kręcz szyi – jaka rehabilitacja

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #30528

  dorotam

  Pytanie kieruję do Mam dzieci z kręczem szyi. Jak wygląda rehabilitacja Waszych pociech?
  My czekamy jeszcze z Mikołajem 1,5 tygodnia i jeśli do tego czasu nie pomogą ćwiczenia w domu (stymulowanie dziecka, żeby układało główkę w odpowiedni sposób) to czeka nas rehabilitacja. Słyszałam, że wówczas stosuje się masaże. A dzisiaj koleżanka powiedziałą mi, żebym tylko nie szła na masaże – rehabilitacja powinna polegać na ćwiczeniach główki, nie na masażach, które kręcz mogą pogłębić. Jej dziecko chodzi właśnie na ćwiczenia a rehabilitowane jest w Medicowerze – rehabilitantka pracuje również w szpitalu na Kopernika. Z tego co wiem na Ursynowie zaaplikują nam masaże.
  No i komu tu wierzyć?
  Chciałąbym się za szyjkę mojego synka wziąć jak najszybciej, boję się, żeby jakiś niekompetentny lekarz nie pogorszył sprawy.
  Możecie polecić dobrą rehabilitację? Może być prywatnie.
  Pozdrawiam

  Dorota i Mikołaj ur. 18.09.2003

  #403733

  koyaga

  Re: kręcz szyi – jaka rehabilitacja

  Zadam „głupie” pytanie, ale powiedz mi co to jest kręcz szyi i jak się objawia?

  Aga i Martynka – 23.08.’03  #403734

  misioaczek

  Re: kręcz szyi – jaka rehabilitacja

  Ja wprawdzie nie miałam takich problemów z moim dzieckiem, ale wiem, że kręcz szyi rewelacyjnie „wyprowadza się” metoda Vojty.

  Ania

  #403735

  goha

  Re: kręcz szyi – jaka rehabilitacja

  My rehabilitujemy od pół roku kręcz szyji. Myślę, że wybór metody zależy od kręcza. Czasem jest to przykurczony, zgrubiały mięsień. U nas kręcz miał posatć kulki wielkości mirabelki. Pomogły właśnie masaże i fizykoterapia: laser, lampa. Mój brat też miał kręcz i przez kilka lat nosił kołnierz, nie był masowany.
  Ćwiczeniami wyprowadzaliśmy z asymetrii i wzmożonych napięć mieęśniowych.
  My rehabilitujemy państwowo w przychodni rehabilitacyjnej w szpitalu na Niekłańskiej. Tam przez zabiagami dziecko oglądane jest przez lekarza i to on wyznacza metody. Prywatnie mogę polecić Ci bardzo dobrego neurologa dr Szymańską, przyjmuje ona w poradni rehabilitacyjnej na Ursynowie i tam możesz prywatnie dziecko rehabilitować. Tu masz adres strony i tam jest wszystko napisane.

  W razie czego pisz do mnie na prv. Pozdrawiam.

  GOHA i Dareczek 6 m-cy (02.04.03)

  #403736

  leszczynka

  Re: kręcz szyi – jaka rehabilitacja

  mam takie samo pytanie jak aga

  LESZCZYNKA I EMILKA (23.09.03)

  #403737

  dorotam

  Re: kręcz szyi – jaka rehabilitacja

  Kręcz musi oczywiście stwierdzić lekarz. Możesz go podejrzewać, jeśli dziecko układa główkę na jedną tylko stronę. wtedy dobrze się skonsultować. Mikołaj przekrzywia tylko na lewą a po prawej na szyjce jest zgrubienie (taka gulka mięśni). Nie wiem czy każdy kręcz tak wygląda.

  Dorota i Mikołaj ur. 18.09.2003  #403738

  dorotam

  Re: kręcz szyi – jaka rehabilitacja

  Dzięki. Może skorzystam jeśli będę miała jakieś problemy z rehabilitacją państwowo. Niedługo będę miała wizytę na Ursynowie. Jeśli nie uda się państwowo, cóż spróbujemy prywatnie. Również słyszałąm wiele dobrego nt. rehabilitacji na Polnej Róży.
  Pozdrawiam

  Dorota i Mikołaj ur. 18.09.2003

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close