KREW PĘPOWINA-CO O TYM SĄDZICIE???

Postów wyświetlanych: 11 - od 1 do 11 (wszystkich: 11)
 • Autor
  Wpisy
 • #69823

  bibitka

  Kochane mamuśki i te z brzuszkami i te z maluszkami,

  Wczoraj na szkole rodzenia miałam spotkanie z przedstawicielką firmy, która bankuje krew pępowiną. Wcześniej dużo o tym słyszałam i czytałam w mediach, ale zawsze mi się to wydawała bardzooo droga impreza. Teraz też są to sopore koszty, ale już nie tak przerażąjące jak jeszcze do niedsawna. Kwota stała się bardziej realna dla mojej kieszeni, choć będzie to kosztem wielu wyrzeczeń. No i po tym spotkaniu, mamy z mężem dylemat czy zdecydować się na takie bankowanie, czy jednak jest to wydatek zbędny….Wszak nigdy nie wiadomo jak się potoczą losy oby nigdy takie komórki nie musiały być nikomu potrzebne. A jednak świadomość, że można w jakiś sposób zabezpieczyć przyszłość naszego dziecka i najbliższych członków rodziny, daje poczucie pewnego spokoju. A medycyna i technologie wciąż idą do przodu co dodatkowo przemawia za TAK.
  I stąd moje pytanie do Was. Co Wy o tym sądzicie? Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Jeżeli się zdecydowałyście na takie zabezpieczenie to jaka firmę wybrałyście i dlaczego akurat tą a nie inną. Będę wdzięczna za wypowiedzenie się, bo być może to rozjaśni mi bardziej w głowie i zdołam podjąć decyzję.
  Dziękuję i pozdrawiam brzuszkowo
  Małgosia

  #898234

  anulkaj

  Re: KREW PĘPOWINA-CO O TYM SĄDZICIE???

  Ja osobiście już próbuję zebrać fundusze i jeżeli tylko mi się to uda to skorzystam z BANKU. Uważam, że jeżeli tylko kogoś stać, to warto. Co do wybory banku – nie mam zdania ani nie słyszałam żadnych opinii. Szkoda tylko, że to taka droga sprawa niedostepna dla wszystkich ….:((. Pozdrawiam


  Anula +A,A,A  #898235

  kasiat

  Re: KREW PĘPOWINA-CO O TYM SĄDZICIE???

  Ja również poważnie rozmyślam nad tą ‚”polisą” dla naszego Dzidziusia. Jeśli się zdecyduję, to wybiorę warszawską klinikę nOvum, w której się leczyłam przez 7 m-cy i dzięki której teraz pod sercem noszę Synusia.
  Wszystkim zainteresowanym podaje link do ich strony:

  http://www.novumbank.com/index.php

  Znajdziecie tam wszelkie niezbędne informacje dotyczące pobrania i przechowywania komórek macierzystych.

  Pozdrowionka

  Kasia i listopadowe Szczęście

  #898236

  eddyta

  Re: KREW PĘPOWINA-CO O TYM SĄDZICIE???

  My tez sie zdecydowalismy, tzn od poczatku bylismy zdecydowani na pobranie krwi pepowinowej, ale problem polegal na wybraniu firmy. Najbardziej wiarygodny wydal nam sie PBKM

  Wlasnie dzisiaj dzwonimy aby podpisac umowe.
  Co do decyzji o pobraniu, to mysle, ze jezeli jest taka mozliwosc aby w jakikolwiek sposob zabezpieczyc swoje dziecko, to nie powinno byc tu zastanawiania. W obecnej sytuacji nie sa to az tak wysokie kwoty. Pierwsza wplata 2000 zł za pobrani, badania i pierwszy rok. Jezeli ktos mysli od poczatku swojej ciazy to te 250 zl miesiecznie mozna odlozyc przez 8 miesiecy, potem sa to koszta 400-500 zl rocznie. A przy jednorazowej wplacie wychodzi to jeszcze taniej bo 235 zl rocznie.

  Pozdrawiam

  Edyta i Aniołek oraz

  #898237

  shady

  Re: KREW PĘPOWINA-CO O TYM SĄDZICIE???

  ja tez chcialam sie na cos takiego zdecydowac, ale……. poczytalam wiele opinii na ten temat, roznych publikacji i doszlam do wniosku ze jednak sie nie zdecyduje…..to nie jest tak w 100% pewne czy wogole sie nadadza do czegokolwiek…..tak wiec ja sobie odpuscilam

  #898238

  lilavati

  Re: KREW PĘPOWINA-CO O TYM SĄDZICIE???

