Kołysanki prenatalne

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #97586

  myszka23

  Witajcie. Piszę tutaj, bo wiem, że wśród oczekujących są z pewnością mamy, które maja juz pociechy.
  Oglądałam kiedyś w telewizji reportaz o KOŁYSANKACH PRENATALNYCH. Bardzo mnie to zaciekawiło. Chciałabym zakupić sobie ta płytkę, ale nie wiem, czy warto.
  Oto, co znalazłam w necie na ten temat:
  ”Czym są Kołysanki prenatalne?

  Jednym zdaniem – to dźwięki słyszane z perspektywy dziecka w łonie matki!

  Na naszej płycie usłyszysz rzeczywisty dźwięk bicia serca, odgłosy wód płodowych oraz uspokajające aranżacje muzyczne. To połączenie stanowi wspaniałe remedium na problemy z bezsennością. Wystarczy włączyć płytę, odprężenie i sen nadchodzą po kilku, kilkunastu minutach.

  Dlaczego tak się dzieje?

  Słuchanie dźwięków pochodzących z łona matki ma wyjątkowy wpływ na dzieci, które nie mogą spać oraz na noworodki, które z trudnością przesypiają noc, a także na osoby dorosłe cierpiące na bezsenność.

  Środowisko prenatalne jest naturalnym światem dziecka przez 9 miesięcy. Bicie serca mamy, wody płodowe, szum krwi przepływającej przez naczynia krwionośne matki, itp. – te wszystkie dźwięki towarzyszą dziecku do chwili narodzin. Ten „świat” stwarza dziecku poczucie bezpieczeństwa i pozostaje w pamięci po narodzinach. Bicie serca matki to najbardziej znany i najlepiej kojarzący się noworodkowi dźwięk. Związek małego dziecka z łonem jego matki jest tak głęboki, że możemy powiedzieć, iż serce matki jest sercem jej dziecka. Środowisko prenatalne, kojarzące się z miłością i bezpieczeństwem, pozostaje w pamięci człowieka na całe życie, dlatego rytmiczne dźwięki serca działają uspokajająco zarówno na noworodki, dzieci oraz dorosłych.

  Na czym polega sekret?

  Dziecko w łonie matki słyszy inaczej niż my. Wyobraźmy sobie, że zanurzany się w wodzie. Jak teraz słyszymy? Dźwięki stają się łagodne, mniej ostre, wszystkie wysokie i średnie częstotliwości są „zatrzymywane” przez skórę i wody płodowe. Dziecko w łonie matki słyszy głównie dźwięki o niskiej częstotliwości. Kiedy rodzi się, nagle wchodzi w świat intensywnych bodźców. Niemal wszystkie nowo narodzone dzieci potrzebują czasu, aby przystosować się do nowego otoczenia. W przypadku wrażliwych dzieci ten okres może trwać nawet kilka miesięcy. Dźwięki o wysokiej i średniej częstotliwości (dominujące w naszym otoczeniu) działają pobudzająco, mogą powodować niepokój i kłopoty ze spaniem. Natomiast dźwięk o niskiej częstotliwości (szczególnie rytmiczne bicie serca) ma działanie uspokajające i relaksujące. Tak też brzmią Kołysanki prenatalne – są to dźwięki o niskiej częstotliwości, słyszane z perspektywy dziecka w łonie matki!

  Do stworzenia Kołysanek prenatalnych użyty został mikrofon pojemnościowy (który najwierniej oddaje nagrany dźwięk) oraz stetoskop. W ten sposób uzyskaliśmy rzeczywisty dźwięk bicia serca, wód płodowych i innych dźwięków wewnątrz łona.

  Na rynku można znaleźć kołysanki wykorzystujące bicie serca nagrane poprzez ultrasonograf. Niestety ten dźwięk nie odzwierciedla tego, co słyszy dziecko w łonie matki. W tego rodzaju zapisie słychać również dźwięki generowane przez same urządzenia.

  Tym różnią się Kołysaneki prenatalne od pozostałych kołysanek i innych aranżacji wykorzystujących bicie serca. Kołysanki prenatalne oddają rzeczywisty dźwięk z łona matki.

  Płytę polecamy dla:

  kobiet w ciąży
  po porodzie
  noworodków
  niemowląt
  dzieci (w różnym wieku)
  młodzieży
  osób dorosłych
  osób starszych

  Wskazania:

  bezsenność (wszystkie objawy):
  trudności w zasypianiu
  kłopoty z utrzymaniem ciągłości snu
  zbyt krótki sen

  stres
  depresja
  przygnębienie
  nerwica
  drażliwość
  nadpobudliwość

  ——————————————————————————–

  I co Wy na to??? Warto??

  #2275007

  Anonim

  znajdz te kołysanki na allegro i napisz do użytkowniczek które ją kupiły.  #2275008

  motylek585

  hej ja mam potworne problemy z usypianiem swojego malenstwa i kiedy dowiedzialam sie o tych kolysankach od razu postanowilam je kupic,jak byl problem z usypianiem damianka tak i zostal do teraz. NIE POMOGŁY ANI TROCHE TO STRATA PIENIEDZY TEN KTO JE WYMYSLIL ZBIJE TYLKO KUPE KASY NA NAIWNYCH I ZDESPEROWANYCH MAMACH.

  #2275009

  karolina28l

  Zamieszczone przez motylek585
  hej ja mam potworne problemy z usypianiem swojego malenstwa i kiedy dowiedzialam sie o tych kolysankach od razu postanowilam je kupic,jak byl problem z usypianiem damianka tak i zostal do teraz. NIE POMOGŁY ANI TROCHE TO STRATA PIENIEDZY TEN KTO JE WYMYSLIL ZBIJE TYLKO KUPE KASY NA NAIWNYCH I ZDESPEROWANYCH MAMACH.

  Witam, U mnie zupełnie na odwrót, problem ze snem znikną:), polecam

  #2275010

  guga0827

  Myslę,że nie ma reguły,na jedne dzieci działa,na inne nie.Jedyne co pozostaje ,to przetestowac na własnym dziecku.

  #2275011

  monia25md

  Dokładnie trzeba to przetestować, bardzo ważną kwestią jest słuchanie kołysanek według zaleceń producenta, bo w innym przypadku nie działają na malucha, sama na początku zdenerwowałam się bo wydałam pieniądze i nie skutkowały, ale po wyłączeniu w radiu funkcji podbicia basów zaczęły skutkować. że swojej strony Polecam te kołysanki:)

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close