnie dawno poszedł w kanał;) ale na przyszłość – można zbadać samego kleszcza:) pod kątem przenoszenia przez niego krętków boreliozy – poniżej wklejam link do szczegółowych informacji, jak i co zrobić z kleszczem, żeby móc zbadać.

  Mąż w zeszłym roku robił takie badanie – drogie draństwo (około 120-150 zł), ale akurat znamy przypadki zachorowania na boreliozę i wolę wydać na badanie niż potem np. leczyć dziecko/siebie/kogoś z rodziny przez kilka lat wydając znacznie więcej i bez gwarancji pełnego sukcesu.

  #5789449

  monia8-2

  nasza bunia po ostatnim weekendowym spacerze też przyniosła kilka… Niestety ma jasną sierść i kleszcze czepiają się jak głupie.

  #5789450

  tupciochrupcio

  Biorąc pod uwagę, że minęło już sporo czasu, to nie uda się zbadać, bo kleszcz już pewnie dawno poszedł w kanał ale na przyszłość – można zbadać samego kleszcza pod kątem przenoszenia przez niego krętków boreliozy – poniżej wklejam link do szczegółowych informacji, jak i co zrobić z kleszczem, żeby móc zbadać.

  Mąż w zeszłym roku robił takie badanie – drogie draństwo (około 120-150 zł), ale akurat znamy przypadki zachorowania na boreliozę i wolę wydać na badanie niż potem np. leczyć dziecko/siebie/kogoś z rodziny przez kilka lat wydając znacznie więcej i bez gwarancji pełnego sukcesu.  #5789451

  kasienka667

  Lepiej na to uwazac. Znajomy lekarz sam zachorował i ma rozne akcje psychiczne z tym zwiazane. Nie podejmujac leczenia potem tak jest 😛

  #5789452

  aga333

  Może pomyśl o środkach odstraszających kleszcze, spraye, krople, obroże… Znam osobę chora na boreliozę i teraz temat kleszczy jest dla mnie bardzo drażliwy. Staram się chronić moich najbliższych przed tym paskudztwem.

  #5789453

  monia8-2

  a robił może ktoś z Was test na choroby odkleszczowe z medgenetix? Myślałam nad zrobieniem go ale szukam opinii.

  #5789454

  sarcastic

  Ja jako dziecko byłam zaszczepiona na kleszcze i mam święty spokój…  #5789455

  sarcastic

  Myślę, że warto zaszczepić dziecko przeciw kleszczom i mieć spokój.

  #5789456

  piotr090980

  przede wszystkim jak pojawi się rumień to ZARAZ do lekarza powinno sie iść.  #5789457

  olek01990

  Często biegam w lesie, od wielu lat i jeszcze nigdy nie miałem kleszcza.

  #5789458

  monia8-2

  ostatecznie zdecydowałam się na test test z medgentix, czekam na wyniki. Z boreliozą nie ma żartów a nie zawsze przebiega tak samo.

  #5789459

  monia8-2

  ostatecznie zdecydowałam się na test test z medgentix, czekam na wyniki. Z boreliozą nie ma żartów a nie zawsze przebiega tak samo.

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 21)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close