  W odpowiedzi na:


  nie jest tak w 100% pewne czy wogole sie nadadza do czegokolwiek


  Zdanie to podziela też mój lekarz, ja też po poczytaniu publikacji (oczywiście nie artykuły sponsorowane przez firmy przechowujące) doszłam do takiego wniosku,
  i to był jeden z powodów że odpuściłam sobie dalsze zastanawianie.

  NA razie zbyt mało medycyna wie , żeby miec pewność czy coś z tego wyj dzie

  Ania

  Mati 19.04.04  #898239

  ika

  Re: KREW PĘPOWINA-CO O TYM SĄDZICIE???

  Cóż, na podstawie obecnych artykułów ( nie sposnsorowanych przez banki krwi pępowinowej) stwierdzono, ze to naciaganie rodziców i bazowanie na ich sumieniu.
  JEŚLI krew taka się przyda to tylko dziecku do lat 12 bo dla wiekszego dawka istniejąca nie wystarczy. Banki istnieją od dobrych kilku lat – zapytajcie rpzedstawiciela ile razy krew pępowinowa na tysiace ( milony nawet ) zdanych tam próbek została juz wykorzystana. Ile razy juz ratowała życie?
  Spoooro tu było na ten temat. Wrzuć do wyszukiwarki ” krew pępowinowa” a zobaczysz sama ile tego jest
  Ja mówie NIE!!!
  Ale to moja decyzja
  Każdy musi podjąć własną
  Jestem za bankami krwi pępowinowej, ale nie odpłatnymi . Szkoda, ze naszej służby zdrowia nie stac na pobieranie komórek macieżystych bo zapewne wiele jeszcze mozna sie o nich nauczyć.

  ika i Igor 01.04.2004

  #898240

  asia2005

  Re: KREW PĘPOWINA-CO O TYM SĄDZICIE???

  Mnie zraziło to, że te firmy (banki krwi) nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za przechowywane komórki. Tzn. jeżeli z jakiegoś powodu ulegną zniszczeniu albo „popsuciu” nikt za to nie odpowiada. Przed podpisaniem umowy wczytajcie się dobrze w regulamin.
  Pozdrawiam
  Asia i Oliwier
  PS: Sami się jeszcze wahamy.
  Jeżeli taka kwota nie jest dla kogoś dużym wyrzeczeniem to uważam, że mimo wszystko warto zaryzykować.
  Moja siostra zdecydowała się na pobranie krwi dwa lata temu, przy porodzie Bartka. Wybrała bank ACTIVISION LIFE, na razie, na szczęście nie musiała korzystać więc ciężko coś więcej powiedzieć.

  #898241

  bibitka

  Re: KREW PĘPOWINA-CO O TYM SĄDZICIE???

  Dziewczyny
  Dziękuję za te pierwsze wypowiedzi, już coś mi rozjaśniły. I czekam na następne. Chetnych do wypowiedzienia się serdecznie zapraszam. Pamiętajcie, że Wasze wypowiedzi na ten temat mogą przydać się i posłużyć innym przyszłym mamą, które znajdą ten wątek.
  Dziękuję i do usłyszenia
  Małgosia

  #898242

  eddyta

  Re: KREW PĘPOWINA-CO O TYM SĄDZICIE???

  Asiu, to bardzo dobre pytanie, wyszukalam w Polskim Banku Komórek Macierzystych na stronie internetowej pisza oni:

  Polski Bank Komórek Macierzystych jako jedyny bank w Polsce posiada ubezpieczenie nie tylko w zakresie prowadzonej przez siebie działalności ale przede wszystkim ubezpieczył same zasoby komórek macierzystych oraz gwarantuje każdemu klientowi w umowie zwrot 10-krotności poniesionych nakładów w przypadku w przypadku nienależytego jej wykonania.

  …..w poniedzialek mam spotkaniez PBKM i zwroce uwage co jest zawarte w umowie, regulaminie.
  Pozdrawiam

  Edyta i Aniołek oraz  #898243

  natalia2

  Re: KREW PĘPOWINA-CO O TYM SĄDZICIE???

  Zdecydowanie podzielam zdanie Shady, Aniast-y,-ej (kurcze, jak to odmienić, hihi) i Ikkuni. Z tych samych powodów, o których pisały.

  Natalia i Ingusia (01.12.2005r.)

Postów wyświetlanych: 11 - od 1 do 11 (wszystkich: 11)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close