kleszcze – co robić?!

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #67824

  anika2004

  Dziś wyszłam z Alcią na działkę, rozłożyłam kocyk, Misia świetnie się bawiła, w pewnym momencie rzuciła miśka w trawę, podniosłam go i patrzę, a tu na nim siedzi kleszcz! Na ratunek przyszedł mój mąż i w okrutny sposób zamordował kleszcza. Gdy zbierałam się do domu i trzepałam kocyk – drugi kleszcz – znaczy, że jest ich więcej. Czy są jakieś środki, który mogą odstraszać kleszcze, a które można stosować u małych dzieci? czy powinnam zaszczepić dziecko przeciw odkleszczowemu zapaleniu opon mózgowych? Bo przecież nie zabronie dziecku bawić się na podwórku i jeśli teraz mogę ją trzymać na jasnym kocyku i kontrolować, czy jakiś dziki lokator nie wprowadza się na niego, to później, gdy zacznie biegać po trawie i się przewracać, każdy wygłodzony kleszcz będzie mógł atakować!

  Ania i Alicja (1.05.2004)

  #866424

  ika

  Re: kleszcze – co robić?!

  Właściwie juz masz nie az takiego maluszka. Skoro skończyła córeczka rok to spokojnie mozesz uzywać anty bzzz firmy ziaja – koszt jakieś 6 – 7 zł. Dla mnieszych kropek warto kupić moutidose.
  A teraz szczepić nie ma sencu. szczepi się zimą – zdaje sie, ze trzeba szczepienie powtórzyć 3 razy by było skuteczne. Ale np i tak nie zaszczepisz przeciwko boleriozie którą kleszcze też roznoszą. Zawsze trzeba uważac i dokładnie obejrzeć dziecko po trawnikowych wyczynach.
  pozdrawiam ciepło

  ika i Igor 01.04.2004  #866425

  kassma

  Re: kleszcze – co robić?!

  Mój Tymek niedawno złapał kleszcza na Warmii. Na szczęście był to malutki kleszcz, dopiero co się u niego „osiedlił”. Mąż wyjął kleszcza pęsetą, a na drugi dzień pojechaliśmy do szpitala w Olsztynie sprawdzić czy wszystko zostało usunięte. Chirurg na dyżurze powiedział, że kleszcza NIE WOLNO smarować tłuszczem bo wtedy coś tam wydala i może zakazić.
  Najlepiej chwycić pęsetą jak najbliżej główki (aby nie zgnieść odwłoku kleszcza) i ruchem przeciwnym do ruchu wskazówek zegara przekręcać i jednocześnie wyciągać. Miejsce ugryzienia wystarczy zdezynfekować. Ewentualne zaczerwienienie po wyciąganiu kleszcza powinno zniknąć w ciągu doby. Gdyby w miejscu ukąszenia utrzymywało się zaczerwienienie i pojawiał obrzęk, należy natychmiast udać się do lekarza.

  Polecam spray Moustidose od 1szego miesiąca życia.

  KASIA i TYMEK 29.04.2004

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close