Kto….

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #10190

  madalenka

  Czy ktoś miał laparotomię? Boję się straszliwie. Może ktoś powie jak się do tego przygotować fizycznie i psychicznie? Odpowiedzi mogą być na pr. Proszę pomóżcie.

  #165331

  kiedra

  Re: Kto….

  W ramach operacji którą przeszłam niedawno przeszłam laparotomię. Wykonano mi dużo więcej operacyjnych cudaków i nie wiem, który to z zabiegów w polskim- niemedycznym nazewnictwie. Jeśli chcesz pisz na priv [email]joanna@mcpc.pl[/email]  #165332

  michkas

  Re: Kto….

  ja miałam 2 z powodu 2 ciąży pozamacicznych wieć powiem ci tak nie masz sie czego bać zrobią ci 3 malutkie (po ok 1cm) dziurki – 2 po bokach i jedną w ok pepka (po roku nie ma śladu po nich). Nastepnego dnia po zabiegu mozesz juz chodzić (nawet musisz bo inaczej mogą powstać zrosty wiec powoli noga za nogą trzeba sie rozchodzić) Szwy zdejmowali mi po 5 dniach. Ja na zdjećie szwów sama prowadziłam samochód. Jesli chcesz dostaniesz 2 tyg zwolnienia ale nie siedz i nie lez w domku tylko chodz na spacery. Sama narkoza tez nei jest straszna kłada cie na stole i lekarka zaczyna z tobą rozmawiać przykładając w odległości ok 15cm (wiec nie czujesz nawet tego) maseczkę i zanim odpowiesz na 2 pytanie juz śpisz (ja nawet miałam piekne sny i niechciałam po pierwszej zeby mnie budzono podobno mówiłam ze jeszcze 5 minut i już wstaję hiihh). Można mieć po narkozie zawroty głowy i wymioty w dzien zabiegu ja ich nie miałam.

  #165333

  madalenka

  Re: Kto….

  dzięki za odpowiedz. Faktycznie nie było tak źle jak myślałam.

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close