krem na zmiany skórne żeby nie swędziało

Moja córka jest alergiczką głównie na mleko i jajko, ale ostatnio ciążko mi powiedziec może od proszku do prania drapie się wszędzie. Może maie jakies sprawdzone kremy na takie czerwone swędzące place, cos bez recepty. Stosowałam alantan plus, ale przestał pomaga, bo ona sie drapie i drapie.

Czy wapno w syropie w takich przypadkach troche pomaga?

10 odpowiedzi na pytanie: krem na zmiany skórne żeby nie swędziało

klucha2011-08-11 15:20:29

ja ci nie pomogę za bardzo
bo my to zawsze masci apteczne mamy

wapno możesz podać

agago2011-08-12 17:17:21

Zamieszczone przez mloda:Moja córka jest alergiczką głównie na mleko i jajko, ale ostatnio ciążko mi powiedziec może od proszku do prania drapie się wszędzie. Może maie jakies sprawdzone kremy na takie czerwone swędzące place, cos bez recepty. Stosowałam alantan plus, ale przestał pomaga, bo ona sie drapie i drapie.

Czy wapno w syropie w takich przypadkach troche pomaga?

nam elobaza pomagała, można kupić w aptece bez recepty
[Zobacz stronę]

teraz jak coś siedzieje to smaruje zwykłym nivea (tym białoniebieskim) albo masłem oliwkowym ziaji i tez pomaga – na swędzenie:Hyhy:

a-anita2011-09-01 12:45:58

u nas nalepiej działały maści robione w aptece, bez recepty chyba kupowałam jedynie lipobase. A kąpiesz w jakimść oilatum/balneum itp? u nas to fajnie natłuszczało całą skórę. Do tego podawałam latopic-tez pomaga przy alergiach pokarmowcch, choć wiadomo-najważniejsza to eliminować alergen.

marboro2011-09-01 16:05:24

A któras z Was stosowała może tę maść? [Zobacz stronę]

mata-hari2011-09-01 21:26:27

Ja to bym przede wszystkim starała się dojść od czego ten świąd się pojawił i dopiero wtedy działała. Najpierw usunięcie agresywnego elementu, potem dokładne umycie skóry i pozwolenie jej samoczynnie wyschnąć (bez tarcia ręcznikiem). Po wyschnięciu nawilżenie ciała (np. Exomega A-Dermy lub inny preparat – jest tego od groma), podanie Fenistilu w kroplach i obniżenie temperatury w pomieszczeniu, gdzie “cierpiący” śpi 😉
Zamiast nawilżania ciała po myciu, można też zastosować jakiś środek dodawany do wody podczas kąpieli (Oilatum, Balneum, Emolium, itp.), bądź myjący i jednocześnie nawilżający stosowany np. zamiast mydła (np. SVR Topialyse).

sroka072011-09-10 11:35:24

u nas świetnie sprawdza sie cetaphil…

mamamonia2011-10-26 17:42:59

ja tylko z maści stosowałam tormentiol. najlepszy jak dla nas.
Wapno zawsze pomaga w alergiach może nie w znacznym stopniu.

pasiasta2011-10-27 07:38:37

U nas na prawdziwe suchary idzie Lipobaza, a na całe ciałko … i tu zonk,luka w pamięci:Boje się: W każdym razie to najtańszy emolient jaki udało mi się kupić i do tego bardzo dobrze się sprawuje:)
A na silny, dziki wręcz świąd podajemy syropek Hydroksyzynę – ale to na receptę.

Znasz odpowiedź na pytanie: krem na zmiany skórne żeby nie swędziało?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
mam problem natury finansowo moralno jakiejś tam
co robicie w sytuacji gdy ktoś w rodzinie (tzn grupka ludzi) ciągle się Wam skarży na brak pieniędzy mimo tego, że ich sytuacja finansowa jest conajmniej nie gorsza niż Wasza? Chodzi
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
czy znacie tą firmę?
hej, dziś byłam na rozmowie w sprawie pracy w TAX CARE i dostałam tą pracę jako księgowa. Jednak przed chwilę poszperałam w necie i jest bardzoooo dużo negatywnych opini na
Czytaj dalej