Kodeks pracy

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #59092

  eli25

  Dziewczyny mam mały problem. Może któraś z Was zna się na kodeksie pracy. Mój mąż niedawno bardzo podpadł w pracy. W tym miesiącu wypadała kwartalna premia a że też są święta została powiększona o świąteczne. W związku z tym że podpadł zabrali mu tą premię razem z tym dodatkiem świątecznym. Razem z nim jeszcze dwóm pracownikom odebrali premię tylko że im połowę. No i mam takie pytanie wydaje mi się że nie powinni mu zaabierać tego dodatku świąteczneg bo wszystkim się należy i nie ważne czy podpadł czy nie.. Czy to prawda??
  Julia I Gabik (01.04.2004)

  #754899

  karolka

  Re: Kodeks pracy

  Jeżeli jest to dodatek uznaniowy, to niezupełnie jest tak,. że zabrali: po prostu uznali, że nie zasłużył i tyle… To chyba zależy z jakigo funduszu jest ten dodatek – jeżeli z funduszu wynagrodzeń, to mieli święte prawo nie dać. Jeżeli z socjalnego to może rzeczywiście każdemu się należy.

  Karolka i Izabelka 01.08.03  #754900

  deser-t

  Re: Kodeks pracy

  Mąż musi sprawdzić „skąd” te pieniądze. Jeśli z Funduszu Socjalnego – dostaje je każdy, jeśli to po prostu dodatkowa premia – szef ma prawo nie dać, aczkolwiek można sprawdzić status tej premii świątecznej w Regulaminie Wynagradzania o ile firma takowy posiada.
  Mimo, że każdy grosz się liczy, czasem nie warto stawiać sprawy na ostrzu noża; podpadł – zostanie ukarany, w końcu praca ważniejsza od jednorazowej nagrody…
  Pozdrawiam gorąco.

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close