Kłucie i lekki ból brzucha w 18 tc

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #34053

  kaccha

  Kochane dziewczyny. Proszę o radę i pytam czy Wam też się to zdarzało? Tydzień temu zaczęło mnie kłuć w prawym boku. Miałam akurat wizytę u lekarza, więc zbadał mnie, zrobił USG i było wszystko w porządku. Przedwczoraj znowu pojawił się kłujący ból po prawej stronie (promieniuje aż do jajnika). Czasami zakłuje też po lewej stronie. No i czasami trochę mnie brzuch pobolewa, ale na ogół przechodzi. Mam nadzieję, że to rozrastająca się macica. To moja pierwsza ciąża. Uwierzcie mi nie mam już siły iść do lekarza (ostatnio wyczekałam się w przychodni 3 bite godziny!). Ale jeżeli trzeba to pójdę. Co myślicie???

  Kasia

  #447001

  nikita33

  Re: Kłucie i lekki ból brzucha w 18 tc

  Mnie też się zdarzało – kłucie z boków lekarz interpretował jako ból rozciąganych wiązadeł. A brzuszek czasem pobolewał i zdarza się to do tej pory, a jestem w 28tc. Nie wiąże się to z innymi sensacjami ani też ból nie jest bardzo silny. Gin twierdzi, że nie ma się czym przejmować, w końcu macica cały czas się rozrasta. Gdyby bardzo i długo bolało, albo były przy tym krwawienia na przykład, albo wyciek płynu, to inna sprawa, ale tak… należy podejść do tego spoko, tym bardziej, że piszesz że Cię lekarz badał. Bądź dobrej myśli, a przede wszystkim się nie denerwuj.
  Aha, przypomniało mi się, że mnie dwa razy też kłuło w prawym boku, ale jeszcze inaczej, niż przy bólu wiązadeł. Ból był ostry, gdzieś na wysokości pępka, tylko z boku. Okazało się, że to sprawy jelitowe – brzuszek naciska jelito, które się zagina i gromadzą się gazy, które nie mogą od razu się wydostać. To trzeba przecierpieć, bo tak naprawdę nie pomaga nic – trzeba przeczekać.

  Gośka  #447002

  asia80

  Re: Kłucie i lekki ból brzucha w 18 tc

  I tak juz do konca 😉 A tak powaznie – teraz coraz bardziej powieksza Ci sie macica i to wiezadla tak ciagna (tak mowil moj Gin).

  Asia i maluszek 😉 (33 tygodniowy)

  #447003

  karmiza

  Re: 19 tc i dokładnie tak samo!

  Mam identyczne dolegliwości!!! I też w prawym boku. I tez mnie już forumowiczki uspokajały. Do lekarza idę w piatek, więc wszystkiego się „wywiem”. Ale staram się nie panikować… I Ty tez się postaraj…. :0))))

  Karolcia i majowa wymarzona fasolka

  #447004

  sylaz

  Re: Kłucie i lekki ból brzucha w 18 tc

  Moja ginka dokładnie mi wszystko wytłumaczyła na ostatniej wizycie, kłucie w bokach to przez rozciąganie się więzadeł, mogą zdarzyć się też kłucia w innych miejscach, to przez rozraztającą się macicę. U mnie w 20 tc. wszystkie narządy zajmują połowę tego miejsca co przed ciążą, a pod koniec będą zajmowały tylko 1/5. I przez to te bóle i kłucia.
  Moja ginka stwierdziła, że mam się do niej zgłosić jak będę miała bardzo twardy cały brzuszek i będzie mnie bolał ale cały i gdy będą plamienia. W tych sytuacjach odrazu do niej. W innych sytuacjach to naturalne kłucia.
  Mam nadzieję, że choć trochę cię uspokoiłam:)))
  Trzymajcie się cieplutko:)))

  syla+maluiszek (02.05.2004)

  #447005

  gosik

  Re: Kłucie i lekki ból brzucha w 18 tc

  Dlaczego męczysz się w poczekalni? Fakt, ja też ostatnio czekałam 2,5h na normalną rutynową wizytę i myślałam, że mnie krew zaleje – od razu byłam chora i źle się czułam….ale kiedy dzieje się coś złego lub kiedy coś mnie boli pruję do szpitala. Ostatnio bolał mnie strasznie kręgosłup co strasznie utrudniało mi chodzenie. Pojechałam od razu na oddział położniczy, poprosiłam, by zbadał mnie jakiś lekaż dyżurujący. Czekałam może 5 minut, pojawił sie ordynator, zbadał, zrobił usg……chyba że nie masz w swoim mieście szpitala, to trudno i szkoda, ale naprawdę ja wychodzę z założenia, że nie mają prawa mnie nie przyjąć lub zbagatelizować….wtedy dopiero by mnie zapamiętali

  zawsze gdy czujesz zbyt mocne bóle lub masz dziwne uczucie ,,że coś jest nie tak” jedź od razu. Każdy ból może świadczyć o skurczach i trzeba to wykluczyć.

  Pozdrawiam

  GOSIA i Maleńki Majowy Cud  #447006

  kaccha

  Re: Kłucie i lekki ból brzucha w 18 tc

  Do przychodni mam dużo bliżej, ale chyba faktycznie nawet z dojazdem do szpitala byłoby szybciej. Dzisiaj w nocy dorwał mnie niestety ból pleców. Drugi raz w pracy. Mąż też był w pracy więc odebrał mnie tata. Chyba nie dałabym rady nawt dojść do autobusu. Wylądowałam u lekarza i mam kolkę nerkową, L4 do świąt i odpoczynek. Ból był straszny, teraz po no – spie trochę lepiej, ale nie życzę tego nikomu. Dziękuję za odpowiedź. I jeszcze jedno – piękny brzuszek. Ja mam termin na 12 maja, a brzusio jest maleńki. W ogóle dzisiaj położna powiedziała, że za mało przytyłam Od początku ciąży 3 kg. Więc muszę zacząć nadrabiać. Pa

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close