Komputer a ciąża

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #37858

  kotek15

  Dziewczyny ile dziennie spędzacie przed kompem?
  ja praktycznie 8 h i jestem trochę zaniepokojona. Nie mam potrzeby żeby iść na zwolninie a w pracy poza kompem mam niewiele do roboty , dochodzi jeszcze czas spędzony na forum. W kodeksie jest napisane 4 h dziennie ale to nie realne. Czy to naprawdę jest aż tak szkodliwe, gdzie można znaleść jakieś normy dotyczące tego.
  M+Kruszynka 07-09-2004

  #495205

  hono

  Re: Komputer a ciąża

  Również pracuję przy komputerze 8 h robie sobie przerwy bo nie jestem w stanie usiedzieć tyle godzin tyle co wiem to można pracować bez przerwy właśnie 4h.Pozdrawiam

  Honorata i Łukasz (12.03.04)  #495206

  beasia

  Monitor!

  Masz prawo siedzieć tylko 4 godziny dziennie, ale wiadomo jak to wygląda w praktyce…
  Poza tym szkodliwy jest monitor (a nie sam komputer) i tu chodzi o promieniowanie z jego tyłu, najgorzej jest siedzieć między 2 monitorami bo siedzisz w samym środku promieniowania (lekarz mnie nawet o to pytał). Większość moich koleżanek pracowała przez prawie całe 9 m-cy ciąży przed monitorem i dzieciaczki urodziły się całkiem zdrowe. Ja siedzę 7 godz. dziennie przed monitorem, jak nie trzeba to go czasem wyłączam,ale przestrzegam tego żeby mi nie promieniowało z tyłu. Pozdrawiam!

  Basia i Kruszynka (12.06.2004)

  #495207

  dorota0812

  Re: Komputer a ciąża

  Ja też pracuję przed komputerem 8h dziennie. Rozmawiałam z moim lekarzem (jest profem i bardzo dobrym specjaistą) pytałam go o komputer powiedział żebym się tym nie przejmowała. Musisz jednak pamiętać, że większą szkodę robi nam pozycja wymuszona, siedząca. Koniecznie rób przerwy jak najczęściej wstawaj i rosprostowuj kości. Ja wiem, że łatwo się tak mówi ale mamy ten sam problem. A jeżeli chodzi o promieniowanie to telewizor ma ogromną siłę pod tym względem. Nawet do 5 m. Teraz monitory do kompów mają wbudowane filtry. Już nie ma na rynku inych.

  Pozdrawiam nie zamartwiaj się wszystko będzie dobrze

  Dorota i maluszek 02.08.2004

  #495208

  nikita33

  Re: dziś akurat czytałam o tym…

  i pisali, że praca przy komputerze nie jest szkodliwa dla dziecka, ale może być szkodliwa dla Ciebie ze względu na pozycję, do jakiej jesteś zmuszona. Zalecali robienie przerw co 15 minut na rozruszanie się (pewnie się uśmiejesz, że nie masz na to czasu w pracy – zapewniam Cię, że to możliwe, zresztą w końcu zdrowie najważniejsze), a także podkładanie czegoś pod stopy, żeby były troszkę wyżej, no i nie garbienie się, żeby nie obciążać kręgosłupa i nie ściskać dzidzi.

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close