krwawiący, bolesny guzek na dziąśle….

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #59315

  andzik

  Dziewczyny!
  Mam ogromny problem z dziąsłami.Wiem że to generalnie normalne, że krwawia, ale mi zrobiły się w dwóch miejscach przy samych nasadach zębów, takie bardzo bolące guzki, które nie dość ze krwawią to jeszcze bolą.Nie mogę normalnie gryżć.Mtyję zielonymelmexem, płuczę też tym płynem, ale może jest jeszcze coś, jakaś maść, czy coś do psikania, żeby bezposrednio w to konkretne miejsce zastosować.Moja dentystka mówi ze trzeba przeczekać.Ale ja mam już dosyć, bo to bardzo męczy.

  Pozdrawiam

  Ania i Bąbelek

  #757092

  anetkaanetka

  Re: krwawiący, bolesny guzek na dziąśle….

  Witaj ! Ja też mam duży problem z dziasłami. I ostatnio nawet dzień przed Wigilją wylądowałam u dentysty który założył mi opatrunek z jakiegoś zielonkawego balsamu, który trzyma się przez godzinę na dziąśle. No i pomogło już po pierwszym a skończyło się na trzech opatrunkach. Poza tym można płukać dziąsła szałwią, rumiankiem i miętą pieprzową. Mi ta płukanka też pomaga no i szczotkowanie miekką szczoteczką. Lekarz ginekolog mówił mi, że krwawienie z dziąsła to znak, że brakuje witaminy C i wtedy można dodatkowo łykać tabletkę 100 mg tej witaminy dziennie. Zapytaj o to swojego lekarza. Myślę że lepiej jeść czy pić np.: sok pomarańczowy, czy kiszoną kapustę niż łykać tabletki !!! Pozdrawiam !!!

  Aneta i …  #757093

  kulkam

  Re: krwawiący, bolesny guzek na dziąśle….

  Mi dentystka zaleciła codziennie płukać szałwią albo wodą utlenioną. Jak dziąsła mocno krwawią, polać wodą utlenioną prosto na to miejsce. Można też smarować dziąsła jakąś maścią z szałwią, ale nie pamiętam w tej chwili nazwy (chyba coś na „A”).

  Z moich dawnych doświadczeń wynika, że pomaga też Tantum Verde w płynie – ma również działanie lekko znieczulające. Chyba można stosować w ciąży, ale lepiej się upewnij.

  Pozdrawiam,

  Magda +

  #757094

  agni76

  Re: krwawiący, bolesny guzek na dziąśle….

  Mnie naszczęście dziąsła nie dokuczają, ale myślę że spokojnie możesz sobie kupić jedną z maści którą stosuje się u noworodków przy bolesnym ząbkowaniu.

  Możesz też spróbować Aphtin, który jest super na wszelkiego rodzaju afty i odleżyny w jamie ustnej.

  Jest jeszcze super preparat Dentosept-A, ale jest on z anestezyną i ty już musiałabyś się poradzić swojego gina , czy możesz go stosować.
  Póki co płucz dziąsła szałwią i może spróbuj krwawnika, ma on właściwości przeciw krwotoczne.

  Pozdrawiam i życzę zdrówka

  aga+martynka

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close