Kobietki badajcie piersi

Czy któraś z was miała doczynienia z guzkami w piersi? Ja niestety tak. W wieku 17lat po raz pierwszy wykryłam sobie guzka i niestety okazało się, że to włókniak. Został usunięty, ale lekarz kazał mi wykonywać samobadanie i raz na jakiś czas robić USG, bo może się nawracać. No i stało się. Już wcześniej wykrywałam jakieś zgrubienie, ale raz okazało się że, to tylko gruczoł się powiększył i lekarz nic nie stwierdził. Teraz, gdy miałam robione USG brzusia odrazu też ginekolog zrobił USG piersi. I wykrył małego guzka, którego pod palcami jeszcze nie czuć. Powiedział, że prawdobodobnie jest to włókniak , ale muszę iść do szpitala aby nakuł i dał do badania. Dobrze, że chodzę do gin, który jest też w szpitalu na patologii sutka, zawsze to już inaczej jak się wie do kogo się idzie. Na biopsji już byłam teraz czekam na wyniki (21.05) oby tylko nie był to włókniak. Proszę was badajcie się, to nic was nie kosztuje, a może nawet uratować życie. Trzymajcie kciuki. Pozdrawiam.

Kama i mały Ktoś -31 październik

10 odpowiedzi na pytanie: Kobietki badajcie piersi

draco Dodane ponad rok temu,

Re: Kobietki badajcie piersi

Ja znam to uczucie, wykrytego guzka w piersi. Jestem chyba rekordzistką, bo miałam już wycinanych 5 (pięć) sztuk włókniaków. To nic groźnego jak piszesz i ciesz się, że to tylko włókniak. Nie wolno tego zaniedbać, bo z głupstwa mogą być problemy, ale też bez paniki. Nigdy nie miałam biopsji i jest ona nie potrzebna. Na zdjęciu usg onkolog może już stwierdzić, że to nie jest groźny guzek i poprostu wycina się go. Fakt, należy kontrolować piersi. Jeżeli ktoś miał już jednego guzka, to znaczy, że może mieć skłonności do pojawienia się następnych, ale nie koniecznie i warto badać się raz w roku. Samokontrola też jest istotna. Nie należy się bać. Wczesne wykrycie guzka może uratować życie.

olga73 Dodane ponad rok temu,

Re: Kobietki badajcie piersi

Kamiś masz100%rację należy sie badać.Ja chodzę co roku w pażdzierniku a ostatnio tak uśmialiśmy się z lekarzem bo dwa lata pod rząd byłam 17 pażdziernika o 14.30 Powiedział że jeszcze tak dokładnej pacjętki nie miał.Najpierw nie wiedziałam o co chodzi ale pokazał mi w komputerze daty moich wizyt i śmialiśmy się że oh.Badania są bardzo ważne CYTOLOGIA także.

marchewkowa Dodane ponad rok temu,

Re: Kobietki badajcie piersi

dziewczyny macie rację. nigdy nie miałam usg piersi jeszcze w tym miesiącu pójdę zrobić 🙂
Kamiś. trzymam kciuki. na pewno wszystko będzie dobrze 🙂

marchewkowa i Kubełek (10.05.2005)

agaja Dodane ponad rok temu,

Re: Kobietki badajcie piersi

A cytologie robicie co ile? ja raz w roku? 2 lata temu miałam wymrażana nadżerke.

15 tc

<img src=”http://www.szipszop.pl/tickers/16994/images/obrazek.gif”>

Edited by agaja on 2007/05/17 13:25.

Dodane ponad rok temu,

Re: Kobietki badajcie piersi

Witaj:)

Musisz byc dobrej mysli! ZDROWKA ZYCZE i daj znac…

Pzdr

Mateuszek 19.04.2005 i

kamak Dodane ponad rok temu,

Re: Kobietki badajcie piersi

Ja mam całe szczęście gina, który bada mi piersi przy każdej wizycie, sama nie bardzo umiem, a raczej nie wiem czego szukać…
Trzymam kciuki, mam nadzieje, że wszystko będzie ok.


Ola 17.04.04

kamak Dodane ponad rok temu,

Re: Kobietki badajcie piersi

Ja robię co pół roku, tak samo jak o piersi dba o to mój gin 🙂


Ola 17.04.04

kamis Dodane ponad rok temu,

Re: Kobietki badajcie piersi

To masz dobrego gin ja miałam takiego co oczywiście wiedział jaki mam problem a babał mnie tylko wtedy jak się upomniałam. Cytologie robił mi regularnie, ale o piersiach to zapominał. Na szczęście teraz mam dobrego.Ja cytologie robie raz na rok. Podobno jak sie nic nie dzieje to raz na rok wystarczy.

Kama i mały Ktoś -31 październik

olga73 Dodane ponad rok temu,

Re: Kobietki badajcie piersi

Ja cytologie robie co 2 lata.A nadżerke miałam wypalaną 9 lat temu

kamis Dodane ponad rok temu,

Re: Kobietki badajcie piersi

No i mam wyniki. W gruncie rzeczy nic nie wyszło, ale muszę skonsultować się z moim lekarzem, co dalej. Czy żle była pobrana biopsja i na nowo trzeba pobrać. Czy tylko będę narazie pod obserwacją.

Kama i mały Ktoś -31 październik

Znasz odpowiedź na pytanie: Kobietki badajcie piersi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nasze zdjęcia
---Majówkowa Meluśka ----
[b]Oto „parę” foteczek z majówki Amelkowej [/b] [b]Tak było rok temu…. [/b] majówka 2006 - w brzusiu u mamusi [img]http://i139.photobucket.com/albums/q308/limelek/PICT0250.jpg[/img] [b]a tak teraz….9 miesięcy po drugiej stronie brzusia[/b] majówka 2007 [img]http://i139.photobucket.com/albums/q308/limelek/PICT0909.jpg[/img] <center[img]http://i139.photobucket.com/albums/q308/limelek/PICT0904.jpg[/img] [b]to nasza zaprzyjazniona od lat
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
jestem skończoną idiotką
Wyparałam swój nowy telefon komórkowy - w 60 stopniach. Jestem bez telefonu i bez kasy na telefon, a co najgorsze bez własnego osobistego budzika z drzemką. Bez komentarza. Kaśka i Mikołaj
Czytaj dalej