Krótka szyjka

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #52511

  anku

  Wczoraj byłam na wizycie u lekarza. Po zbadaniu mnie stwierdził, że nie dość że mam bardzo krótką szyjkę to wydaje mu się, że od ostatniej wizyty jeszcze się skróciła. W poniedziałek mam mieć usg, więc zmierzy wszystko dokładnie. Pan doktór stwierdził, że nie jest tak źle, żeby mnie zostawiać na oddziale, ale wszystko okaże się po usg.
  Co się robi w przypadku skracania się szyjki?

  Pozdrowienia

  [i]Ania i styczniowe Maleństwo

  #673789

  neonka

  Re: Krótka szyjka

  Krotka szyjke mozna miec z „natury”, byle sie bardziej nie skracala i nie rozwierala. Mi w pierwszej ciazy troche sie skracala od 6 m-ca, wiec musialam prowadzic oszczedzajacy tryb zycia – malo chodzic, dzo lezec, nic nie dzwigac.
  Odwagi, wszystko bedzie dobrze!
  Pozdrawiam styczniowke.

  Mateusz 6.09.03
  i Pawel 10.01.05  #673790

  misioaczek

  Re: Krótka szyjka

  Ja mam krótką szyjkę i przy pierwszej ciąży cały czas starszyła nas (tzn. mnie i gina). Teraz w drugiej ciąży w 21 tyg. miałam 30 mm i zdecydowałam się na szew okrężny. Dzięki temu jestem dużo spokojniejsza i mogę prowadzić w miarę normalne życie.

  Pozdrawiam Ania i Kasia (21.09.2000) i 32 tyg Maja

  #673791

  anku

  Do Misioaczek

  Napisz mi proszę na czym polega założenie takiego szwu, czy robi sie to w znieczuleniu i jakim oraz czy trzeba leżeć w szpitalu (i ile).
  Z góry dziękuję za odpowiedź.
  Pozdrowienia

  #673792

  misioaczek

  Re: Do Misioaczek

  Nie jest powiedziane, że u Ciebie będzie takie wskazanie ale oczywiście odpisuję.
  Ja mam prowadzoną ciążę w prywatnej klinice (podobnie jak poprzednią) więc nie bardzo orientuję się jak to wygląda w innych szpitalach.
  Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym ale bardzo krótkim ok. 20 min. po zabiegu leżałam ok. 5 godzin pod kroplówką, a po południu pojechałam do domciu.
  Mimo, że moja klinika ma podpisaną umowę z NFZ to taki zabieg jest uważany za „luksus” i nie refundują go nawet w części ale to już inna sprawa i dotyczy prywatnych szpitali.

  Pozdrawiam Ania

  #673793

  anku

  Re: Do Misioaczek

  Czy po takim zabiegu trzeba jakoś szczególnie o siebie dbać? I czy to boli?  #673794

  misioaczek

  Re: Do Misioaczek

  Przez tydzień miałam wypoczywać, a co do bólu to muszę powiedzieć, że jestem zaskoczona (jestem bardzo wrażliwa na ból) ale nic nie bolało !

  #673795

  anku

  Re: Do Misioaczek

  Dziękuję bardzo za odpowiedź, ewentualnie wolę wiedzieć czego mogę się spodziewać . Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku.

  Pozdrowienia [i] Ania i styczniowe Maleństwo

  #673796

  jade

  Re: Krótka szyjka

  Ja zamiast szwu mam zalozony pessar (krazek). Jest zakladany bez znieczulenia, ale nie boli. Dziala podobnie jak szew. Niestety ja musze caly czas lezec, ale to z powodu skorczy, ktore caly czas mam.

  Pozdrawiam,

  Jade & Dzidek

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close