Kolejka w banku

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #22235

  stefeczka

  Hej.
  Wczoraj spotkała mnie irytująca przygoda.
  Poszłam do banku (PKO BP), aby zapłacić czynsz. Kolejka na 9 osób, duszno, w kolejce prawie sami mężczyźni, jakiś wojskowy w mundurze, pan prezenter wiadomości z lokalnej kablówki, kilku starszych panów i chyba 2 kobiety. Stanęłam na końcu, bo jakoś nie potrafię korzystać z przywilejów kobiet ciężarnych. Dodam jeszcze, że brzuszek mam sporych rozmiarów (7 m-c). Stałam, wachlując sobie książeczką (duchota) i ocierając czoło, ogonek się przesuwał, nikt mnie nie przepuścił. Gdy przyszła moja kolej podeszłam do okienka. Stwierdziłam ironicznie do pani w okienku „swoje trzeba odstać, co?”. A ona na to „no proszę pani nic na to nie poradzę, niestety”.
  Mnie po prostu zamurowało. Dopiero po wyjściu z banku rozwiązał mi się język, bardzo żałuję, że tak późno, ale ze mną tak zawsze. Dopiero po fakcie jestem mądra.
  Wiem, że ogólnie panuje ludzka znieczulica i chamstwo, ale wydaje mi się, że to właśnie z inicjatywy banku powinna wyjść decyzja o obsłudze kobiet w widocznej ciąży poza kolejnością?! To panie w okienkach powinny przywoływać, jeśli widzą kobietę w ciąży, bo przecież ludzie by mnie „zeżarli”, gdybym się „wepchnęła”?! A może zbyt wiele oczekuję od innych ludzi względem siebie i swojego stanu? Zgłupiałam.
  Np. w Banku BPH jest informacja przy każdej kasie, że kobiety w widocznej ciąży obsługują poza kolejką. Tam nie miałam na razie okazji przekonać się czy na pewno.

  Stefka z dzidzią (3.11.)

  #304271

  Anonim

  Re: Kolejka w banku

  faktycznie – straszne chamstwo!!!!! Ale jest inne wyjście – załóż sobie konto w mbanku (internetowe) – i płać rachunki przez internet. Wyjściem są też zlecenia stałe. Nie będziesz musiała nawet wychopdzić z domku :-)))))

  Kaśka z Natusią (16 miesięcy 🙂  #304272

  lunea

  Re: Kolejka w banku

  Na osiedlu obok mojego jest też PKO BP i jest nad każdą kasą kartka, ze kobiety ciężarne są obsługiwane poza kolejnością (no i jeszcze inwalidzi i pracownicy banku). Jakoś jeszcze niegdy nie miałam odwago skorzystać z tego przywileju. Rozwaliła mnie jednak jedna baba, która, gdy zobaczyła mój brzuch, powiedziała z miłym uśmiechem „proszę, niech pani sobie usiądzie” (gdyby chociaż mi to miejsce musiała zwolnić, ale nie, krzesło stało puste cały czas). Myslałam, ze jej w twarz wykrzyczę, ze może lepiej by było, gdyby mnie przepuściła w kolejce!!! I ze to krzesełko może sobie w tyłek wsadzić w tym dusznym, śmierdzącym banku. Ale nie miałam odwagi, poza tym po co się denerwować… No i oczywiście nikt mnie nie przepuścił, pracownicy tez nie zwrócili na mnie uwagi. A jeszcze innym razem, to przyszła stara babcinka i… wepchnęła się przede mnie, bo ona przeciez jest stara i nie może stać w kolejce!!! Szkoda słów…

  lunea i dzidzia (30.09)

  #304273

  Anonim

  Re: Kolejka w banku

  koszmar jakis. na wszelki wypadek przypominam – mamy to zagwarantowane ustawowo i egzekwujmy konsekwentnie:

  USTAWA
  z dnia 29 listopada 1990 r.
  o pomocy społecznej.
  (jednolity tekst)
  DZIAŁ I
  PRZEPISY OGÓLNE

  Art. 25.
  1. (…)
  2. (…)
  3. Osoby niepełnosprawne, kobiety z widoczną ciążą, osoby z dziećmi do lat trzech lub dzieckiem niepełnosprawnym mają prawo do załatwiania swoich spraw poza kolejnością.

  pozdrawiam

  misia i mala misia (10.01.2004)

  #304274

  tysia

  Re: Kolejka w banku

  zajrzyj sobie do watku „uprzywilejowane” – niezla dyskusja sie tam rozwiazala na powyzszy temat 🙂
  pozdrawiam

  Tysiaczek

  #304275

  stefeczka

  Re: Kolejka w banku

  Faktycznie, znalazłam taką ustawę, która nam to „uprzywilejowanie” gwarantuje. Fajnie!

  Stefka z dzidzią (3.11.)

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close