kot syjamski

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #113216

  jorggus

  Zastanawiałam się nad jakimś zwierzakiem domowym -ja co prawda myślałam o piesku yorku, ale synek mnie przekonał do kota syjamskiego.
  Poczytałam w necie,że to takie skrzyżowanie kota z psem (chodzi na smyczy, aportuje, bardzo przywiązuje się do ludzi) ale też słabo znosi samotność, jest głośny i zazdrosny.
  Na kotach nie znam się kompletnie.
  Czy ktoś kto ma kota syjamskiego może mi powiedzieć jak to wygląda w autopsji???
  Chodzi mi przede wszystkim o to, czy nie jest to agresywna rasa, czy toleruje upierdliwość dzieci np. czy podczas zabawy z kotkiem (czytaj-ciąganiem za ogonek czy uszka) nie rzuci się na nie.
  A może polecacie jakąś inną rasę kotów do pobytu w domu z dwójką małych urwisów???
  Nie chodzi mi o jakieś zamęczanie zwierząt, po prostu chcę by zwierz był towarzyski i nie uciekał na widok biegających dzieci.

  #5142330

  ika

  Mój brat ma kota syjamskiego – jest ( kot naturalnie) dosc wymagający – potrzebuje towarzystwa, potrafi nawijać bez przerwy ( pomiaukiwać), Jak był młodszy potrafił się dość brutalnie bawić ( z pazurkami), teraz się uspokoił ( ma 2 lata) ale nadal potrafi dyscyplinować głaszczącego gdy mu to nie odpowiada.
  Koty syjamskie szybko dojrzewają płciowo, długo żyją, faktycznie chodzą na smyczy ( jak wiele innych kotów o ile się ich tego nauczy), są bardzo inteligentne.
  Nie wiem czy jest to rasa dla dzieci szczerze mówiąc..
  Lubię kota mojego brata, ale niespecjalnie chciała bym go w domu
  ja zdecydowałam się na MCO ( maine coona) moja przyjaciółka ma ragdole, miałam też syberyjskiego przez 14 lat . Z tych 3 ostatnich ras, najspokojniejsze są ragdole. A co do zabaw z dziećmi – dużo zależy nie od konkretnej rasy a od cech konkretnego kociaka, w każdej rasie są kotki bardziej społeczne i ekstrawertyczne i bardziej lubiące spokój i izolację. O tym jaki jest kotek powinien Ci powiedzieć hodowca – co lubi, czy lubi się przytulać, czy łatwo się płoszy, czy jest odważny.
  Dla dzieci warto wybrać kociaka mocno zsocjalizowanego z domu też z dziećmi( od hodowcy), takiego który jest przyzwyczajony do noszenia na rękach i wielkich okrzyków zachwytu.
  Moja poprzednia koteczka była introwertyczką i przed każdym zamieszaniem chowała się, obecna jest odważna, dobrze znosi tulenie się z Młodymi i ich zabawy z nią.
  Szukaj w rasie konkretnych cech charakteru

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close