Krowie mleczko

Postów wyświetlanych: 14 - od 1 do 14 (wszystkich: 14)
 • Autor
  Wpisy
 • #52496

  Anonim

  Kiedy podłayście dziecku krowie mleczko. Zastanawiam się nad podaniem go Martynce. Na razie dostaje jeszcze cycowe i sporadycznie mieszankę. Mam możliwość kupowania mleka krowiego u gospodarza, chociaż spotkałam się z opiniami że takie mleko jest zbyt tłuste i należy go rozcienczać.Martynka za niedługo kończy roczek więc może jest już gotowa na picie mleka krowiego. Napiszcie kiedy go wprowadziłyście no i jak dzieci zareagowały na zmianę.
  Dzięki i pozdrawiam.


  Ewa i Martynka 24.09.2003

  #673687

  philippmama

  Re: Krowie mleczko

  Moja lekarka mowi (mieszkam w niemczech) zeby z mlekiem krowim poczekac do konca drugiego roku, bo nie ma ono tyle wlasciwosci odrzywczych co mieszanki lub mleko matki. Ja karmilam Philippa do 6 miesiaca, a potem bylo mleko w proszku dobrane do wieku. Dopiero dwa tygodnie temu zaczelam dawac mu mleko krowie tzn. pelnotluste z kartonika. Poczekaj moze jeszcze troche, bo teraz te wszystkie alergi az przerazaja. Pozdrawiam

  Anka (20.07.02)  #673688

  philippmama

  Re: Krowie mleczko

  Moja lekarka mowi (mieszkam w niemczech) zeby z mlekiem krowim poczekac do konca drugiego roku, bo nie ma ono tylu wlasciwosci odrzywczych co mieszanki lub mleko matki. Ja karmilam Philippa do 6 miesiaca, a potem bylo mleko w proszku dobrane do wieku. Dopiero dwa tygodnie temu zaczelam dawac mu mleko krowie tzn. pelnotluste z kartonika. Poczekaj moze jeszcze troche, bo teraz te wszystkie alergi az przerazaja. Pozdrawiam

  Anka (20.07.02)

  #673689

  Anonim

  Re: Krowie mleczko

  Krzys sporadycznie dostaje mleko z kartonu, tylko do płatków śniadaniowych; na raize pije mleko modyfikowane

  [i]Ewa i Krzyś (20 mies.)

  #673690

  figa

  Re: Krowie mleczko

  Cait znalazła w Tesco mleko z obniżoną ilością laktozy i mi podsunęła.
  Spróbowałam, ale Zuza wypluła wszystko.
  Więc wiedzy na temat skutków brak 😉

  Beata i Ptysia (30.01.03)

  #673691

  klucha

  Re: Krowie mleczko

  lekarka doradziła mi abym wstrzyała się do ukończenia 2 latek, po 2 urodzinach miała rację próby wprowadzenia krowiego skończyły się zmianami skórnymi

  Izka i Zuzanka (12.V.2002)  #673692

  ani-ani

  Re: Krowie mleczko

  Ja wprowadziłam własnie jak Iza miała roczek. Lekarka pozwoliła szczególnie własnie od września-października. Odkąd Iza spróbowała Krowiego już innego nie chciała (piła modyfikowane). Ale powolutku i ostrożnie :))))

  Ania i Izunia (23 m-ce)+lutowa PEREŁKA

  #673693

  czarna1

  Re: Krowie mleczko

  krowie mleko zaczęłam podawac Pawełkowi niedawno- może misiąc temu, wczesniej pil je sporadycznie. Nie było żadnej reakcji alergicznej, kupuje mleko w kartoniku UHT. Ale tez nie codziennie…..

  Magda i Pawełek ur. 29.11.2002

  #673694

  kra

  Re: Krowie mleczko

  Ja daję od jakichś dwóch tygodni i wszystko jest w porządku. Wcześniej przez około miesiąc dawałam kozie. Poza tym ciągle karmię piersią, więc inne mleko to tylko do kaszki. Lekarz mi powiedział, że jeśli dziecko nie reaguje uczuleniem np. na danonki, to można, ale powiedział też, że raczej dawać z czymś (typu kaszka, kakao), a nie samo do picia. Nie dopytywałam się już, dlaczego. Wiktorek ma 9 miesięcy.

  Kra i Wiktorek (19.11.2003)

  #673695

  wyki

  Re: Krowie mleczko

  My dajemy od jakiś 3 tygodni. Ale tak naprzemiennie z mamy cysiem i mlekiem modyfikowanym. Nic się nie dzieje. Babcia Izy uważa nawet że kluseczki lane lepiej Izie smakują na zwykłym mleku. My kupujemy tzw. mleko świeże w kartonach 2%.

  Monika i Iza (1.06.2003)  #673696

  cszynka

  Re: Krowie mleczko

  Ja podaję od chyba 3 tygodni. Ola do dziś jest na cycu (ale to już chyba tylko z przyzwyczajenia) Od dawna je Danonki i nic jej nie było, a generalnie zaraz reaguje uczuleniowo na różne moje „experymenty”. Modyfikowanego nie jadła nigdy – nie licząc kaszek z takim, ale to też ze 3 m-ce. No więc je to zwykłe dorosłe mleko. Łaciate najczęściej, z płatkami Nesquik, lub CiniMinis + zwykłe kukurydziane. Żadnych uczuleń, a na kaszkę juz nie chce patrzeć.

  Ola (06.01.2003)

  #673697

  Anonim

  Re: Krowie mleczko

  Jak Julka skończyła 2 latka podałam mleko krowie – żadnych dolegliwości nie miała z tego powodu. Takie mleko jest na pewno wartościowsze, niż to z kartonika.

  [i] Asia i Julia (2 latka)  #673698

  ala25

  Re: Krowie mleczko

  Mój Filip uwielbia i pije codziennie Kakao Danonki z kartonika.
  Zadnych reakcji alergicznych nie miał.OPrócz tego a w zasadzie przede wszystkim mleko cyowe.

  Ala i Filipek
  ur 29.07.2003

  #673699

  anastazja

  Re: Krowie mleczko

  Jagodzia miala 9 miesiecy jak dostala krowie mleko . Zabraklo wtedy modyfikowanego a bylismy w gosciach. Nic jej nie bylo . Mleko bylo z kartonu , zagotowane i rozcienczone z woda . To byl jednorazowy wybryk bo nadal podajemy mieszanke ale juz przymierzam sie do zwyklego mleczyska .

  Jagodzia 01.08.03.

Postów wyświetlanych: 14 - od 1 do 14 (wszystkich: 14)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close