kołderka, temperatura

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #10428

  2011gosia

  MAM PARĘ PYTAŃ DO DOŚWIADCZONYCH MAM. ILE STOPNI JEST W POKOJU WASZEGO DZIECKA I POD JAKĄ KOŁDERKĄ ŚPI WASZ DZIDZIUŚ. JA NAJPIERW DAŁAM MOJEJ MAŁEJ KOŁDERKĘ ZWYKŁĄ ALE MIAŁA ZIMNE RĄCZKI I ZAMIENIŁAM JĄ NA PIÓRKA. ALE DZISIAJ ZROBIŁAM ZNOWU PODMIANĘ BO NA BRZUSZKU WYSKOCZYŁY JEJ CZERWONE PLAMKI Z BIAŁYMI MAŁYMI GŁÓWKAMI. MYŚLĘ ŻE TO POTÓWKI I CHCĘ WYPRÓBOWAĆ INNĄ KOŁDERKĘ. POKÓJ MAM DOSYĆ ZIMNY. NIBY JEST TAM 22 STOPNIE ALE MIMO WSZYSTKO WYDAJE MI SIĘ ŻE JEST TAM CHŁODNO. PROSZĘ POWIEDZCIE JAK TAM WASZE MALUCHY ?

  GOSIA Z MAŁĄ OLIWIĄ (21,11,2002)

  #168738

  pati68

  Re: kołderka, temperatura

  Te krosteczki, jeżeli wyglądają jak trądzik, to mogą byc od hormonów (dzidza dostała je w czasie ciąży lub z Twoim mlekiem). One same znikają ok. 1 miesiąca lub troszkę dłużej.

  Ja swojego synka przykrywam ciepłym kocykiem – tzw. hiszpańskim – dwustronnym (tak leciutko otulam, żeby mu nie „wiało” po brzuszku i pleckach i na to jeszcze taką cienką kołderką. Staram się utrzymywać temperaturę ok. 21-22 stopni, bo jak było 19, to mnie już było zimno, a co dopiero takiej kruszynce (chociaż zalecają w książkach taką temperaturę). Ale bardziej zwracam uwagę na to, aby był w domu przepływ świeżego powietrza. Mam przy kaloryferze regulacje temperatury, więc przeważnie w nocy przykręcam a w dzień daje na maxa.
  Poza tym moje okna sa sprzed ponad 20 lat i nie są za bardzo szczelne – w zimniejsze dni można przy nich zmarznąc…a łóżeczka stoi właśnie przy oknie.
  Jak położę synka w dzień do łóżeczka i tylko okryję go kocykiem do brzuszka, to po paru minutach zaczyna płakać a rączki ma jak sople lodu (nie zimne ale lodowate).
  Wiem, że nie po rączkach sprawdza się, czy dziecku jest zimno, czy nie, ale zimne stopy, czy dłonie, to nie jest przyjemne uczucie – myślę, ze dla niego też.

  Pati mlekiem płynąca i Mikołajek urodzony 15.10.2002  #168739

  joanka-b

  Re: kołderka, temperatura

  u Zuzki w pokoju jest temperatura pomiędzy 21-22 stopnie. Śpi w bawełnianym pajacyku i przykrywana jest tylko kocykiem. Łapki ma zawsze chłodne, ale ciałko i karczek cieplutkie, więc kołderki nie narzucam.
  Pozdrawiam

  Asia z Zuzką (18.11.2002)

  #168740

  jogibabu

  Re: kołderka, temperatura

  A czy dziecko nie jest czasami uczulone na pierze?????
  Może stąd te krostki…

  Pozdrawiam ciepło!
  Pa!
  🙂

  #168741

  pluto

  Re: kołderka, temperatura

  Mój synek do tej pory spał pod lekką kołderką…czasami się odkopywał………teraz śpi w śpiworku…..takim, jak do wózka…..i w końcu się nie budzi……a jak był malutki to kładłam go do spania w rożku….pomimo, że to było lato i upały wcale się nie przegrzewał………

  okropnie tłusta Julka, mama 5 miesięcznego Karolka

  #168742

  smoki

  Re: kołderka, temperatura

  Dawidek śpi w body, śpioszkach i skarpetkach przykryty pojedynczym polarkowym kocykiem. W pokoju mam 22,5 stopnia

  Pozdrowienia
  smoki i Dawidek
  (prawie 3 miesiące!)  #168743

  pinia

  20 stopni wystarczy

  To optymalna temperatura, mój Leon nie lubi ciepła, jest alergikiem i narkomanem powietrznym, uwielbia spacery w chłodne dnie. Temperatura u niego w pokoju to max. 20 st., nierzadko nawet 18 st. Ja oczywiście w nocy marznę, bo jestem ciepłolubna. Przerażona nieraz chłodem w pokoju wstaję zobaczyć do mego Słonka a on śpi w najlepsze i odkryty, ale rączki ma akurat, takie fajne, chłodne milaski.
  Tę miłość do chłodu Synciu odziedziczył chyba po swoim tacie, który także się poci gdy temperatura przekracza 20 st.

  Pozdrawiamy: Pinia z niedrapiącym się Leonem

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close